Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-03-18, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Na dwa tygodnie przed świętami prezentowały wielkanocne stoły w Walcach [ZDJĘCIA]

XX Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Walcach
XX Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Walcach
Wielkanocne smakołyki i ozdoby można było zobaczyć dziś (18.03) w Walcach. W tamtejszej hali sportowej zorganizowano XX Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnych.
Goście podziwiali kilkanaście suto zastawionych stołów, ale też próbowali przyrządzonych pyszności.

Adriana Dominik, przedstawicielka Związku Śląskich Kobiet Wiejskich w Mionowie mówi, że przygotowanie stołu trwało tydzień. - Trzeba powiedzieć, że pracują przy tym nie tylko kobiety. Mężczyźni skręcali nam wiklinowe zające i jeździli do lasu, żeby zbierać niektóre materiały, więc nie zostałyśmy ze wszystkim same. Mamy kochanych chłopów, a zresztą o Mionowie mówią, że to wioska miłości. W każdym razie każdy pomaga na miarę swoich umiejętności.

Krystyna Richter i Krystyna Kotyrba z Koła Gospodyń Wiejskich w Krośnicy zaznaczają, że na stole musiały znaleźć się wszystkie tradycyjne potrawy. Przygotowały typowe śniadanie wielkanocne. Na stole znalazły się więc wędliny, pasztety, różnego rodzaju baby oraz rozmaite ozdoby. Nie brakowało oczywiście chleba, masła czy sałatek tradycyjnych i z jajek.

Za organizację wystawy odpowiadał Związek Śląskich Kobiet Wiejskich koła w Walcach i Dobieszowicach.
Adriana Dominik
Krystyna Richter i Krystyna Kotyrba

Kultura i rozrywka

2018-04-21, godz. 19:00 Trwa Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Śląska Opolskiego. "Stawiamy na jakość, a nie na ilość" Prawie 100 muzeów w całej Polsce, w tym Muzeum Śląska Opolskiego, już po raz kolejny otwiera swoje drzwi i zachęca mieszkańców do tego, żeby przyjrzeć się dzi ... » więcej 2018-04-21, godz. 17:00 Samotnie opłynęła świat. Kpt. Joanna Pajkowska opowie w Opolu o morskiej pasji Kapitan Joanna Pajkowska będzie dziś (21.04) gościem Opolskiego Stowarzyszenia 'Pieśni spod żagli'. W jej bogatym żeglarskim CV zapisana jest m.in. samotna po ... » więcej 2018-04-21, godz. 08:00 Druga NOKTA już w maju w Opolu Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Koch ... » więcej 2018-04-20, godz. 19:00 Niepełnosprawni pokazali talenty na scenie Krapkowickiego Domu Kultury Blisko setka niepełnosprawnych intelektualnie wzięła udział w ósmej edycji imprezy 'Ja też mam talent'. Na scenie Krapkowickiego Domu Kultury wystąpiły dziś ( ... » więcej 2018-04-20, godz. 17:00 Potrzebne ręce do pracy. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" poszukuje wolontariuszy Pierwsze przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej 'Kropka' ruszają już trzy dni przed rozpoczęciem koncertów w głuchołaskiej Muszli L ... » więcej 2018-04-20, godz. 16:21 Przed nami Dzień Wolnej Sztuki W Opolu tylko Muzeum Śląska Opolskiego przystąpiło do ogólnopolskiego programu Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę muzeum zaprasza od godziny 15.00. » więcej 2018-04-20, godz. 15:15 Ogólnopolski konkurs dla dzieci w GSW w Opolu Konkurs plastyczny dla dzieci zatytułowany 'Pożeracz moich smutków' wystartował w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2018-04-20, godz. 13:30 Wystawa rzeźb Jana Koloczka to nowa ekspozycja głubczyckiego muzeum 'Marzenie' to wystawa rzeźb nyskiego artysty amatora Jana Koloczka, którą można zobaczyć w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Składa się ona z 60 rzeźb wyk ... » więcej 2018-04-20, godz. 10:00 Tylko do końca tygodnia można zgłaszać się do Debiutów 55. KFPP Wykonawcy, którzy chcą wystąpić w koncercie Debiuty 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu mogą zgłaszać swoje piosenki do Telewizji Polskiej i NCP ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:15 Wspomnienie Jonasza Kofty w bibliotece [ZDJĘCIA] Wspólnym wernisażem Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Polskiej Piosenki uczcili 30 rocznicę śmierci Jonasza Kofty - artysty wszechstronnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »