Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-16, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA]

Wystawa Sławoja Dubiela w Fotogalerii [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Sławoja Dubiela w Fotogalerii [fot. Mariusz Majeran]
Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej "może morze" w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Sławoj Dubiel - opolski fotografik, tworzy głównie czarno-białe fotografie dokumentalne i klasyczne zdjęcia krajobrazu.

- Tym razem postanowiłem wykorzystać najprostsze środki techniczne - podkreśla artysta. - Zrobiłem cykl zdjęć bardzo prostych. Za pomocą prostego narzędzia, czyli kamery otworkowej. Jest taka maksyma fotograficzna, która mówi, że warto jest zrobić fotografię, żeby sprawdzić, jak dana rzecz, dany krajobraz na tej fotografii wygląda. To jest malutka galeria, w związku z tym jest szesnaście zdjęć. Natomiast wszystkich, którzy by chcieli zobaczyć więcej moich zdjęć, zapraszam na swoją stronę internetową.

Sławoj Dubiel jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, współzałożycielem Fundacji 2.8 i współorganizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Wystawę można odwiedzać do 9 lutego. Wstęp wolny.» więcej
Sławoj Dubiel

Kultura i rozrywka

2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 15:00 Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Maluchy uczą się opolskiego kroszonkarstwa Trochę octu, kilka wykałaczek i zabarwione w wywarze z cebuli jajka - tylko tyle potrzeba, żeby stworzyć piękną opolską kroszonkę. Jak co roku ze stacjonarną ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:50 O polskich zamkach i pałacach na Ukrainie. Spotkanie w WBP Ukraiński dziennikarz, który z pochodzenia w połowie jest Rosjaninem, stworzył przewodnik 'Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie'. Dmytro Antoniuk będzie dzi ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 08:30 Piąty film o Opolu. Pokazuje trudny okres dla mieszkańców i miasta Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprezentowała mieszkańcom Opola kolejny, piąty już film z cyklu 'Opole, miasto legend i tajemnic'. Ten odcinek nisi tytuł 'Z ... » więcej 2019-02-19, godz. 22:30 Stań się twórcą wystawy "odzyskanego" Opola. Podziel się zdjęciami i pamiątkami z lat 1945-1950 Opolanie mogą stać się twórcami wystawy, która będzie nawiązywać do lat 'odzyskanego' Opola z lat 1945-1950. To pokłosie niezwykłego zbioru, jaki trafił do Mu ... » więcej 2019-02-19, godz. 17:45 Kluczborski magistrat poinformował o szczegółach czerwcowych dni miasta. Będą dwa dni koncertów Grupa Enej i Doda z zespołem Virgin to główne gwiazdy czerwcowych Dni Kluczborka. Obchody zaplanowano na 21 i 22 czerwca. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »