Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-08, 23:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Dzieci dzieciom" zgotowały bajeczne widowisko [ZDJĘCIA]

Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
W sobotnie (08.12) popołudnie Stegu Arena wypełniła się dźwiękami z bajek i filmów dla dzieci, a wszystko za sprawą koncertu "Dzieci dzieciom" czyli projektu realizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego, który zyskał spore poparcie społeczne.
Tematy muzyczne ze znanych najmłodszej widowni filmów zabrzmiały w wykonaniu połączonych sił Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica oraz chóru dziecięcego OPUSOWCY z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Opolu. Licznie zgromadzona publiczność mogła także podziwiać młodych tancerzy z 3 zespołów: Zespołu Tańca Regionalnego i Narodowego „Żędowanie”, zespołu tanecznego Euforia Popielów oraz Royal Dance Center.

- Zaprosiliśmy do projektu ponad 260 wykonawców - mówi dyrygent, Klaudiusz Lisoń. - Młodzież jest z wielu miejscowości naszego województwa. Wydaje mi się, że to jest takie fajne, że możemy pokazać ten potencjał młodzieży i dzieci, bo wielu się uczy i nie zawsze mogą się z tym wszystkim pokazać.

Jak przyznaje Lisoń, takie wydarzenia są potrzebne nie tylko, żeby pokazać szerszej publiczności potencjał uzdolnionej muzycznie i tanecznie młodzieży i integrować różne środowiska. Równie ważne jest także zachęcanie młodzieży do samorozwoju, zwłaszcza w świecie przepełnionym technologią i multimediami. Dyrygent zaznacza jednak, że nie chodzi o ignorowanie realiów XXI wieku.

- Projekt ma przyciągnąć młodzież do wartości artystycznej - wyjaśnia Lisoń. - Multimedia czyli komórki, komputery, gry itd., tego nie unikniemy. Natomiast chcemy stworzyć taką alternatywę, gdzie młodzież i dzieci będą mogły się też przytulić do czegoś innego. Wyciągnąć z siebie potencjał własnych zdolności.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Braterstwa w Prószkowie oraz Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych TIKEA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, a Radio Opole było patronem medialnym.
Klaudiusz Lisoń

Kultura i rozrywka

2019-12-13, godz. 09:57 Ostatni świąteczny poranek w Kinie Meduza w Opolu Przed nami ostatnia odsłona 'Świątecznych poranków' w Kinie Meduza w Opolu. Na sobotę (14.12) i niedzielę (15.12) zaplanowano w sumie cztery projekcje filmowe… » więcej 2019-12-13, godz. 08:00 Przed nami wystawa prac Dominika Woźniaka w Głogówku Prace plastyczne Dominika Woźniaka będzie można zobaczyć podczas dzisiejszego (13.12) wernisażu w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Artysta, od 2008 roku uczestniczący… » więcej 2019-12-13, godz. 07:00 Dekadę na scenie uczcili koncertem. Pop Marlej wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Zespól Pop Marley powstał w 2009 roku w Opolu. To grupa muzyków, pochodzących z formacji, z różnych miast. Wcześniej związani byli z takimi zespołami jak: Rzeźnia… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kwintetowe rarytasy szykują się w Filharmonii Opolskiej Nie orkiestra kameralna ani kwartet smyczkowy, a zespół w rzadko spotykanym składzie pojawi się w piątek (13.12) na scenie sali kameralnej Filharmonii Opolskiej… » więcej 2019-12-12, godz. 18:24 Pokonkursowa wystawa bombek w WBP i wręczenie nagród Kolorowe, brokatowe i ręcznie wykonane bombki zaprezentowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wystawą i wręczeniem nagród zakończył się konkurs, w… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 Połączone chóry wykonają dzieła Moniuszki w Filharmonii Opolskiej 'Koncert połączonych chórów' zabrzmi w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Na scenie, obok orkiestry i chóru filharmonii pod dyrekcją Przemysława… » więcej 2019-12-12, godz. 06:45 Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA] Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Kotyś Device powrócił do Studia M im. SBB Radia Opole, by zagrać koncert z okazji 10-lecia zespołu [FILM, ZDJĘCIA] Podczas muzycznego spotkania zgromadzona w naszej rozgłośni publiczność mogła wysłuchać utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Z cyklu "Spotkania Muzealne" o pracach konserwatorskich na cmentarzu w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na wydarzenie z cyklu: 'Spotkania Muzealne'. O zabiegach konserwacyjnych na Starym Cmentarzu Jenieckim opowie Mariusz… » więcej 2019-12-11, godz. 15:30 Młodzież z Opola zorganizowała koncert charytatywny. Pieniądze sfinansują turnus rehabilitacyjny dla Adriana Młodzież znów zmobilizowała się w słusznym celu. Za nami XIV Koncert Charytatywny 'Otwarte Serce' w Opolu. Wystąpiła orkiestra, zespoły, soliści oraz mażoretki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »