Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-25, 14:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Recital fortepianowy z polskimi akcentami na festiwalu beethovenowskim

Yeon Min Park [fot. materiały organizatora]
Yeon Min Park [fot. materiały organizatora]
Recitalem fortepianowym rozpocznie się dziś (25.09) druga seria koncertów w ramach 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena.
W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku zabrzmią m.in. dzieła F. Mendelssohna-Bartholdy'ego, A. Skriabina i F. Chopina. Jak wyjaśnia dyrektor festiwalu, Aleksander Devosges Cuber, chociaż wystąpi zagraniczna artystka, recital zawiera akcenty polskie, wpisując się w obchody rocznicowe, związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- W ciągu ostatnich kilku lat, drugi raz będziemy mieli wspaniałą pianistkę z Korei Południowej - mówi Devosges Cuber. - Udział pani Yeon Min Park jest związany z tym, że co dwa lata mamy ufundowaną nagrodę na międzynarodowym konkursie polskiej muzyki (Theodor Leschetizky Klavierwettbewerbes Polnischer Musik - przyp. red.) w Hamburgu. Zawsze laureat pierwszego miejsca tego konkursu występuje u nas.

Recital fortepianowy rozpocznie się we wtorkowy wieczór (25.09) o godzinie 19:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem medialnym Radia Opole, jest bezpłatny.

Więcej informacje o tegorocznym festiwalu beethovenowskim pojawi się m.in. w środowej (26.09) audycji "Ona i on".
Aleksander Devosges Cuber

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 17:44 Konkurs na filmik zapraszający do Polski rozstrzygnięty Konkurs na filmik zapraszający w języku angielskim do odwiedzenia naszego kraju został rozstrzygnięty. Konkurs w setną rocznicę odzyskania niepodległości prze ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:12 Jubileusz szkoły z międzypokoleniowymi tradycjami edukacji muzycznej 70-lecie powstania świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Prudniku. To jedyna taka placówka oświatowa w tym powiecie. Tegorocznym jej sukcesem jest przeprowadzo ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:33 Akademia Tańca RAMADA wygrywa w Elblągu Podczas VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu opolskie tancerki z RAMADY wygrywają w różnych kategoriach. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »