Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-22, 17:37 Autor: Mariusz Majeran

Tadeusz Soroczyński spoczął na cmentarzu w Opolu

Pogrzeb Tadeusza Soroczyńskiego [fot. Mariusz Majeran]
Pogrzeb Tadeusza Soroczyńskiego [fot. Mariusz Majeran]
Na cmentarzu komunalnym w Opolu pochowano poetę, animatora kultury - Tadeusza Soroczyńskiego. Był uczestnikiem głogóweckich spotkań z poezją i Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu.
- Dla mnie zawsze pozostanie wspaniałym poetą. Poetą trzech rzek: Osobłogi, Olzy i Odry - podkreśla Janusz Ireneusz Wójcik, który żegnał Tadeusza Soroczyńskiego. - Będę go pamiętał jako poetę, jako człowieka serdecznego. Takich ludzi nie ma zbyt wiele. Nigdy o nikim źle nie mówił. Który zawsze szukał jakiejś więzi, porozumienia, przyjaźni między ludźmi. I który inspirował nas do wielu dobrych czynów na polu kultury.

Drugim przemawiającym był Harry Duda.

- Tak oto człowiek, proch myślący, w proch powraca, z którego wyszedł. Niech ta śląska ziemia odwzajemni twą miłość. Drogi Tadeuszu. Cześć Twojej pamięci - mówił Harry Duda.

Małgorzata Ludmiła Sobolewska - prezes Nauczycielskiego Klubu Literackiego będzie go pamiętała jako serdecznego, ciepłego człowieka.

- Zawsze będę wspominać Tadeusza, jako człowieka zawsze uśmiechniętego, przyjaznego, serdecznego i znakomitego poetę - dodaje Sobolewska.

Wspomnienie Tadeusza Soroczyńskiego także w dzisiejszych (22.05) Rewirach Kultury.
Janusz Ireneusz Wójcik
Harry Duda
Ludmiła Małgorzata Sobolewska

Kultura i rozrywka

2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:00 Rozbudzali zmysły i poznali dawną wieś opolską. Nowa ścieżka edukacyjna w Bierkowicach 'Sensoryczna wieś opolska - niepełnosprawny w muzeum' to ścieżka edukacyjna w Muzeum Wsi Opolskiej dedykowana osobom z dysfunkcjami wzroku. Każda z ekspozycji ... » więcej 2018-09-17, godz. 15:12 Nowości i ciekawi goście na tegorocznych Opolskich Lamach W dziesięciu miejscach odbędą się imprezy tegorocznego 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Przez jedenaście dni festiwalu organizatorzy zapowiadają prezent ... » więcej 2018-09-17, godz. 12:20 Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17. ... » więcej 2018-09-17, godz. 11:30 Powstało muzeum śląskiej bitwy o paliwo Nowe muzeum powstało w Kędzierzynie-Koźlu. Jest poświęcone nalotom armii amerykańskiej na niemieckie fabryki paliwa, które znajdowały się na terenie obecnego ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:34 Zbliża się premiera filmu "Pontifex". To dokument o arcybiskupie Alfonsie Nossolu Miesiące pracy, zdjęć, wyjazdów, rozmów i montażu - tak powstał film 'Pontifex'. Produkcja TVP3 Opole została w niedzielę (16.09) zaprezentowana przedpremiero ... » więcej 2018-09-16, godz. 12:30 Rękodzielnicy w Kędzierzynie-Koźlu. Przy okazji rekonstrukcji bitwy Nie tylko rekonstrukcja oblężenia twierdzy kozielskiej jest atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mogli również pooglądać, jak i nabyć wyroby ręk ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Małżeńska, autorska i aktorska premiera w Kochanowskim Aktorskie małżeństwo Beata Wnęk-Malec i Leszek Malec przygotowali i zagrali w komedii Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Sztuka otrzymała g ... » więcej 2018-09-15, godz. 20:30 Dni Twierdzy w Kędzierzynie-Koźlu Ten weekend w Kędzierzynie-Koźlu upływa pod znakiem historii. To już XI Dni Twierdzy Kozielskiej, stanowiące rekonstrukcję oblężenia Twierdzy Koźle w 1807 rok ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »