Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-19, 15:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Cztery pory roku w sonetach i muzyce Vivaldiego. Przed nami koncert kameralny w FO

Michał Maciaszczyk © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Michał Maciaszczyk © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Wiosna/Lato, Jesień/Zima – A. Vivaldi" to tytułu pierwszego w tym sezonie artystycznym koncertu kameralnego, który zabrzmi dziś wieczorem (19.10) w Filharmonii Opolskiej.
Koncerty skrzypcowe Antonio Vivaldiego przedstawi Polish Art Philharmonic pod dyrekcją Michała Maciaszczyka. Pochodzący z Opola artysta wykona także partie solowe. Jak przyznaje muzyk, publiczność może być zaskoczona interpretacją koncertów.

- Możemy sobie wyobrazić, jak często cztery pory roku nie tylko były wykonywane, ale też jak często były nagrywane - mówi Michał Maciaszczyk. - W związku z tym istotnym jest to, aby znaleźć własny język wypowiedzi muzycznej. Ważne jest, aby znaleźć własny dialekt, którym będziemy się wypowiadali i sprawiali, że publiczność na nowo zastanowi się nad tymi dziełami. Bardzo często pomijany jest aspekt literacko-malarsko-muzyczny.

Tym razem oprócz utworów muzycznych przedstawione zostaną także sonety, które oryginalnie kompozytor dołączył do partytury.

W programie koncertu znajdą się również "Trzy obrazy" Janusza Bieleckiego i koncert skrzypcowy J.S. Bacha. Początek wydarzenia o godzinie 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Michał Maciaszczyk

Kultura i rozrywka

2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »