Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-21, 23:16 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA]

Koncert VIII Dobrodzień Classic Festival w Muzeum Diecezjalnym w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert VIII Dobrodzień Classic Festival w Muzeum Diecezjalnym w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal.
W jednej z sal wystawowych Muzeum Diecezjalnego w Opolu zaprezentowali się śpiewacy pochodzący z Opolszczyzny: Agnieszka Węgrzynowska, Oskar Koziołek-Goetz oraz pomysłodawca festiwalu, Piotr Lempa, który cieszy się z ponownej gościny muzeum.

- Ja bardzo sobie poczytuję za duży zaszczyt, że muzeum co roku zaprasza nas z koncertem do siebie - mówi Piotr Lempa. - To jest bardzo magiczne miejsce, te wnętrza, które są przewidziane, żeby prezentować naszą historię, naszą kulturę sakralną. Śpiewanie w tym wnętrzu jest czymś takim naprawdę bardzo specjalnym i atmosfera, która się robi podczas tego koncertu bardzo szybko osiąga poziom takiej dobrej, domowej herbatki pitej wspólnie. Ja sobie to zawsze bardzo poczytuję za taki duży zaszczyt, że tam możemy przyjechać.

Dodajmy, że koncert tradycyjnie już wpisał się w obchody Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. A przypomnijmy, że VIII Dobrodzień Classic Festival trwał od 13 października. Łącznie odbyły się 4 koncerty: w Ozimku, Dobrodzieniu, Oleśnie i Opolu. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
Piotr Lempa

Kultura i rozrywka

2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej 2019-01-15, godz. 12:00 Znamy finalistów "Klasyki Żywej". Spektakle zobaczymy w ramach 44. OKT Siedem spektakli z całej Polski uznano za finalistów Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej 'Klasyka Żywa'. W kwietniu zobaczymy je podcza ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »