Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-01, 18:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Łatwiejszy dostęp do filharmonii i teatru. Specjalna oferta dla mieszkańców Brzegu

plakat wydarzenia
plakat wydarzenia
Brzeg ma plany na rozbudowę dworca autobusowego [fot. Maciej Stępień]
Brzeg ma plany na rozbudowę dworca autobusowego [fot. Maciej Stępień]
Mieszkańcy Brzegu i okolic będą mogli bezpłatnie dojechać 14 grudnia na koncert do filharmonii lub na spektakl do teatru. Wszystko za sprawą pierwszej wspólnej akcji "PKS-em do kultury", w którą zaangażowały się dwie instytucje kultury z Opola.
- PKS-em do kultury, to wspólne wydarzenie realizowane przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu i Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera - wyjaśnia Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej. - Projekt skierowany jest tym razem do mieszkańców Brzegu i okolic. Zapewniamy bezpłatny dojazd na trasie Brzeg - Opole i powrót dla tych wszystkich, którzy zadzwonią do kasy biletowej i wpiszą się na listę odbiorców inicjatywy.

Specjalny autobus, który odjedzie 14 grudnia o godzinie 17:15 z dworca autobusowego w Brzegu, umożliwi przybycie na spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" lub koncert symfoniczny z udziałem Hélène Tysman (fortepian) i Daniela Raiskina (dyrygent) realizowany w ramach cyklu "Strefa gwiazd". Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19:00.

Warto zaznaczyć, że transport o którym mowa nie jest zwykłym połączeniem na trasie Brzeg-Opole, a specjalnym kursem objętym rezerwacją. Istotne jest także, że "PKS do kultury" wyruszy w drogę powrotną dopiero po zakończeniu koncertu i spektaklu.

Więcej szczegółów można poznać na stronach internetowych teatru i filharmonii lub bezpośrednio w kasach biletowych obu instytucji.
Katarzyna Wybraniec

Kultura i rozrywka

2020-02-28, godz. 18:04 Weekend wspomnień w krainie łagodności. Rusza jubileuszowa, 25. edycja Terepaczkowa Ciekawa muzyka, wyjątkowi ludzie, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat. To wszystko czeka na uczestników rozpoczynającej się dziś (28.02) jubileuszowej, 25… » więcej 2020-02-28, godz. 14:00 Perły czeskiej muzyki zabrzmią w Filharmonii Opolskiej Dzieła czeskich twórców zabrzmią dziś wieczorem (28.02) w Filharmonii Opolskiej. Oprócz VIII symfonii Antonína Dvořáka wykonany zostanie także koncert na dwa klarnety… » więcej 2020-02-27, godz. 21:36 Elektroniczne, a jednocześnie delikatne i klasyczne brzmienia w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Chilloutowa mieszanka alternatywy i pop z domieszką elektroniki i klasycznych brzmień w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gwiazdą czwartkowego koncertu tym razem była… » więcej 2020-02-27, godz. 15:30 Jerzy Beski zostanie uhonorowany. Przyznano mu tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Opola Jerzy Beski został Zasłużonym Obywatelem Miasta Opola. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 12:30 Elżbieta Żłobicka, znana aktorka opolskich lalek zaprasza na swoje urodzinowe, poetyckie spotkanie W programie m.in. interpretacja wierszy w wykonaniu artystki oraz prezentacja fragmentów jeszcze niewydanej przez nią powieści 'Droga, jakich wiele'. » więcej 2020-02-26, godz. 20:51 Ma dopiero 20 lat, a już jest autorem dwóch powieści. Spotkanie z "Łowcą" w MBP Marek Zatwarnicki, który swoją pierwszą powieść napisał w wieku 17 lat spotkał się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. Rok temu wydał kolejną książkę. Inspirację… » więcej 2020-02-26, godz. 12:43 Julia Mii wystąpi w Studiu M im.SBB Radia Opole Julia Mii to krakowska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. 'Trapped' to jej pierwszy singiel, który trafił do sieci w 2018 roku, a zaraz po tym pojawił… » więcej 2020-02-25, godz. 14:00 W ostatni dzień karnawału Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na "Muzyczne ostatki" Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. » więcej 2020-02-25, godz. 13:00 Dzieci i młodzież "smakują słowa" i bawią się w językowe kamishibai W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu trwa 'Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim'. Składa się on z kilku punktów programowych. Jednym z nich jest… » więcej 2020-02-25, godz. 10:32 Ikony z Rosji, Grecji i Bałkanów pochodzące nawet z XVII wieku na wystawie "Spotkanie światów" To zbiór liczący ponad sto dzieł, które należą do Fundacji Na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. Wśród nich są ikony autorstwa adeptów Szkoły Ikonopisarskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »