Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-08, 23:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Dzieci dzieciom" zgotowały bajeczne widowisko [ZDJĘCIA]

Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
W sobotnie (08.12) popołudnie Stegu Arena wypełniła się dźwiękami z bajek i filmów dla dzieci, a wszystko za sprawą koncertu "Dzieci dzieciom" czyli projektu realizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego, który zyskał spore poparcie społeczne.
Tematy muzyczne ze znanych najmłodszej widowni filmów zabrzmiały w wykonaniu połączonych sił Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica oraz chóru dziecięcego OPUSOWCY z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Opolu. Licznie zgromadzona publiczność mogła także podziwiać młodych tancerzy z 3 zespołów: Zespołu Tańca Regionalnego i Narodowego „Żędowanie”, zespołu tanecznego Euforia Popielów oraz Royal Dance Center.

- Zaprosiliśmy do projektu ponad 260 wykonawców - mówi dyrygent, Klaudiusz Lisoń. - Młodzież jest z wielu miejscowości naszego województwa. Wydaje mi się, że to jest takie fajne, że możemy pokazać ten potencjał młodzieży i dzieci, bo wielu się uczy i nie zawsze mogą się z tym wszystkim pokazać.

Jak przyznaje Lisoń, takie wydarzenia są potrzebne nie tylko, żeby pokazać szerszej publiczności potencjał uzdolnionej muzycznie i tanecznie młodzieży i integrować różne środowiska. Równie ważne jest także zachęcanie młodzieży do samorozwoju, zwłaszcza w świecie przepełnionym technologią i multimediami. Dyrygent zaznacza jednak, że nie chodzi o ignorowanie realiów XXI wieku.

- Projekt ma przyciągnąć młodzież do wartości artystycznej - wyjaśnia Lisoń. - Multimedia czyli komórki, komputery, gry itd., tego nie unikniemy. Natomiast chcemy stworzyć taką alternatywę, gdzie młodzież i dzieci będą mogły się też przytulić do czegoś innego. Wyciągnąć z siebie potencjał własnych zdolności.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Braterstwa w Prószkowie oraz Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych TIKEA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, a Radio Opole było patronem medialnym.
Klaudiusz Lisoń

Kultura i rozrywka

2018-12-11, godz. 11:15 Zmierzch Imperium. Wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego Muzeum Regionalne w Głogówku przygotowało wystawę, która powstała we współpracy z Fundacją im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot. 'Zmierzch Imperium' to wysta ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:00 Po śląsku w jubileusz. Przed nami koncert "W tonacji Śląska" Rok jubileuszowy podsumują koncertem. W Filharmonii Opolskiej odbędzie się 6. edycja koncertu 'W tonacji Śląska'. W tym roku będzie to święto potrójne - jubil ... » więcej 2018-12-10, godz. 21:00 Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii. Premiera książki w opolskiej MBP - Podręcznik historyczny dla przeciętnego człowieka to często pierwszy i ostatni tom historyczny z jakim się w życiu spotka - powiedział podczas premiery ksią ... » więcej 2018-12-10, godz. 20:00 Mieszkańcy stolicy regionu odkrywali tajemnice, jakie skrywa opolska katedra Krzysztof Ogiolda, autor szesnastu tekstów, które ukazały się w najnowszej publikacji poświęconej opolskiej świątyni podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 105 Pomników Historii na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich dwie perły z Opolszczyzny Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 14 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Ten tytuł otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju warto ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:46 Wystartowały Kulturalia. Ponad 40 wydarzeń na Uniwersytecie Opolskim Rozpoczęły się Kulturalia Uniwersytetu Opolskiego. Dla studentów przygotowano blisko 40 wydarzeń. Na niektóre zajęcia już brakuje wolnych miejsc. Święto Kultu ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:25 Roztańczone dziesięciolecie szkoły tańca Swoje dziesięciolecie obchodzi SalsoMania Dance Studio w Opolu. Z tej okazji szkoła tańca zorganizowała bal, podczas którego nie zabrakło pokazów. » więcej 2018-12-10, godz. 07:00 Sylwester w Nysie bez pokazu fajerwerków, za to z gwiazdami Nysa zachęca do wspólnego powitania nowego roku. Podczas sylwestrowej zabawy 'pod chmurką' nie zabraknie prawdziwych gwiazd, każdy będzie mógł znaleźć coś dla ... » więcej 2018-12-09, godz. 21:07 Święta już zawitały do Kędzierzyna-Koźla Plac Rady Europy przed Urzędem Miasta w Kędzierzynie-Koźlu rozbrzmiewał dźwiękiem kolęd i pachniał świątecznymi przysmakami. W zastępstwie remontowanego rynku ... » więcej 2018-12-09, godz. 10:00 Dom kultury kupuje dwie mobilne sceny, bo dużo imprez odbywa się w plenerze W tym roku pomieszczenia Domu Kultury w Dziergowicach w gminie Bierawa zostały odświeżone, wyremontowano łazienki, a w przyszłym placówka wzbogaci się o nowe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »