Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-18, 15:30 Autor: Mariusz Majeran

Mazolewski zachwycił Komedą w NCPP - dłuższa rozmowa z artystą w środę (20.02) w audycji "Dobre Granie"

Wojtek Mazolewski Quintet w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Wojtek Mazolewski Quintet w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Wojtek Mazolewski Quintet w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Wojtek Mazolewski Quintet w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Wojtek Mazolewski Quintet w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Wojtek Mazolewski Quintet w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Wojtek Mazolewski Quintet wystąpił w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta z muzykami zagrał muzykę filmową Krzysztofa Komedy.
Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęcony legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy. To stało się zalążkiem koncertu z repertuarem Komedy.

- Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata - mówi Wojtek Mazolewski.

- Zależało nam na tym, żeby stworzyć dobry program koncertowy. A, że Komeda sam mówił o tym, kiedy był pytany, o to jaką muzykę gra? Często mówił, że po prostu filmową. Dlatego sięgnęliśmy po tę twórczość, bo on tam wyrażał bardzo pięknie siebie. I naprawdę słychać go tam takim, jakim był, jakim jest.

Opolska publiczność ciepło przyjęła występ zespołu.

- Moja fascynacja Komedą trwa od dwóch miesięcy. Rok Komedy, więc jesteśmy bardzo ciekawi tego projektu. Cały czas słuchamy Komedy. Zaczęło się od jakiejś płyty Komedy kupionej, nie powiem, że przypadkowo ale z wielką ciekawością. Jest chyba tak, że do niektórych dźwięków po prostu trzeba dorosnąć. Cieszyliśmy się bardzo z tego koncertu. To bardzo duża uczta muzyczna. No i czekamy na album, który ma się pojawić, już niebawem - mówią uczestnicy koncertu.

To był szósty koncert na trasie koncertowej "Komeda" zespołu Wojtek Mazolewski Quintet. Wojtek Mazolewski na 800-lecie lokacji Opola napisał specjalny utwór o Opolu. Jego koncert z tej okazji zgromadził miłośników jazzu w amfiteatrze opolskim w 2017 roku.
Wojtek Mazolewski
Publiczność

Kultura i rozrywka

2019-03-25, godz. 21:31 Ruszył V Opolski Festiwal Podróżniczy. W tym roku do udziału zaproszono ponad 20 prelegentów Rowerem z Francji do Nowej Zelandii albo pieszo po japońskim szlaku - to tylko dwa z kilkunastu tematów prelekcji, jakie pojawią się na V Opolskim Festiwalu P ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:28 Lalki, czerwone nosy i zabawa. 4 maja w Opolu odbędzie się "Festiwal Uśmiechu" Fundacja dr Clowna organizuje w Opolu ogólnopolski „Festiwal Uśmiechu”. Wydarzenie odbędzie się 4 maja na Placu Wolności i będzie towarzyszyło 29. Ogólnopolsk ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:15 Paczków zaprasza wystawców na wielkanocny jarmark Można już zgłaszać chęć udziału w tegorocznym paczkowskim jarmarku wielkanocnym. Na zgłoszenia osób i organizacji, które chciałyby zaprezentować swoje produkt ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:04 Jest pomysł na turystykę przemysłową na Opolszczyźnie. Podsumowano pilotażowy projekt InduCult 2.0 InduCult2.0 to międzynarodowy projekt partnerski, zakładający wykorzystanie na nowo kultury przemysłowej w Europie. Dziś (25.03) podczas konferencji zorganizo ... » więcej 2019-03-25, godz. 11:34 Śpiewający jubileusz 15-lecia Polski w UE w stolicy polskiej piosenki Muzyczne upamiętnienie 15. lat członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Opole, dużym plenerowym koncertem, chce uczcić jubileusz przystąpienia Polski do ... » więcej 2019-03-25, godz. 07:50 Opole: Spacer z architektem [ZDJĘCIA] W Opolu w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zorganizowano spotkanie i spacer 'Z architektem po współczesnych przestr ... » więcej 2019-03-24, godz. 21:14 Teatr Ekostudio w Opolu obchodził swoje 20 urodziny [ZDJĘCIA] Podczas uroczystej gali jubileuszowej były wspomnienia dotyczące działalności teatru, występy artystyczne, laudacja i życzenia od przyjaciół Ekostudia. » więcej 2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »