Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-25, 20:30 Autor: Mariusz Majeran

"Mój bohater musi być wiarygodny psychologicznie". Zbigniew Górniak na spotkaniu z czytelnikami [FILM, ZDJĘCIA]

„Serce nr 62” - promocja nowej książki Zbigniewa Górniaka w MBP w Opolu
Autor książki "Serce nr 62" spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Pisarz i dziennikarz opowiadał o swojej najnowszej książce i odpowiadał na pytania prowadzącego spotkanie Tomasza Zacharewicza.

- Pisząc książkę nie myślę o czytelniku, a o historii, którą chcę przekazać - podkreśla autor - Bardziej myślę o bohaterach, o akcji, o fabule, o szczegółach, o tym, żeby to wszystko było logicznie skonstruowane. O tym, co ja chcę powiedzieć? Co moi bohaterowie chcą powiedzieć? Przede wszystkim myślę o tym, żeby to było wiarygodne psychologicznie. Nie znoszę książek, w których działania bohaterów nie są w jakiś sposób uzasadnione psychologicznie, kłócą się z normalna logiką. Mimo, że wszystko jest wymyślone, to wszystko musi trzymać się w ramach tak zwanego porządku psychologicznego. Człowiek nie może się zachowywać wbrew naturze. Myślę o tym, jakie napisać ciekawe, barwne porównanie, jakiego słowa użyć?

Książka jest dostępna w internetowej sprzedaży. Trafiła już do księgarń we Wrocławiu. Była dostępna podczas spotkania w bibliotece.

Rozmowa ze Zbigniewem Górniakiem 1 maja o godzinie 20.10 w programie Panel o kulturze z paśmie cyfrowym DAB+ i w internecie.
Zbigniew Górniak

Kultura i rozrywka

2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej 2020-01-24, godz. 08:30 Wiersze opolskich poetów zabrzmią w kościele Od lat Marek Krassowski, prezes nieistniejącego już Klubu Związków Twórczych w Opolu organizuje spotkania opolskich twórców, którzy w różnych kościołach prezentują… » więcej 2020-01-23, godz. 22:00 O islamie, dżihadzie i wojnie, także "świętej", mówiono w nyskim muzeum 'Dżihad w imię jedynego i miłosiernego Boga?' - to tytuł kolejnego z otwartych wykładów, który można było wysłuchać dziś (23.01) w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2020-01-23, godz. 20:00 Pokażą przygraniczne miasta na fotografii z ubiegłego wieku „Prudnik i Krnov na starej fotografii” to tytuł wystawy, którą przygotowały współpracujące ze sobą placówki kulturalne z tych miast. Zdjęcia pochodzą z prywatnych… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 Dotkną sztuki i zaśpiewają w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Mieszkańcy stolicy regionu wezmą udział w pierwszym w tym roku spotkaniu warsztatowym dla dorosłych pod hasłem 'Dotknij sztuki i śpiewaj'. » więcej 2020-01-23, godz. 16:00 Zamek w Mosznej doczekał się filmu. "Historia, legendy, tajemnice" Zamek w Mosznej występował w wielu filmach dokumentalnych i fabularnych. Były tam także kręcone teledyski wielu wykonawców. Tym razem wystąpi w roli głównej w… » więcej 2020-01-23, godz. 14:00 Dziś bluesowa uczta w Dworku Artystycznym Śląska Grupa Bluesowa zagra w stolicy regionu. Przed nami kolejna odsłona czwartkowych muzycznych spotkań w Dworku Artystycznym, które organizuje Fundacja BluesOpole… » więcej 2020-01-23, godz. 11:00 Kluczborski magistrat przygotował drukowaną rozpiskę imprez w gminie na cały rok Urząd Miejski w Kluczborku wydał kalendarium z planem wszystkich imprez na 2020 rok. Chodzi o ułatwienie planowania. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »