Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-12, 14:57 Autor: Joanna Matlak

Rajd ulicami Opola i atrakcje dla mieszkańców. Przed nami IV Festiwal Dzielnic

Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Opolanie znów będą świętować i to na dodatek przez dwa dni. Zbliża się IV Festiwal Dzielnic. Imprezę rozpocznie rajd ulicami miasta, a kolejnego dnia wydarzenie przeniesie się do parku na os. Armii Krajowej w Opolu.
- Start i meta sobotniego rajdu znajduje się w Grudzicach, można zgłaszać do nas swoje ekipy - mówi Łukasz Sowada, wiceprzewodniczący rady dzielnicy Grudzice.

- Zwiedzamy każdą z 29 dzielnic zbierają po drodze odpowiednie naklejki. I zwycięzcą owego rajdu będzie ta drużyna, która zbierze ich najwięcej. Rajd ma na celu integrację, poznanie wszystkich dzielnic Opola i mam nadzieję, że wszystkie listy startowe się zapełnią - mówi Sowada.

- W tym roku przygotowaliśmy kilka niespodzianek, zdradzę tylko, że w rajdzie przejedziemy się wehikułem czasu - mówi Sandra Cierniak, przewodnicząca rady dzielnicy Szczepanowice – Wójtowa Wieś. - Przygotowaliśmy warsztaty florystyczne z wyplatania korony dożynkowej, dlatego że na terenie naszej dzielnicy to rokrocznie jest nasza tradycja. Mamy wspaniałe florystki, które nie tylko najmłodszym ale i wszystkim mieszkańcom Opola, uchylą rąbka tajemnicy - mówi Cierniak.

- Największy będzie pokaz sprzętu strażackiego, będzie nauka ratownictwa, plac zabaw dla dzieci i duża, dwutorowa zjeżdżalnia - dodaje Marek Klimek-Kwaśniewski z Żerkowic.

IV Festiwal Dzielnic odbędzie się w dniach 22 i 23 września.
Łukasz Sowada
Sandra Cierniak i Marek Klimek - Kwaśniewski

Kultura i rozrywka

2018-09-19, godz. 10:30 Głuchołaskie i czeskie dzieci wspólnie stworzyły książkę o Orderze Uśmiechu Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych w Głuchołazach i Czechach stworzyły książkę, która jest poświęcona Orderowi Uśmiechu. To międzynarodowe odznac ... » więcej 2018-09-19, godz. 08:30 Miłośniczka Japonii odwiedziła Opole. "To jest trudna miłość" Studiowała japonistykę w Tokio i Seulu. Kocha Japonię i napisała o niej książkę. Reportażystka Karolina Bednarz odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w O ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:00 Rozbudzali zmysły i poznali dawną wieś opolską. Nowa ścieżka edukacyjna w Bierkowicach 'Sensoryczna wieś opolska - niepełnosprawny w muzeum' to ścieżka edukacyjna w Muzeum Wsi Opolskiej dedykowana osobom z dysfunkcjami wzroku. Każda z ekspozycji ... » więcej 2018-09-17, godz. 15:12 Nowości i ciekawi goście na tegorocznych Opolskich Lamach W dziesięciu miejscach odbędą się imprezy tegorocznego 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Przez jedenaście dni festiwalu organizatorzy zapowiadają prezent ... » więcej 2018-09-17, godz. 12:20 Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17. ... » więcej 2018-09-17, godz. 11:30 Powstało muzeum śląskiej bitwy o paliwo Nowe muzeum powstało w Kędzierzynie-Koźlu. Jest poświęcone nalotom armii amerykańskiej na niemieckie fabryki paliwa, które znajdowały się na terenie obecnego ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:34 Zbliża się premiera filmu "Pontifex". To dokument o arcybiskupie Alfonsie Nossolu Miesiące pracy, zdjęć, wyjazdów, rozmów i montażu - tak powstał film 'Pontifex'. Produkcja TVP3 Opole została w niedzielę (16.09) zaprezentowana przedpremiero ... » więcej 2018-09-16, godz. 12:30 Rękodzielnicy w Kędzierzynie-Koźlu. Przy okazji rekonstrukcji bitwy Nie tylko rekonstrukcja oblężenia twierdzy kozielskiej jest atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mogli również pooglądać, jak i nabyć wyroby ręk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »