Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-16, 08:04 Autor: Mariusz Majeran

Patrz na mnie! w galerii Aneks

Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Od piątkowego wieczoru możemy oglądać wystawę zatytułowaną "Patrz na mnie" Patrycji Kostyry, laureatki konkursu ogłoszonego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu.
Corocznie jesienią galeria ogłasza konkurs, zimą podaje wyniki a na wiosnę organizuje wystawę. W Galerii Aneks możemy zobaczyć pracę Patrycji Kostyry - jednej z laureatek konkursu "Aneks - konkurs dla młodych artystów i artystek związanych z Opolem".

Patrycja Kostyra jest animatorką kultury, artystką, związana jest z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami kulturalnymi.

Artystka na głównej ścianie galerii umieściła biały neon z napisem "Patrz na mnie", a ściany pomalowała na niebiesko.

- Swoją pracą chciałam zatrzymać przechodnia i skłonić do zastanowienia - dodaje artystka. - To nie jest neon tylko ledon, to jest taka ciekawostka, bo neony są szalenie drogie. Cóż trzeba zrobić, by ludzie patrzyli na nas? Nie, nie chodzi o to, by zrobić neon, bo tych neonów, ledonów, różnego rodzaju reklam i "ściągaczy" uwagi jest mnóstwo. I w gruncie rzeczy w tej chwili panuje tak duży szum informacyjny, że mam wrażenie, że nawet gdyby człowiek sobie posadził koronę z fajerwerków na głowie, to przykułby uwagę na trzy sekundy. I to byłby koniec. Tutaj jest tak, że ci ludzie, którzy będą przechodzić obok Galerii Aneks, siłą rzeczy myślę, że spojrzą. I tak, jak spoglądają do telefonu, tak na chwilę tu zajrzą na "Patrz na mnie".

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Dela-Kropiowska. Ekspozycja będzie dostępna do 7 kwietnia. Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.
Patrycja Kostyra

Kultura i rozrywka

2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-04-16, godz. 12:55 Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK 15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Ko ... » więcej 2019-04-16, godz. 07:42 Stanisław Śmiełowski patronem sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej [ZDJĘCIA] Stanisław Śmiełowski jest od poniedziałku (15.04) patronem sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uroczyst ... » więcej 2019-04-15, godz. 20:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne w opolskiej MBP Tradycyjne opolskie kroszonki i bukszpanowe palmy wielkanocne wykonali dziś (15.04) najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Op ... » więcej 2019-04-15, godz. 03:31 "Beniowski. Ballada bez bohatera" najlepszym spektaklem 44. OKT. Jury było jednogłośne [ZDJĘCIA] Nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego otrzymał spektakl 'Beniowski. Ballada bez bohatera' Juliusza Słowackiego w reż. Małgorzaty Warsickiej z Teatru Now ... » więcej 2019-04-14, godz. 21:37 Przetworzone prace plastyczne posłużyły do zrobienia instalacji Laureatka corocznego konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej pokazuje swoją instalację. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »