Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 17:50 Autor: Mariusz Majeran

Edukacyjne Studio Nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki otwarte. "Miejsce, które pokaże od kuchni pracę muzyków" [ZDJĘCIA]

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarcie studia nagrań [Mariusz Majeran]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otworzyło nowoczesne studio nagrań. Z założenia ma ono pomóc w edukacji zwiedzających muzeum.
- Pokazujemy wszystko to, co jest związane z piosenką, a nie mogliśmy pokazać zwiedzającym jak wygląda nagrywanie i postprodukcja piosenek - mówi dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik. - Ja od zawsze miałem taką idee, żeby trochę odczarować miejsce, jakim jest studio nagrań. Dlatego, że studio nagrań to jest jednak miejsce zarezerwowane dla kilku profesji, czyli dla muzyków, dla aktorów, dla dziennikarzy i dla polityków. Natomiast człowiek, który nawet się tym interesuje nie ma za bardzo szans wejścia do studia. My się staramy pokazywać branżę z różnych stron, od kuchni także, to postanowiliśmy, żeby mieć takie miejsce, które pokaże od kuchni, jak pracują muzycy.

- Podczas godzinnych zajęć z dziećmi będziemy chcieli nagrać na przykład pięciominutowe słuchowisko radiowe - dodaje Wasik.

W studiu będą mogli nagrywać swoje pierwsze single laureaci przeglądów i festiwali, z którymi współpracuje muzeum. Na inauguracji studia wystąpił laureat tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie zespół "Sąstąd".

- Myślę, że jest bardzo dobre, bardzo jasne, przestronne. Mimo tego, że gramy w jednej sali to bardzo dobrze się słyszałam. Myślę, że będzie dobrą inwestycją dla Opola - mówiła Dominika Kierpiec-Kątny, wokalistka, która jako pierwsza zaśpiewała w nowym studiu.

Jeden z dwóch zatrudnionych w muzeum realizatorów dźwięku Ireneusz Andres podkreśla, że studio ma duże możliwości i najnowszy sprzęt. - Pięknie postawione studio. Doskonałe parametry ma akustyczne. Doskonała konsola i mikrofony. Wszystko, czego trzeba na takim z jednej strony poziomie, ale z drugiej strony w pełni profesjonalnie - dodaje producent i reżyser.

W niedzielę (09.12) w studiu odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców. Poprowadzą je piosenkarze Yaro i Kasia Klich. Studio od przyszłego roku będzie dostępne także komercyjnie.
Jarosław Wasik
Dominika Kierpiec-Kątny
Ireneusz Andres

Kultura i rozrywka

2019-10-23, godz. 14:20 Indigo Child zagra w legendarnym Studiu M im.SBB. Zostały ostatnie bilety! Czerpią inspiracje z muzyki lat 70. i twórczości takich grup jak SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, czy The Doors, tworzą autorską muzykę z tekstami w języku p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:00 "To będzie XXI wiek. Nowoczesność". Gość Radia Opole o remoncie teatru Na początku przyszłego roku rusza remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - Za 23 miliony złotych w placówce zmieni się sporo. Zarówno pod względem est ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:30 Wyruszyli do Gwinei w poszukiwaniu źródeł muzyki i tańca Na początku tego roku uczniowie i nauczyciele opolskiej Szkoły Rytmu Ethnica-Art ze swoimi czeskimi przyjaciółmi przez niespełna miesiąc przebywali w gwinejsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »