Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-06, 09:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Pianistka z Opolszczyzny na festiwalu w Norwegii

Barbara Hortyńska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Barbara Hortyńska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia
Pianistka Barbara Hortyńska wystąpi podczas V festiwalu zatytułowanego "Polskie filmdager", czyli Polskich Dni Filmowych w Norwegii.
Na wydarzenie składają się m.in. projekcje filmowe, koncerty, wystawy i warsztaty. Barbara Hortyńska wystąpi podczas koncertu inspirowanego twórczością Krzysztofa Kieślowskiego. Artystka, związana obecnie z Prudnikiem, jest także dyrektorem artystycznym Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej.

- To jest nowa rzecz, która się pojawiła w moim życiu - przyznaje artystka. - Plan jest trój-dyscyplinarny, z udziałem trzech państw, który będzie polegał na wymianie kulturalnej między tymi państwami.

Częścią tego projektu jest udział w festiwalu Polskich Dni Filmowych w Norwegii.

- Rozpoczynamy koncertem w bardzo prestiżowym klubie w Oslo, który gości artystów z całego świata - mówi Hortyńska. - Festiwal jest w Norwegii już 5 lat i w tym czasie odbyło się prawie 70 różnych eventów i promuje nie tylko muzykę polską, ale generalnie film.

Artystka wystąpi podczas koncertu "Weronika śpiewa", gdzie zaprezentuje się w solowym recitalu. Pianistka będzie także towarzyszyła sopranistce Kamili Goik, która wcieli się w postać Weroniki z filmu Krzysztofa Kieślowskiego "Podwójne życie Weroniki". Festiwal "Polskie filmdager" rozpocznie się dzisiaj (06.10) i potrwa do 21 października w Norwegii.
Barbara Hortyńska (materiał emitowany 03.10 w audycji "Ona i on")

Kultura i rozrywka

2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej 2018-10-20, godz. 18:00 Cybis na nowo. "Wystawa jest trochę prowokacyjna" [ZDJĘCIA] Galeria Muzeum Śląska Opolskiego po długiej przerwie remontowej otworzyła swoje sale wystawiennicze. Zwykle część parterowa prezentowała bogate opolskie zbior ... » więcej 2018-10-20, godz. 13:15 Kameralny koncert przy pełnej sali koncertowej. Vivaldi działa jak magnes Długimi owacjami na stojąco, przy pełnej sali i podwójnym bisem zakończył się piątkowy (20.10) koncert w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 11:00 Realne obrazy doprawiane fikcją [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski prezentuje w swojej galerii 'Pierwsze Piętro' w Opolu obrazy Małgorzaty Futkowskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 "Najpiękniejsze melodie świata" zabrzmią w Oleśnie 'Najpiękniejsze melodie świata' to tytuł przedostatniego koncertu w ramach VIII Dobrodzień Classic Festival, który trwa od 13 października na Opolszczyźnie. » więcej 2018-10-20, godz. 07:01 Symfoniczny pop zagościł w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Występująca pod pseudonimem artystycznym Kasai wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka porwała publiczność w legendarnym ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:30 I Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Opolu Najbliższy weekend upłynie w Opolu pod znakiem baletu dzieci i młodzieży. W sobotę rusza (20.10) I Międzynarodowy Konkurs Baletowy w technikach balet i modern. » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Premiera studencka "Zranionego jelenia" „Zraniony jeleń” to spektakl dla młodzieży i dorosłych, który całkiem niedawno zagościł w repertuarze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »