Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-20, 11:00 Autor: Mariusz Majeran

Realne obrazy doprawiane fikcją [ZDJĘCIA]

Wernisaż Małgorzaty Fudkowskiej w ZPAP Pierwsze Piętro [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż Małgorzaty Fudkowskiej w ZPAP Pierwsze Piętro [fot. Mariusz Majeran]
Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski prezentuje w swojej galerii "Pierwsze Piętro" w Opolu obrazy Małgorzaty Futkowskiej.
Artystkach na dużych płótnach prezentuje swoje wspomnienia powiązane z fikcyjnymi elementami.

- Najczęściej pracuję na fotografiach - podkreśla opolska artystka. - Postaci grają tutaj pierwszą rolę, bo jest to odnoszenie się do jakiś osób, postaci z którymi się kiedyś zetknęłam. A może rzeczywiście to zwierze, z którym się tam pojawia, było dla mnie tak istotne i ważne, że podświadomie pojawia się w moich obrazach. Myślę, że to też jest nawiązanie trochę do mojego dzieciństwa, Wiadomo, że każde dziecko lubi zwierzaki. Czyli to nie jest przedstawienie rzeczywiste, tylko pewne wyobrażenie tego, co było, co jest zapisane na fotografii. Pracuje na wydrukach na płótnie. To są wydruki solwentowe i łączę z malarstwem olejnym.

Na co dzień Małgorzata Futkowska pracuje w opolskim plastyczniaku i na Politechnice Opolskiej. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w Katowicach obroniła doktorat.
Małgorzata Futkowska

Kultura i rozrywka

2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »