Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-08, 06:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

W 22. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej jej teksty wybrzmiały w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA]

Krzysztof Żesławski Quartet i Natalia Lubrano, "Osiecka Jazzowo" w Studiu M im. SBB Radia Opole
Kwarter Krzysztofa Żesławskiego i Natalia Lubrano wystąpili w legendarnym Studiu im. SBB Radia Opole z repertuarem "Osiecka Jazzowo". Debiutancka płyta pod takim samym tytułem ukazała się 2016 roku. Żesławski od wielu lat popularyzuje dorobek autorki tekstów, poetki, reżyserki i dziennikarki, jest także kierownikiem muzycznym Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda" we Wrocławiu.
- Osiecka była fantastyczną kobietą, ten koncert możemy jej zadedykować mówi Żesławski. - Bywała zresztą w Opolu, wielokrotnie podczas festiwalu. Świetnie, że tu gramy, w stolicy polskiej piosenki i ten repertuar. Wszystko się dobrze składa. Wrażenie ze Studia M fantastyczne, bardzo dobra akustyka, przestrzeń, ale bardzo fajnie brzmi. Wybraliśmy te utwory, które najbardziej pasują do brzmienia naszego, ale może bardziej do brzmienia wokalu naszej wokalistki Natalii Lubrano.

Natalii Lubrano i Krzysztofowi Żesławskiemu podczas koncertu towarzyszył zespół w składzie: Łukasz Perek na fortepianie, Wojtek Bergander na kontrabasie oraz Jarosław Korzonek na perkusji.
Krzysztof Żesławski

Kultura i rozrywka

2019-07-16, godz. 19:58 Można dotknąć przeszłości. Są jeszcze miejsca na warsztaty archeologiczne w Kędzierzynie-Koźlu To gratka dla młodych odkrywców, zainteresowanych historią, także tą nieznaną. Zostały jeszcze miejsca na zbliżające się warsztaty archeologiczne, prowadzone ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:49 Nostalgiczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prace Brigit Puve, estońskiej fotograf mieszkającej w Tallinie oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej 2019-07-14, godz. 16:15 "Festiwal dyni w sercu Opolszczyzny" - ruszyły zgłoszenia Można już zgłaszać się do konkursów na najcięższą dynię i najbardziej okazałe warzywo, organizowanych przez krapkowickie starostwo. Komplet dokumentów można z ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:19 Grzegorz Grunwald nagrodzony w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” Pochodzący z Dębskiej Kuźni Grzegorz Grunwald zdobył trzecie wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, który za ... » więcej 2019-07-14, godz. 11:56 Gorące latynoskie rytmy wróciły na scenę opolskiego amfiteatru. Za nami pierwsza tegoroczna odsłona letniej zumby Muzyka, fitness, taniec i masa pozytywnej energii. To wszystko składa się na zumbę. Pierwsze w tym roku zajęcia odbyły się w opolskim amfiteatrze. To już piąt ... » więcej 2019-07-13, godz. 21:48 W Zawadzie witają lato. W tym roku również motoryzacyjnie Turniej piłkarski, atrakcje dla dzieci, występy muzyczne, czy zjazd pojazdów... wszelakich. Tak w podopolskiej Zawadzie świętują nadejście lata. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »