Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-19, 15:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Cztery pory roku w sonetach i muzyce Vivaldiego. Przed nami koncert kameralny w FO

Michał Maciaszczyk © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Michał Maciaszczyk © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Wiosna/Lato, Jesień/Zima – A. Vivaldi" to tytułu pierwszego w tym sezonie artystycznym koncertu kameralnego, który zabrzmi dziś wieczorem (19.10) w Filharmonii Opolskiej.
Koncerty skrzypcowe Antonio Vivaldiego przedstawi Polish Art Philharmonic pod dyrekcją Michała Maciaszczyka. Pochodzący z Opola artysta wykona także partie solowe. Jak przyznaje muzyk, publiczność może być zaskoczona interpretacją koncertów.

- Możemy sobie wyobrazić, jak często cztery pory roku nie tylko były wykonywane, ale też jak często były nagrywane - mówi Michał Maciaszczyk. - W związku z tym istotnym jest to, aby znaleźć własny język wypowiedzi muzycznej. Ważne jest, aby znaleźć własny dialekt, którym będziemy się wypowiadali i sprawiali, że publiczność na nowo zastanowi się nad tymi dziełami. Bardzo często pomijany jest aspekt literacko-malarsko-muzyczny.

Tym razem oprócz utworów muzycznych przedstawione zostaną także sonety, które oryginalnie kompozytor dołączył do partytury.

W programie koncertu znajdą się również "Trzy obrazy" Janusza Bieleckiego i koncert skrzypcowy J.S. Bacha. Początek wydarzenia o godzinie 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Michał Maciaszczyk

Kultura i rozrywka

2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Lwów naszych Dziadków i Rodziców" ukazany w pamiątkach z kolekcji Jerzego Kapłona Przedwojenne widokówki, gazety czy przewodniki po Lwowie - to część bogatej kolekcji, którą od kilkudziesięciu lat wspólnie z żoną gromadzi Jerzy Kapłon. » więcej 2018-11-16, godz. 16:30 Muzyczna scena należy do młodych. W Grodkowie rusza legendarny festiwal Dziś (16.11) o godzinie 18:00 rozpoczynają się Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. To jedna z najstarszych tego typu imprez w kraju. Młode ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »