Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-01, 18:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Łatwiejszy dostęp do filharmonii i teatru. Specjalna oferta dla mieszkańców Brzegu

plakat wydarzenia
plakat wydarzenia
Brzeg ma plany na rozbudowę dworca autobusowego [fot. Maciej Stępień]
Brzeg ma plany na rozbudowę dworca autobusowego [fot. Maciej Stępień]
Mieszkańcy Brzegu i okolic będą mogli bezpłatnie dojechać 14 grudnia na koncert do filharmonii lub na spektakl do teatru. Wszystko za sprawą pierwszej wspólnej akcji "PKS-em do kultury", w którą zaangażowały się dwie instytucje kultury z Opola.
- PKS-em do kultury, to wspólne wydarzenie realizowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu i Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera - wyjaśnia Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej. - Projekt skierowany jest tym razem do mieszkańców Brzegu i okolic. Zapewniamy bezpłatny dojazd na trasie Brzeg - Opole i powrót dla tych wszystkich, którzy zadzwonią do kasy biletowej i wpiszą się na listę odbiorców inicjatywy.

Specjalny autobus, który odjedzie 14 grudnia o godzinie 17:15 z dworca autobusowego w Brzegu, umożliwi przybycie na spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" lub koncert symfoniczny z udziałem Hélène Tysman (fortepian) i Daniela Raiskina (dyrygent) realizowany w ramach cyklu "Strefa gwiazd". Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19:00.

Warto zaznaczyć, że transport o którym mowa nie jest zwykłym połączeniem na trasie Brzeg-Opole, a specjalnym kursem objętym rezerwacją. Istotne jest także, że "PKS do kultury" wyruszy w drogę powrotną dopiero po zakończeniu koncertu i spektaklu.

Więcej szczegółów można poznać na stronach internetowych teatru i filharmonii lub bezpośrednio w kasach biletowych obu instytucji.
Katarzyna Wybraniec

Kultura i rozrywka

2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »