Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-01, 08:01 Autor: Mariusz Majeran

„Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” rozbawił publiczność

Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Grupa teatralna "TO SIĘ UDA" działająca w Tarnowie Opolskim przy Klubie Seniora zaprezentowała się opolskiej publiczności w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Tomasz Stochniał, zawodowy aktor a także opiekun grupy i autor wszystkich tekstów postanowił zaprezentować satyrę na współczesne czasy.

- Tytuł "Rejs - czyli radość, wolność i inne głupoty" wcale nie jest przypadkowy - podkreśla reżyser przedstawienia.

- To jest komedia na pewno, komedia, która swój początek bierze w kultowym filmie Rejs, ale tak naprawdę zaczerpnęliśmy pomysł i troszeczkę konwencję. Cały tekst i cała sytuacja jest absolutnie współczesna. Z południa Polski, Odra tym razem, na północ do Świnoujścia wypływa statek. A na nim grupa ludzi, no może niekoniecznie inteligentnych. Czasami złośliwych, ale na pewno sympatycznych i zabawnych.

Przygotowania do wystawienie przedstawienia trwały pół roku. Dzień wcześniej zespół zaprezentował się w Strzelcach Opolskich.

- Dajemy radość inny, ale także i sobie - mówi jedna z aktorek Elżbieta Skrzypek. - Myślę, że to jest dla mnie rodzaj takiej przygody zastępczej - występowanie publiczne. Przez czterdzieści lat byłam nauczycielem akademickim, w związku z tym to doświadczenie bardzo mi się przydało przed wejściem na scenę.

Członkami grupy są osoby dorosłe, w tym seniorzy, związani z gminą Tarnów Opolski. Wśród nich są między innymi literaci, pedagodzy i byli samorządowcy.
Tomasz Stochniał
Elżbieta Skrzypek

Kultura i rozrywka

2019-04-20, godz. 14:27 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-04-16, godz. 12:55 Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK 15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Ko ... » więcej 2019-04-16, godz. 07:42 Stanisław Śmiełowski patronem sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej [ZDJĘCIA] Stanisław Śmiełowski jest od poniedziałku (15.04) patronem sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uroczyst ... » więcej 2019-04-15, godz. 20:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne w opolskiej MBP Tradycyjne opolskie kroszonki i bukszpanowe palmy wielkanocne wykonali dziś (15.04) najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Op ... » więcej 2019-04-15, godz. 03:31 "Beniowski. Ballada bez bohatera" najlepszym spektaklem 44. OKT. Jury było jednogłośne [ZDJĘCIA] Nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego otrzymał spektakl 'Beniowski. Ballada bez bohatera' Juliusza Słowackiego w reż. Małgorzaty Warsickiej z Teatru Now ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »