Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-17, 13:30 Autor: Witold Wośtak

Dwie gwiazdy wystąpią na scenie oleskiego amfiteatru podczas Dni Miasta

Krzysztof Cugowski (fot. Paweł Stauffer)
Krzysztof Cugowski (fot. Paweł Stauffer)
Amfiteatr w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Amfiteatr w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Marcin Daniec © (fot. Archiwum artysty)
Marcin Daniec © (fot. Archiwum artysty)
Wokalista Krzysztof Cugowski i kabareciarz Marcin Daniec to dwie największe gwiazdy tegorocznych Dni Olesna. Imprezę zaplanowano na ostatni weekend lipca.
Wszystko wskazuje na dwudniowe obchody sobotnio-niedzielne (27-28.07), zamiast rozłożenia programu na trzy dni.

- Cugowski wystąpi na scenie amfiteatru w ramach trasy podsumowującej 50-lecie jego pracy artystycznej - mówi burmistrz Sylwester Lewicki. - To ma być właśnie koncert jubileuszowy. Mam nadzieję, że występ spodoba się zarówno osobom pamiętającym początki Budki Suflera, jak również ludziom znającym jego późniejszy repertuar. Mam nadzieję, że to będzie koncert dla różnych grup społecznych, bo zawsze zależy nam na jak największej frekwencji.

Burmistrz zaznacza, że po styczniowym zabójstwie Pawła Adamowicza pierwszy raz Dni Olesna zostaną zorganizowane jako impreza masowa.

- Na pewno będzie to dla nas bardziej skomplikowane pod względem organizacyjnym i proceduralnym. Mamy więc lekki niepokój, jak to wszystko uda się. W tego typu koncercie może przecież uczestniczyć naprawdę spora grupa fanów Cugowskiego i przede wszystkim uczestników Dni Olesna.

Szczegóły związane z atrakcjami towarzyszącymi nie są jeszcze znane.
Sylwester Lewicki 1
Sylwester Lewicki 2

Kultura i rozrywka

2019-07-19, godz. 20:15 Trwa rekrutacja do Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Wiwern" Można dołączyć do Grupy Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern'. Jej członkowie odtwarzają klimat, stroje, sztuki walki, rzemiosło i zwyczaje czasów średniowiecz ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:22 Colours of Ostrava: Fado oczarowało festiwalową publiczność [FILM] Występująca na dużej scenie festiwalu Colours Of Ostrava królowa pieśni fado Mariza zaczarowała ostrawską publiczność i porwała do tańca niektórych uczestnikó ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:42 Colours Of Ostrava: czeski zespół podbił publiczność [ZDJĘCIA] Grający na zakończenie czwartkowego dnia festiwalu Kryštof zgromadził, jak dotychczas, największą publiczność przed główną sceną Colours Of Ostrava. » więcej 2019-07-19, godz. 08:00 Gmina Dobrodzień będzie świętować przez cały weekend. Na scenie różne gatunki muzyczne Zespół Mesajah i Stefano Terrazzino uświetnią weekendowe Dni Dobrodzienia. » więcej 2019-07-18, godz. 16:15 Colours Of Ostrava: Muzyka antypodów na scenie Full Moon Stage [FILM, ZDJĘCIA] Zagraniczni wykonawcy starają się o występ na festiwalu Colours Of Ostrava. Tak było w przypadku zespołu The Kill Devil Hills. » więcej 2019-07-18, godz. 14:30 Prawie 30 lat grania bez przerwy. Spotkanie z opolskim hejnalistą Tadeuszem Ciułą Od niemal 30 lat opolanie słyszą jego grę codziennie - Tadeusz Ciuła z zawodu zegarmistrz, to jedyny opolski trębacz, który każdego dnia, w samo południe odgr ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:10 Szuflada otwarta.... Fotografie, rysunki i poezja w MBP w Opolu 'Pasje - Do tych, którzy nocą śmieją się do swoich myśli, a rankiem chowają do szuflady' - taką wystawę otwarto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Swo ... » więcej 2019-07-18, godz. 08:57 Opolscy fani przybyli na Colours Of Ostrava Fani z naszego regionu od lat uczestniczą w koncertach największego w Czechach festiwalu muzycznego. Bliskość Ostrawy sprawia, że mieszkańcy naszego regionu p ... » więcej 2019-07-18, godz. 06:00 Festiwal Colours Of Ostrava rozpoczęty. Reporterzy Radia Opole na miejscu [ZDJĘCIA] W postindustrialnej scenerii, na 24 scenach spotykają się artyści prezentujący różne gatunki muzyki. Do tego dochodzą animacje, taniec i moda. » więcej 2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »