Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-03-18, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Na dwa tygodnie przed świętami prezentowały wielkanocne stoły w Walcach [ZDJĘCIA]

XX Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Walcach
XX Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Walcach
Wielkanocne smakołyki i ozdoby można było zobaczyć dziś (18.03) w Walcach. W tamtejszej hali sportowej zorganizowano XX Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnych.
Goście podziwiali kilkanaście suto zastawionych stołów, ale też próbowali przyrządzonych pyszności.

Adriana Dominik, przedstawicielka Związku Śląskich Kobiet Wiejskich w Mionowie mówi, że przygotowanie stołu trwało tydzień. - Trzeba powiedzieć, że pracują przy tym nie tylko kobiety. Mężczyźni skręcali nam wiklinowe zające i jeździli do lasu, żeby zbierać niektóre materiały, więc nie zostałyśmy ze wszystkim same. Mamy kochanych chłopów, a zresztą o Mionowie mówią, że to wioska miłości. W każdym razie każdy pomaga na miarę swoich umiejętności.

Krystyna Richter i Krystyna Kotyrba z Koła Gospodyń Wiejskich w Krośnicy zaznaczają, że na stole musiały znaleźć się wszystkie tradycyjne potrawy. Przygotowały typowe śniadanie wielkanocne. Na stole znalazły się więc wędliny, pasztety, różnego rodzaju baby oraz rozmaite ozdoby. Nie brakowało oczywiście chleba, masła czy sałatek tradycyjnych i z jajek.

Za organizację wystawy odpowiadał Związek Śląskich Kobiet Wiejskich koła w Walcach i Dobieszowicach.
Adriana Dominik
Krystyna Richter i Krystyna Kotyrba

Kultura i rozrywka

2018-07-20, godz. 23:00 Tłumy w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Trwa Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA Wszystkiego Najlepszego, Bez Idola, Wołosatki, Formacja i Grupa Bohema - to artyści, którzy przybyli dziś (20.07) do Głuchołaz, by wystąpić na 12. Międzynarod ... » więcej 2018-07-20, godz. 15:00 Kultura przygranicza. Fundacja "W Rozwoju" zaprasza młodzież do współpracy Młodzież z powiatów prudnickiego i nyskiego może wziąć udział w projekcie 'Kultura w społeczności przygranicza'. Organizatorem jest Fundacja 'W Rozwoju' z Opo ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:00 Graftmann wystąpi dziś na wyspie Bolko w Opolu Autorskie piosenki Graftmanna, czyli Romana Szczepanka, usłyszy dziś (20.07) publiczność klubokawiarni Laba na wyspie Bolko w Opolu. Artysta, który mieszka i ... » więcej 2018-07-20, godz. 10:45 Weekend nad Odrą. Przed nami Dni Przemysłu i Żeglugi organizowane w Krapkowicach i Gogolinie Będą rejsy szlakiem industrialnym, wyścig smoczych łodzi czy naukowa zabawa z wodą. Już dziś (20.07) wieczorem od szant przy ognisku i seansu filmu 'Rejs' roz ... » więcej 2018-07-20, godz. 06:41 Moc wiolonczeli silniejsza od deszczu. V Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa zainaugurowana [ZDJĘCIA] Deszczowa pogoda nie odstraszyła entuzjastów wiolonczeli, którzy licznie przybyli na czwartkowy (19.07) koncert do Muzeum Powiatowego w Nysie. Wydarzenie ofic ... » więcej 2018-07-19, godz. 21:48 W Głuchołazach rozbrzmiewają dźwięki piosenki poetyckiej. Za nami pierwszy "KROPKOWY" koncert Rozpoczął się XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka. Na tarasie przy głuchołaskim Hoteliku Sudety dziś (19.07) występowali pierwsi artyści, ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:23 Warsztaty genealogiczne "Podróż do krainy przodków" Domowe pamiątki i dokumenty, archiwa czy internetowe bazy danych - to wszystko może być pomocne przy tworzeniu drzewa genealogicznego naszej rodziny. - Najpie ... » więcej 2018-07-19, godz. 11:10 "Kropkowi" wolontariusze mają pełne ręce roboty. Rusza XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Przyjechali z czterech stron Polski, żeby pomóc w przygotowaniach do XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka. Ponad 30 wolontariuszy zjech ... » więcej 2018-07-19, godz. 06:30 "Wiwern" szuka nowych członków. Zbiera też na festiwal Słowian i Wikingów Grupa Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern' z Opola ogłosiła nabór dla nowych członków. Organizacja odtwarza kulturę średniowiecznej Europy. Rekonstruuje stroj ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 "Tarantino" w Opolu. Julia Marcell na Letniej Scenie NCPP Julia Marcell wystąpi w piątek (20.07) na Letniej Scenie NCPP w Opolu. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma na swoim koncie 4 albumy. Wykonuje piosen ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »