Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-04, 12:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Małe Dyktando na Festiwalu Książki. Dzieci też mogą sprawdzić swoją wiedzę!

Dyktando [fot. Pixabaya"
Dyktando [fot. Pixabaya"
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
Wielkie Opolskie Dyktando 2017 [fot. Paula Hołubowicz]
"Małe Dyktando" to nowość tegorocznego Festiwalu Książki w Opolu. W tym roku swoje umiejętności z zakresu ortografii sprawdzą nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Fundacja "Fabryka Inspiracji" prowadzi zapisy dla uczestników w wieku od 10 do 13 lat oraz od 14 do 15 lat.
- Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, szkoły i wszelkie instytucje, które ten temat zainteresuje - mówi Natalia Ciecióra z Fundacji "Fabryka Inspiracji". - Na dzieci czekają nagrody niespodzianki. Dla opiekunów, którzy przyjdą z dziećmi także mamy przewidziane atrakcje. Serdecznie zapraszamy. Przede wszystkim będzie to ciekawa zabawa z językiem, a także z Joanną Jabłczyńską, która będzie czytała treść dyktanda zarówno tego "małego" dla dzieci, jak i "wielkiego" dla dorosłych, a Michał Rusinek zadba o to, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dzieci i dorosłych oraz opowie o różnych zawiłościach językowych - dodaje.

Zgłoszenia udziału w dyktandach przyjmowane są przez stronę www.festiwalksiazki.pl. Sprawdzian umiejętności ortograficznych odbędzie się 16 czerwca w Filharmonii Opolskiej.

Wydarzenie towarzyszy Festiwalowi Książki, który w stolicy regionu rozpocznie się 15 czerwca. Będą spotkania autorskie, stoiska wydawców z całej Polski i wiele innych atrakcji.

Radio Opole jest partnerem festiwalu. Organizatorem wydarzenia jest Fabryka Inspiracji we współpracy z Urzędem Miasta Opola, Drukarnią Opolgraf, Miejską Biblioteką Publiczną, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Partnerem jest również Filharmonia Opolska.
Natalia Ciecióra

Kultura i rozrywka

2018-11-15, godz. 13:15 Ostatnie w tym roku performatywne czytanie tekstu teatralnego Opolski Teatr Lalki i Aktora w ramach cyklu 'Dramat w akcji' zaprasza na ostatnie czytanie w tym roku tekstu teatralnego. Dziś (15.11) będzie można obserwować ... » więcej 2018-11-15, godz. 12:00 Opolski artysta zaprezentuje piosenki Leonarda Cohena Ballady znanego kanadyjskiego piosenkarza Leonarda Cohena przypomni opolskiej publiczności Adam Urbaniak - pianista, akordeonista, gitarzysta i piosenkarz. Wy ... » więcej 2018-11-15, godz. 08:00 Wydarzenie muzyczne zamiast standardowego koncertu symfonicznego. Przedłużone świętowanie w Filharmonii Opolskiej W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Filharmonia Opolska proponuje wydarzenie muzyczne, które w najbliższy piątek (16.11) z ... » więcej 2018-11-14, godz. 21:00 O fenomenie Krzysztofa Komedy rozmawiano w WBP O Krzysztofie Komedzie, muzyce i jazzie - w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki 'Komeda. Osobis ... » więcej 2018-11-14, godz. 20:00 Na tropie znikających warzyw. Mikołaj Marcela o książce dla dzieci Opolska Jesień Literacka to spotkania nie tylko dla dorosłych czytelników, ale także dla tych najmłodszych. Dziś (14.11) mówiono o książce pt. 'BEST SELER i z ... » więcej 2018-11-14, godz. 18:00 O śląskości na Uniwersytecie Opolskim. Trwa konferencja "Dziedzictwo kulturowe Śląska" W karczmach na Śląsku z reguły pito piwo, choć zdarzały się i mocniejsze trunki. Na Uniwersytecie Opolskim naukowcy rozmawiali o 'śląskości' naszych ziem, gwa ... » więcej 2018-11-14, godz. 15:50 "Otwórz książkę, otwórz umysł". Konferencja biblioterapeutów w Opolu Goście z całej Polski biorą udział w 11. Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej 'Otwórz książkę, otwórz umysł'. Pedagodzy i bibliotekarze oraz miłośn ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:00 Kolejna odsłona improwizacji w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki Teatr Improwizacji To Mało Powiedziane wystąpi po raz kolejny przed opolską publicznością. W sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki zaprezentują ... » więcej 2018-11-14, godz. 13:30 Jubileuszowy rocznik "Sto Lat Piosenko!" od dziś dostępny w Muzeum Polskiej Piosenki Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało specjalne wydanie rocznika kulturalnego 'Piosenka' z okazji stulecia odzyskania niepodległości i i stulecia powstania ZA ... » więcej 2018-11-14, godz. 07:45 Wystawa poplenerowa w holu Urzędu Marszałkowskiego Artyści biorący udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim Dobra 2018 pokazali swoje prace na II wystawie poplenerowej w holu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »