Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-12, 14:57 Autor: Joanna Matlak

Rajd ulicami Opola i atrakcje dla mieszkańców. Przed nami IV Festiwal Dzielnic

Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Opolanie znów będą świętować i to na dodatek przez dwa dni. Zbliża się IV Festiwal Dzielnic. Imprezę rozpocznie rajd ulicami miasta, a kolejnego dnia wydarzenie przeniesie się do parku na os. Armii Krajowej w Opolu.
- Start i meta sobotniego rajdu znajduje się w Grudzicach, można zgłaszać do nas swoje ekipy - mówi Łukasz Sowada, wiceprzewodniczący rady dzielnicy Grudzice.

- Zwiedzamy każdą z 29 dzielnic zbierają po drodze odpowiednie naklejki. I zwycięzcą owego rajdu będzie ta drużyna, która zbierze ich najwięcej. Rajd ma na celu integrację, poznanie wszystkich dzielnic Opola i mam nadzieję, że wszystkie listy startowe się zapełnią - mówi Sowada.

- W tym roku przygotowaliśmy kilka niespodzianek, zdradzę tylko, że w rajdzie przejedziemy się wehikułem czasu - mówi Sandra Cierniak, przewodnicząca rady dzielnicy Szczepanowice – Wójtowa Wieś. - Przygotowaliśmy warsztaty florystyczne z wyplatania korony dożynkowej, dlatego że na terenie naszej dzielnicy to rokrocznie jest nasza tradycja. Mamy wspaniałe florystki, które nie tylko najmłodszym ale i wszystkim mieszkańcom Opola, uchylą rąbka tajemnicy - mówi Cierniak.

- Największy będzie pokaz sprzętu strażackiego, będzie nauka ratownictwa, plac zabaw dla dzieci i duża, dwutorowa zjeżdżalnia - dodaje Marek Klimek-Kwaśniewski z Żerkowic.

IV Festiwal Dzielnic odbędzie się w dniach 22 i 23 września.
Łukasz Sowada
Sandra Cierniak i Marek Klimek - Kwaśniewski

Kultura i rozrywka

2018-11-12, godz. 14:30 "Europejczycy" - Muzyczny spektakl na dzień niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu Obchody stulecia niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu zakończyły się koncertem 'Europejczycy'. Wydarzenie ściągnęło do Hali 'Azoty' parotysięczny tłum. Muzyczn ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:04 Polska muzyka (nie)zapomniana przyjęta owacyjnie! Za nami uroczysty koncert w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Dzieła polskich kompozytorów - Feliksa Nowowiejskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Witolda Maliszewskiego - uświetniły uroczysty koncert zorganizowany w nie ... » więcej 2018-11-11, godz. 21:15 Znamy laureata Trytona Nyskiego. W tym roku nagrodę przyznano po raz 21. Nyski Tryton przyznany po raz 21. Kapituła konkursu nie miała wątpliwości i jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu nagrody Józefowi Szwabowi, ponad 30 lat temu ... » więcej 2018-11-11, godz. 18:38 Ponad 260 par prezentuje się na gogolińskim parkiecie. Padł rekord uczestników na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Rekordowa liczba uczestników pojawiła się na gogolińskim parkiecie podczas 6. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Ponad 260 par - dzieci, młodzieży ... » więcej 2018-11-11, godz. 11:31 Pierwszy polski hymn napisał Wincenty z Kielczy W całym kraju dzisiaj bardzo często rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego, polski hymn. A w gminie Zawadzkie, mieszkańcy śpiewają również napisaną po łacinie pieśń ... » więcej 2018-11-11, godz. 11:00 Odkryją polską muzykę zapomnianą na sto lat Niepodległej Uroczystym koncertem symfonicznym (11.11) Filharmonia Opolska uczci obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. » więcej 2018-11-10, godz. 19:00 Chcą zarazić obrazami Cybisa współczesnymi środkami przekazu Malarstwo Jana Cybisa w multimedialnej technologii. W ten sposób na scenie Modelatorni Teatru im. Jana Kochanowskiego przybliżono twórczość jednego z najwięks ... » więcej 2018-11-10, godz. 12:00 Polscy jeńcy w mundurach obcych armii w czasach I wojny światowej. CMJW zaprasza na wystawę 'W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej' - to tytuł wystawy, na którą zaprasza Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Ekspozycja powiada o Pol ... » więcej 2018-11-10, godz. 00:00 Śpiewali dla Niepodległej. Koncert w szkole muzycznej w Opolu 'Wolność kocham i rozumiem' - tym koncertem uczczono stulecie odzyskania niepodległości w szkole muzycznej w Opolu. Placówka do współpracy zaprosiła tancerki ... » więcej 2018-11-09, godz. 19:00 Kluczbork też śpiewał "Mazurka Dąbrowskiego". Ponad 700 osób wykonało hymn w PSP nr 5 Uczniowie, nauczyciele i rodzice. Łącznie ponad 700 osób zaśpiewało na boisku Państwowej Szkoły Podstawowej numer 5 w Kluczborku cztery zwrotki hymnu państwow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »