Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-14, 21:23 Autor: Daniel Klimczak

Koncert bożonarodzeniowy wypełnił po brzegi widownię Nyskiego Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Już po raz 15. w Nysie odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wypełnił po brzegi widownię miejscowego domu kultury.
Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z Big Bandu i Chóru Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie, a także Nysa Gospel Choir. Wśród wykonawców byli zarówno studenci, jak i wykładowcy uczelni.

- Koncert jest właściwie w całości skomponowany i zaaranżowany przez naszych studentów, którzy nas proszą właściwie tylko o skonsultowanie ich pomysłów - przyznaje prof. Piotr Baron, dyrektor Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

- Słyszę co roku od słuchaczy "no, w tym roku pobiliście samych siebie, jesteście lepsi niż byliście w roku poprzednim". Zastanawiam się gdzie jest granica tego, co można jeszcze wymyślić. Ale to jest moje zastanawianie się, bo kiedy patrzę na młodzież i słucham tego, z jakimi pomysłami przychodzą do mnie jako do szefa instytutu, to jestem spokojny, że mamy repertuaru na najbliższe jeszcze 15, a może i 20 lat - zdradza.

Podczas wydarzenia można było wysłuchać zarówno tradycyjnych kolęd, jak i pastorałek z repertuaru góralskiego, a także świątecznych utworów w klimacie gospel.

Warto dodać, że Nysa Gospel Choir wystąpi już niebawem w Studiu M im. SBB Radia Opole.

- Zaprezentujemy utwory gospelowe, czyli utwory oparte na tekstach biblijnych. Będą to głównie utwory w języku angielskim, będą też utwory solowe, ale głównie utwory przeznaczone na chór, zespół instrumentalny, bardzo rozbudowany zespół instrumentalny. I znowu, także w aranżacjach naszych studentów - zapowiada Piotr Baron.

Koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole dbędzie się 28 lutego. Początek o godzinie 20.00.
Piotr Baron
Piotr Baron

Kultura i rozrywka

2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »