Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-12, 14:57 Autor: Joanna Matlak

Rajd ulicami Opola i atrakcje dla mieszkańców. Przed nami IV Festiwal Dzielnic

Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Opolanie znów będą świętować i to na dodatek przez dwa dni. Zbliża się IV Festiwal Dzielnic. Imprezę rozpocznie rajd ulicami miasta, a kolejnego dnia wydarzenie przeniesie się do parku na os. Armii Krajowej w Opolu.
- Start i meta sobotniego rajdu znajduje się w Grudzicach, można zgłaszać do nas swoje ekipy - mówi Łukasz Sowada, wiceprzewodniczący rady dzielnicy Grudzice.

- Zwiedzamy każdą z 29 dzielnic zbierają po drodze odpowiednie naklejki. I zwycięzcą owego rajdu będzie ta drużyna, która zbierze ich najwięcej. Rajd ma na celu integrację, poznanie wszystkich dzielnic Opola i mam nadzieję, że wszystkie listy startowe się zapełnią - mówi Sowada.

- W tym roku przygotowaliśmy kilka niespodzianek, zdradzę tylko, że w rajdzie przejedziemy się wehikułem czasu - mówi Sandra Cierniak, przewodnicząca rady dzielnicy Szczepanowice – Wójtowa Wieś. - Przygotowaliśmy warsztaty florystyczne z wyplatania korony dożynkowej, dlatego że na terenie naszej dzielnicy to rokrocznie jest nasza tradycja. Mamy wspaniałe florystki, które nie tylko najmłodszym ale i wszystkim mieszkańcom Opola, uchylą rąbka tajemnicy - mówi Cierniak.

- Największy będzie pokaz sprzętu strażackiego, będzie nauka ratownictwa, plac zabaw dla dzieci i duża, dwutorowa zjeżdżalnia - dodaje Marek Klimek-Kwaśniewski z Żerkowic.

IV Festiwal Dzielnic odbędzie się w dniach 22 i 23 września.
Łukasz Sowada
Sandra Cierniak i Marek Klimek - Kwaśniewski

Kultura i rozrywka

2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »