Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-04, 12:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Małe Dyktando na Festiwalu Książki. Dzieci też mogą sprawdzić swoją wiedzę!

Dyktando [fot. Pixabaya"
Dyktando [fot. Pixabaya"
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
"Małe Dyktando" to nowość tegorocznego Festiwalu Książki w Opolu. W tym roku swoje umiejętności z zakresu ortografii sprawdzą nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Fundacja "Fabryka Inspiracji" prowadzi zapisy dla uczestników w wieku od 10 do 13 lat oraz od 14 do 15 lat.
- Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, szkoły i wszelkie instytucje, które ten temat zainteresuje - mówi Natalia Ciecióra z Fundacji "Fabryka Inspiracji". - Na dzieci czekają nagrody niespodzianki. Dla opiekunów, którzy przyjdą z dziećmi także mamy przewidziane atrakcje. Serdecznie zapraszamy. Przede wszystkim będzie to ciekawa zabawa z językiem, a także z Joanną Jabłczyńską, która będzie czytała treść dyktanda zarówno tego "małego" dla dzieci, jak i "wielkiego" dla dorosłych, a Michał Rusinek zadba o to, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dzieci i dorosłych oraz opowie o różnych zawiłościach językowych - dodaje.

Zgłoszenia udziału w dyktandach przyjmowane są przez stronę www.festiwalksiazki.pl. Sprawdzian umiejętności ortograficznych odbędzie się 16 czerwca w Filharmonii Opolskiej.

Wydarzenie towarzyszy Festiwalowi Książki, który w stolicy regionu rozpocznie się 15 czerwca. Będą spotkania autorskie, stoiska wydawców z całej Polski i wiele innych atrakcji.

Radio Opole jest partnerem festiwalu. Organizatorem wydarzenia jest Fabryka Inspiracji we współpracy z Urzędem Miasta Opola, Drukarnią Opolgraf, Miejską Biblioteką Publiczną, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Partnerem jest również Filharmonia Opolska.
Natalia Ciecióra

Kultura i rozrywka

2018-09-20, godz. 15:00 "Książę i Prawda" w OTLiA, czyli, że droga jest ważniejsza od stacji końcowej [RECENZJA TOMASZA ZACHAREWICZA] Tak to już jest, że dzieci rosną, a razem z nimi rosną ich bajki. Dylematy niezależnie od wieku pozostają dylematami, a pragnienie miłości i poszukiwanie tego ... » więcej 2018-09-20, godz. 11:41 Opolskie lalki najlepsze w minionym sezonie artystycznym Miesięcznik Teatr podsumował miniony sezon artystyczny. Opolski Teatr Lalki i Aktora został uznany najlepszym teatrem. » więcej 2018-09-20, godz. 11:15 Hiszpańska realizacja tekstów Lorki w opolskich lalkach W OTLiA trwają próby do spektaklu 'Zraniony jeleń' będącym autorską interpretacją 'Poety w Nowym Jorku', którego autorem jest Frederico Lorca. Spektakl reżyse ... » więcej 2018-09-20, godz. 08:15 Jesień: zobacz, dotknij, poczuj! Warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląska Opolskiego Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Muzeum Śląska Opolskiego ruszył cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą 'Jesień: zobacz, dotknij, poczuj!'. Warsztaty adresowan ... » więcej 2018-09-19, godz. 20:00 Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 PKS-em do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie z Niemodlina już byli Opolski teatr ruszył z akcją przywożenia mieszkańców konkretnych miejscowości na konkretne przedstawienia. Akcja nosi tytuł 'PKS-em do teatru' i ma na celu za ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Historia zaklęta w płytach i okładkach. Muzeum Polskiej Piosenki dostało muzyczny prezent Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało ponad 1000 nowych eksponatów od firmy fonograficznej Warner Music Poland. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Najpierw ogłosili konkurs, a teraz zapraszają na wystawę. Bohaterką św. Jadwiga Śląska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu kilka tygodni temu ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Święta Jadwiga jest bliska wszystkim”. Organizatorzy nie spodziewal ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Opolskie akcenty w miesięczniku "Śląsk" Ukazał się nowy numer Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego 'Śląsk', w którym sporo miejsca zajmują artykuły dotyczące opolskiej kultury. » więcej 2018-09-19, godz. 12:15 Po gorącej dyskusji mieszkańcy Zakrzowa i Dąbrówki mają koncepcję miejsca spotkań nad stawem Mieszkańcy Zakrzowa wybrali koncepcję zagospodarowania stawu w centrum wsi. To jeden z nielicznych 'dzikich' akwenów w gminie Gogolin. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »