Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-23, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Trwa II Wielkie Kolorowanie w Opolu. Dla każdego wystarczy kredek i arkuszy [ZDJĘCIA]

II Opolska Kolorowanka [fot. Witold Wośtak]
II Opolska Kolorowanka [fot. Witold Wośtak]
Ponad 40 kilogramów kredek mają do dyspozycji uczestnicy drugiej edycji "Opolskiej Kolorowanki". W Stegu Arena jest ponad 600 arkuszy formatu A0.
Szablony zostały narysowane przez uczniów i seniorów. Kolorowanka ma trzy działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury, a okładka jest zdobiona motywami regionalnymi.

- Wszyscy bawią się świetnie przy stołach lub leżąc na dywanach - mówi Agnieszka Klak, organizatorka z Fundacji Excalibur. - Chcieliśmy stworzyć taką akcję, w której jednocześnie będą mogły uczestniczyć te najmłodsze dzieci, niepotrafiące chwycić drewnianej kredki, ale też rodzice i seniorzy. Chodzi więc o integrację i wspólną zabawę dla wszystkich. Niezależnie od wieku, każdy może bawić się, kolorując arkusze dużych formatów.

Zapytaliśmy uczestników, dlaczego wybrali tę formę spędzenia części niedzieli oraz co podoba im się w samej inicjatywie.

Rodzice mówią o możliwości wspólnego spędzenia czasu bez telewizora czy komputera. Widzą, że dzieci rozwijają talenty, a zabawa w większym gronie jest dla najmłodszych nowością oraz atrakcją. Jedna z matek zwraca uwagę na komfortowe warunki, skoro można kolorować na leżąco. Łukasz, jeden z uczestników, pozytywnie ocenia całe przedsięwzięcie, ale najbardziej podoba mu się konstruowanie robotów, czyli zabawa towarzysząca.

Opolska Kolorowanka potrwa do 19:00, natomiast mniej więcej o 18:00 rozpocznie się składanie książki. Radio Opole jest patronem medialnym tej inicjatywy.
Agnieszka Klak
Uczestnicy

Kultura i rozrywka

2018-10-22, godz. 19:26 Proza Roberta Walsera w MBP w Opolu. "To najbardziej nieznany i zagadkowy pisarz" W tym roku mija 140. rocznica urodzin Roberta Walsera. To jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych. Walser swoje utwory zapisywał ołówkiem maleńkimi lit ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:20 Grzegorz Halama wystąpił dla maluchów. Mała Akademia Piosenki w nowej odsłonie Opolskie przedszkolaki w ramach Małej Akademii Piosenki spotkały się z popularnym aktorem kabaretowym. Grzegorz Halama zapoznał najmłodszych nie tylko z piose ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Starą karczmę przerobią na dom kultury Wiosną rozpocznie się remont starej karczmy położonej w centrum Jemielnicy. Kilka miesięcy później ma zacząć tam działać świetlica wiejska a docelowo - dom ku ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej 2018-10-20, godz. 18:00 Cybis na nowo. "Wystawa jest trochę prowokacyjna" [ZDJĘCIA] Galeria Muzeum Śląska Opolskiego po długiej przerwie remontowej otworzyła swoje sale wystawiennicze. Zwykle część parterowa prezentowała bogate opolskie zbior ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »