Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-07, 08:12 Autor: Grzegorz Frankowski

Magiczny wieczór kolęd w Raciborzu

18.świąteczny koncert kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych w Raciborzu [fot: Grzegorz Frankowski]
18.świąteczny koncert kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych w Raciborzu [fot: Grzegorz Frankowski]
Kolędy, a także pastorałki autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów można było wysłuchać w kościele pw. Świętego Mikołaja w Raciborzu,  podczas organizowanego już po raz 18. świątecznego koncertu kolęd tradycyjnych i pieśni bożonarodzeniowych. Jak co roku organizatorzy przygotowali kilka premierowych pastorałek. Radio Opole było patronem medialnym raciborskiego koncertu.
- Aż się wierzyć nie chce, że to już osiemnaście lat, i osiemnaście lat wśród grona przyjaciół, wśród grona ludzi, którzy chcą naszego koncertu wysłuchać - mówi Elżbieta Biskup, jedna z organizatorów koncertu.

- Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy się tutaj spotkać i być wsparciem. Młodzież, z którą ja pracuję w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, ma swoje ukochane pieśni bożonarodzeniowe i nie wyobraża sobie, by tych pieśni nie było. Ale mamy już tak bogate spektrum twórczości bożonarodzeniowej, że jesteśmy w stanie wracać do tego, co kiedyś nie zdążyliśmy z jakiegoś powodu pokazać, albo powtarzamy coś, co już kiedyś zabrzmiało, ale w całkiem innej aranżacji - mówi Elżbieta Biskup.

- Dobrzy, niosący pokój sobie nawzajem, powinniśmy być przez cały rok - dodaje ksiądz Adrian Bombelek, proboszcz parafii pw. Świętego Mikołaja w Raciborzu.

- To jest też takie motto tego koncertu, żebyśmy poprzez śpiew tych kolęd, pastorałek, wychodzili umocnieni, uduchowieni do tego, żeby obdarowywać się pokojem tych, których będziemy spotykać na drogach naszego życia.  

Jednym z wielu wykonawców, który zaśpiewał w wypełnionym do ostatniego miejsca  kościele pw. Świętego Mikołaja był Michał Stuchły z zespołu MIRAŻ działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. - Przygotowujemy się do tego koncertu zazwyczaj już od września, spotykając się dwa razy w tygodniu na próbach oraz kolejne dwa razy w tygodniu na zajęciach solowych do różnych wykonań solistów i kolęd solowych.

Organizatorami wydarzenia były Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu oraz Parafia pod wezwaniem Św. Mikołaja w Raciborzu. Na retransmisję koncertu na antenie Radia Opole zapraszamy 16 stycznia w programie Małgorzaty Ślusarczyk "Klasyka wieczorową porą".
Elżbieta Biskup
Adrian Bombelek
Michał Stuchły

Kultura i rozrywka

2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »