Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-01, 08:01 Autor: Mariusz Majeran

„Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” rozbawił publiczność

Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Teatr TO SIĘ UDA w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Grupa teatralna "TO SIĘ UDA" działająca w Tarnowie Opolskim przy Klubie Seniora zaprezentowała się opolskiej publiczności w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Tomasz Stochniał, zawodowy aktor a także opiekun grupy i autor wszystkich tekstów postanowił zaprezentować satyrę na współczesne czasy.

- Tytuł "Rejs - czyli radość, wolność i inne głupoty" wcale nie jest przypadkowy - podkreśla reżyser przedstawienia.

- To jest komedia na pewno, komedia, która swój początek bierze w kultowym filmie Rejs, ale tak naprawdę zaczerpnęliśmy pomysł i troszeczkę konwencję. Cały tekst i cała sytuacja jest absolutnie współczesna. Z południa Polski, Odra tym razem, na północ do Świnoujścia wypływa statek. A na nim grupa ludzi, no może niekoniecznie inteligentnych. Czasami złośliwych, ale na pewno sympatycznych i zabawnych.

Przygotowania do wystawienie przedstawienia trwały pół roku. Dzień wcześniej zespół zaprezentował się w Strzelcach Opolskich.

- Dajemy radość inny, ale także i sobie - mówi jedna z aktorek Elżbieta Skrzypek. - Myślę, że to jest dla mnie rodzaj takiej przygody zastępczej - występowanie publiczne. Przez czterdzieści lat byłam nauczycielem akademickim, w związku z tym to doświadczenie bardzo mi się przydało przed wejściem na scenę.

Członkami grupy są osoby dorosłe, w tym seniorzy, związani z gminą Tarnów Opolski. Wśród nich są między innymi literaci, pedagodzy i byli samorządowcy.
Tomasz Stochniał
Elżbieta Skrzypek

Kultura i rozrywka

2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »