Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-23, 13:00 Autor: Mariusz Majeran

Odra z trzech perspektyw na wystawie w muzeum [ZDJĘCIA]

Wystawa Romana Hlawacza [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Romana Hlawacza [fot. Mariusz Majeran]
Roman Hlawacz – opolski artysta fotografik przygotował w Muzeum Śląska Opolskiego ogromną wystawę swoich zdjęć Odry.
Na blisko 150 fotografiach zobaczymy Odrę z trzech perspektyw: żeglugi na rzece, krajobrazów kulturowych przy Odrze i Flis Odrzański.

- Z Odrą jestem związany rodzinnie od najmłodszych lat. Pomysł zrobienia takiej wystawy powstał dwa lata temu, ale moje zdjęcia na wystawie są nawet z lat sześćdziesiątych minionego wieku – dodaje fotografik.

- Ta perspektywa z wody jest zupełnie odmienna od tej perspektywy z ziemi i też także z perspektywy z powietrza. Ponieważ ja akurat patrzyłem oczami - trzema perspektywami. I za każdym razem jest to inna perspektywa i inny obraz się pojawia. I wtedy na podstawie tych wybranych obrazków trzeba zbudować jakąś historię, jakąś opowieść, na przykład o Odrze - uzupełnia Hlawacz.

Wystawę „Odra – temat rzeka” można oglądać do 16 czerwca. Radio Opole objęło wystawę patronatem medialnym.
Roman Hlawacz

Kultura i rozrywka

2018-10-17, godz. 20:44 Na początek filmy. W Opolu rozpoczął się Festiwal Gór Pokazami trzech filmów zainaugurowano 7. edycję Opolskiego Festiwalu Gór. Na ekranie można było oglądać dokumenty o tragarzach działających w Wysokich Tatrach ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:58 Tegoroczny Najazd Poetów rozpoczęty Międzynarodowe Forum Literackie i XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otwarte spotkaniem literackim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w O ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:55 Husaria, jako duma polskiego oręża. W piastowskim zamku poznasz wiekowe militaria W najbliższy weekend w Muzeum Piastów Śląskich zostanie zaprezentowana nowa wystawa. Dzięki zbiorom z prywatnej kolekcji, brzeżanie oraz turyści będą mogli zo ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 W Opolu będzie kręcony film fabularny. Historia wysadzenia auli WSP Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Autorzy filmu poszukują statystów do filmu zat ... » więcej 2018-10-17, godz. 06:45 Ilona Wiśniewska o książce "Lud. Z grenlandzkiej wyspy". Spotkanie w WBP O książce 'Lud. Z grenlandzkiej wyspy' opowiadała w stolicy regionu Ilona Wiśniewska. Reportażystka i fotograf pochodzi z Prószkowa koło Opola. Za kołem podbi ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:00 Animowana opowieść o historii mniejszości niemieckiej w Polsce Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało film animowany zatytułowany 'Niemcy w Polsce'. » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »