Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-14, 16:42 Autor: Mariusz Majeran

Wystawa "Panaceum - lek na wszystko" w Galerii... Panaceum [ZDJĘCIA]

Wernisaż "Panaceum, lek na wszystko" w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż "Panaceum, lek na wszystko" w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Dwie opolskie artystki pokazują swoje prace w Galerii Panaceum w Opolu. Maria Bitka i Magda Wolicka postanowiły pokazać wystawę fotografii i multimediów ze sobą w roli głównej.
Artystki odniosły się do nazwy galerii Panaceum i chcą przekazać z jednej strony lekarstwo - w tym przypadku kapustę, a z drugiej natchnienie, co stanowi ruchomą część wystawy.

- Bardzo chciałyśmy właśnie tutaj pokazać leczniczą wystawę - podkreśla Magda Wolnicka. - Wychodzimy z założenia, że właśnie ludzie są również jednym z takich elementów leczniczych. Cieszę się, że właśnie wernisaż jest taką okazją do bycia razem. Wystawa "Panaceum, lek na wszystko" w Galerii Panaceum nie przypadkowo, właśnie chciałyśmy tutaj też mocno nawiązać do samego miejsca, które właśnie też leczy, też jest takie twórcze.

- Fotografia wydała się nam dobrym sposobem na przedstawienie tego tematu - dodaje Maria Bitka. - Rozmawiałyśmy razem o tym, jak chcemy zaprezentować pewne nasze pomysły. I jeden z tych pomysłów, to była właśnie kapusta, która jest wykorzystywana jako środek leczniczy, w takich codziennych sytuacjach. Tutaj chciałyśmy w jakiś sposób wyeksplorować takie możliwości wizualne tego warzywa, które na co dzień mijamy. Najlepsze będą - żeby o tym opowiedzieć - zdjęcia. Bo one z jednej strony są trochę medyczne, czyste białe tło, takie czyste kompozycje, ale też nawiązują do takich klasycznych form.

Wystawę "Panaceum - lek na wszystko" można oglądać w Panaceum w Opolu, przy ulicy Pużaka 9 do 4 kwietnia. Wstęp wolny.
Magda Wolnicka
Maria Bitka

Kultura i rozrywka

2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej 2019-07-17, godz. 17:45 15. Master Truck przed nami. Początek już w piątek Ciężkie maszyny ozdobione w oryginalny sposób powoli zmierzają w stronę Opola. W piątek (19.07) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, startuje 15. już edycja Międ ... » więcej 2019-07-17, godz. 14:00 Rusza festiwal towarzyszący VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Od wczoraj młodzi wiolonczeliści z całej Europy (m.in. Rosji, Niemiec, Francji czy Anglii) bi ... » więcej 2019-07-17, godz. 08:00 Radio Opole na Colours Of Ostrava Dziennikarze Radia Opole będą relacjonować największy w Czechach festiwal muzyczny. W środę (17.07) rozpoczyna się Colour Of Ostrava. Do niedzieli na wielu sc ... » więcej 2019-07-16, godz. 19:58 Można dotknąć przeszłości. Są jeszcze miejsca na warsztaty archeologiczne w Kędzierzynie-Koźlu To gratka dla młodych odkrywców, zainteresowanych historią, także tą nieznaną. Zostały jeszcze miejsca na zbliżające się warsztaty archeologiczne, prowadzone ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:49 Nostalgiczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prace Brigit Puve, estońskiej fotograf mieszkającej w Tallinie oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »