Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-08, 07:39 Autor: Mariusz Majeran

"Wodecki. Tak mi wyszło" - promocja książki o artyście związanym z opolskim festiwalem

Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Współautor książki o Zbigniewie Wodeckim - Kamil Bałuk spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
"Wodecki. Tak mi wyszło" - to książka składająca się z dwóch części: wywiadów ze znanym piosenkarzem przeprowadzonych przez Wacława Krupińskiego i reportaży napisanych przez Kamila Bałuka na podstawie rozmów z tymi, którzy znali Wodeckiego.

- Moja część książki opiera się na rozmowach, wycinkach prasowych, wywiadach, które znalazłem w sieci, w radiu i telewizji - mówi Kamil Bałuk. Dodaje, że nigdy z samym Wodeckim nie rozmawiał.

- Wodecki w moim reportażu bywa czasami smutny i zawiedziony. Czasami się mierzy z czasami, w których żył, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W latach siedemdziesiątych pisał troszeczkę zbyt melancholijnie, jak na epokę piosenki. W osiemdziesiątych, z kolei jego wyobraźnia muzyczna musiała się mierzyć z siermięgą, brakami w studiach, nie do końca kompetentnymi akustykami. To wszystko bardzo hamowało jego wyobraźnię. Potem po latach stał się tym Wodeckim, którego znaliśmy, czyli uśmiechniętym, zawsze mówiącym coś od siebie, jakąś anegdotkę - dodaje autor książki.

Spotkanie prowadziła dr Sylwia Gawłowska z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Zbigniew Wodecki był nieodzownym artystą Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wielokrotnie na nim otrzymywał nagrody i wyróżnienia. Książka powstała po śmierci artysty.
Kamil Bałuk
Sylwia Gawłowska

Kultura i rozrywka

2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-04-16, godz. 12:55 Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK 15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Ko ... » więcej 2019-04-16, godz. 07:42 Stanisław Śmiełowski patronem sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej [ZDJĘCIA] Stanisław Śmiełowski jest od poniedziałku (15.04) patronem sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uroczyst ... » więcej 2019-04-15, godz. 20:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne w opolskiej MBP Tradycyjne opolskie kroszonki i bukszpanowe palmy wielkanocne wykonali dziś (15.04) najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Op ... » więcej 2019-04-15, godz. 03:31 "Beniowski. Ballada bez bohatera" najlepszym spektaklem 44. OKT. Jury było jednogłośne [ZDJĘCIA] Nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego otrzymał spektakl 'Beniowski. Ballada bez bohatera' Juliusza Słowackiego w reż. Małgorzaty Warsickiej z Teatru Now ... » więcej 2019-04-14, godz. 21:37 Przetworzone prace plastyczne posłużyły do zrobienia instalacji Laureatka corocznego konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej pokazuje swoją instalację. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »