Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-12, 14:57 Autor: Joanna Matlak

Rajd ulicami Opola i atrakcje dla mieszkańców. Przed nami IV Festiwal Dzielnic

Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Opolanie znów będą świętować i to na dodatek przez dwa dni. Zbliża się IV Festiwal Dzielnic. Imprezę rozpocznie rajd ulicami miasta, a kolejnego dnia wydarzenie przeniesie się do parku na os. Armii Krajowej w Opolu.
- Start i meta sobotniego rajdu znajduje się w Grudzicach, można zgłaszać do nas swoje ekipy - mówi Łukasz Sowada, wiceprzewodniczący rady dzielnicy Grudzice.

- Zwiedzamy każdą z 29 dzielnic zbierają po drodze odpowiednie naklejki. I zwycięzcą owego rajdu będzie ta drużyna, która zbierze ich najwięcej. Rajd ma na celu integrację, poznanie wszystkich dzielnic Opola i mam nadzieję, że wszystkie listy startowe się zapełnią - mówi Sowada.

- W tym roku przygotowaliśmy kilka niespodzianek, zdradzę tylko, że w rajdzie przejedziemy się wehikułem czasu - mówi Sandra Cierniak, przewodnicząca rady dzielnicy Szczepanowice – Wójtowa Wieś. - Przygotowaliśmy warsztaty florystyczne z wyplatania korony dożynkowej, dlatego że na terenie naszej dzielnicy to rokrocznie jest nasza tradycja. Mamy wspaniałe florystki, które nie tylko najmłodszym ale i wszystkim mieszkańcom Opola, uchylą rąbka tajemnicy - mówi Cierniak.

- Największy będzie pokaz sprzętu strażackiego, będzie nauka ratownictwa, plac zabaw dla dzieci i duża, dwutorowa zjeżdżalnia - dodaje Marek Klimek-Kwaśniewski z Żerkowic.

IV Festiwal Dzielnic odbędzie się w dniach 22 i 23 września.
Łukasz Sowada
Sandra Cierniak i Marek Klimek - Kwaśniewski

Kultura i rozrywka

2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej 2019-01-15, godz. 12:00 Znamy finalistów "Klasyki Żywej". Spektakle zobaczymy w ramach 44. OKT Siedem spektakli z całej Polski uznano za finalistów Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej 'Klasyka Żywa'. W kwietniu zobaczymy je podcza ... » więcej 2019-01-14, godz. 17:48 Museum Selfie Day na Opolszczyźnie Zrób sobie selfie z dziełem sztuki lub muzealnym eksponatem! Do udziału w tej akcji zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Środa (16.01) to dzień, kiedy w ... » więcej 2019-01-14, godz. 13:54 Morze, piasek i fotografia otworkowa Sławoja Dubiela 'Może morze' - to tytuł wystawy opolskiego fotografa Sławoja Dubiela. Prace wykonane przy użyciu kamery otworkowej będzie można oglądać w Fotogalerii Miejskie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »