Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-12, 10:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia Opolska znów zaczęła "ostrożnie wciągać" przyszłych melomanów

Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert (12.10) z cyklu "Strefa gwiazd", będzie jednocześnie realizowany w ramach projektu "filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!", skierowanego do młodzieży maturalnej.
W repertuarze znajdzie się m.in. wybrana w ubiegłorocznym plebiscycie maturzystów Uwertura-fantazja "Romeo i Julia" Piotra Czajkowskiego. Na koncercie zabrzmi także koncert skrzypcowy Maxa Brucha, który zagra utytułowana solistka.

- Będziemy gościć młodą, wybitną skrzypaczkę Suminę Studer - mówi Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej. - Artystka jest pochodzenia szwajcarsko-japońskiego. Jej kreacje, jej wykonania, będą zawierały w sobie bardzo wiele nowych, ciekawych rzeczy. Pojawia się ze swoją muzyką, ze swoim odczuwaniem na portalach społecznościowych. Spowodowała ogromne zainteresowanie mediów społecznościowych samym koncertem i jej wizytą w Polsce.

Koncert rozpocznie się w piątek (12.10) o godzinie 19:00 w Filharmonii Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Filharmonii Opolskiej.

Szerzej o szczegółach projektu "Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!" w najbliższej audycji "Opolskie klasycznie" w Radiu Opole 2.
Katarzyna Wybraniec

Kultura i rozrywka

2018-10-17, godz. 20:44 Na początek filmy. W Opolu rozpoczął się Festiwal Gór Pokazami trzech filmów zainaugurowano 7. edycję Opolskiego Festiwalu Gór. Na ekranie można było oglądać dokumenty o tragarzach działających w Wysokich Tatrach ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:58 Tegoroczny Najazd Poetów rozpoczęty Międzynarodowe Forum Literackie i XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otwarte spotkaniem literackim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w O ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:55 Husaria, jako duma polskiego oręża. W piastowskim zamku poznasz wiekowe militaria W najbliższy weekend w Muzeum Piastów Śląskich zostanie zaprezentowana nowa wystawa. Dzięki zbiorom z prywatnej kolekcji, brzeżanie oraz turyści będą mogli zo ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 W Opolu będzie kręcony film fabularny. Historia wysadzenia auli WSP Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Autorzy filmu poszukują statystów do filmu zat ... » więcej 2018-10-17, godz. 06:45 Ilona Wiśniewska o książce "Lud. Z grenlandzkiej wyspy". Spotkanie w WBP O książce 'Lud. Z grenlandzkiej wyspy' opowiadała w stolicy regionu Ilona Wiśniewska. Reportażystka i fotograf pochodzi z Prószkowa koło Opola. Za kołem podbi ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:00 Animowana opowieść o historii mniejszości niemieckiej w Polsce Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało film animowany zatytułowany 'Niemcy w Polsce'. » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »