Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-22, 21:30 Autor: Daniel Klimczak

Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury

Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
"Od swinga do klasyki", pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny,
Jedną z gwiazd, które zaprezentowały się przed publicznością, była Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Leśnica" pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia. Muzycy już od kilku lat są stałym gościem imprezy.

- Młodzież, która w Nysie występuje już po raz trzeci. Młodzież, która tworzy tę orkiestrę, to, co wyprawiają na scenie to jest coś niesamowitego. Pokazują jak młodzież może żyć, czym, się zajmować, jak się bawić - wyjaśnia Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu, będącego organizatorem imprezy.

Na scenie można było zobaczyć także solistów: Agnieszkę Niewiadomską, Alinę Adamską, Małgorzatę Dudę, Weronikę Czech oraz Oskara Koziołek-Goetz.

Oprócz dobrej zabawy, koncert miał na celu także wsparcie potrzebujących. Jak co roku, część kwoty zebranej ze sprzedaży cegiełek trafi na konto nyskiego hospicjum. Połowa datków zostanie natomiast przeznaczona na leczenie 7-letniego Błażeja chorego na autyzm i 12-letniej Weroniki, która zmaga się z mukowiscydozą.

- Jest to dowód na to, że mieszkańcy Nysy i nie tylko Nysy, bo są tutaj też widzowie spoza Nysy, mają ogromne serca. Jest to bardzo budujące, że dzięki takiemu koncertowi, dzięki wszystkim darczyńcom, dzięki sponsorom i patronom, możemy wesprzeć hospicjum czy innych beneficjantów - zauważa Agnieszka Jarząbek, rzecznik Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu.

Dzięki wcześniejszym edycjom koncertu, na rzecz potrzebujących udało się przekazać około 85 tysięcy złotych.
Antoni Hasenbeck
Agnieszka Jarząbek

Kultura i rozrywka

2019-03-17, godz. 16:15 Zbliża się XV Reggae Majówka w Oleśnie. Kto zagra w amfiteatrze? Miejski Dom Kultury w Oleśnie zdradził szczegóły XV Reggae Majówki. Pierwszego maja między 19:30 a 23:00 wystąpi zespół Bakshish i Shashamane oraz jeszcze jed ... » więcej 2019-03-17, godz. 13:30 Dwie gwiazdy wystąpią na scenie oleskiego amfiteatru podczas Dni Miasta Wokalista Krzysztof Cugowski i kabareciarz Marcin Daniec to dwie największe gwiazdy tegorocznych Dni Olesna. Imprezę zaplanowano na ostatni weekend lipca. » więcej 2019-03-17, godz. 11:00 Lili PooPoo zagra w Studiu M. Ostatnie bilety do nabycia! Są jeszcze bilety na czwartkowy koncert w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Tym razem opolskiej publiczności zaprezentuje się zespół Lili PooPoo, kied ... » więcej 2019-03-16, godz. 21:00 Polsko-hiszpański dramat w nowatorskim odczytaniu. Za nami premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu [ZDJĘCIA] Połączenie 'Balladyny' Juliusza Słowackiego i 'Córki powietrza' Pedro Calderona de la Barca w Teatrze Jana Kochanowskiego złożyło się na premierę tekstu Marty ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:04 Patrz na mnie! w galerii Aneks Od piątkowego wieczoru możemy oglądać wystawę zatytułowaną 'Patrz na mnie' Patrycji Kostyry, laureatki konkursu ogłoszonego przez Galerię Sztuki Współczesnej ... » więcej 2019-03-15, godz. 14:32 W ten weekend zapłacimy mniej za wstęp do nyskiego muzeum Nyskie muzeum zachęca do tańszych odwiedzin placówki w ten weekend. Dzięki akcji 'Weekend za pól ceny', od dziś do niedzieli, zbiory można podziwiać za 6 złot ... » więcej 2019-03-15, godz. 11:30 Góry, ludzie i muzyka. Znamy program 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka Krzysztof Daukszewicz, Babsztyl, Sztywny Pal Azji, Lubelska Federacja Bardów i Marek Majewski z zespołem - to gwiazdy, które zobaczymy i usłyszymy podczas 13. ... » więcej 2019-03-15, godz. 09:30 Spotkanie z Julią Różewicz dziś w Radiu Opole Julia Różewicz, bohemistka, miłośniczka i tłumaczka literatury czeskiej, będzie dziś (15.03) gościć w studiu M imienia SBB Radia Opole. Weźmie udział w czwart ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:55 Kolejne odkrycie podczas remontu opolskiej katedry Średniowieczną klatkę schodową odkryto podczas prac renowacyjnych prowadzonych w opolskiej katedrze. Miała ona kształt walca i prowadziła do pomieszczenia nad ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:42 Wystawa "Panaceum - lek na wszystko" w Galerii... Panaceum [ZDJĘCIA] Dwie opolskie artystki pokazują swoje prace w Galerii Panaceum w Opolu. Maria Bitka i Magda Wolicka postanowiły pokazać wystawę fotografii i multimediów ze so ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »