Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-03-18, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Na dwa tygodnie przed świętami prezentowały wielkanocne stoły w Walcach [ZDJĘCIA]

XX Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Walcach
XX Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Walcach
Wielkanocne smakołyki i ozdoby można było zobaczyć dziś (18.03) w Walcach. W tamtejszej hali sportowej zorganizowano XX Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnych.
Goście podziwiali kilkanaście suto zastawionych stołów, ale też próbowali przyrządzonych pyszności.

Adriana Dominik, przedstawicielka Związku Śląskich Kobiet Wiejskich w Mionowie mówi, że przygotowanie stołu trwało tydzień. - Trzeba powiedzieć, że pracują przy tym nie tylko kobiety. Mężczyźni skręcali nam wiklinowe zające i jeździli do lasu, żeby zbierać niektóre materiały, więc nie zostałyśmy ze wszystkim same. Mamy kochanych chłopów, a zresztą o Mionowie mówią, że to wioska miłości. W każdym razie każdy pomaga na miarę swoich umiejętności.

Krystyna Richter i Krystyna Kotyrba z Koła Gospodyń Wiejskich w Krośnicy zaznaczają, że na stole musiały znaleźć się wszystkie tradycyjne potrawy. Przygotowały typowe śniadanie wielkanocne. Na stole znalazły się więc wędliny, pasztety, różnego rodzaju baby oraz rozmaite ozdoby. Nie brakowało oczywiście chleba, masła czy sałatek tradycyjnych i z jajek.

Za organizację wystawy odpowiadał Związek Śląskich Kobiet Wiejskich koła w Walcach i Dobieszowicach.
Adriana Dominik
Krystyna Richter i Krystyna Kotyrba

Kultura i rozrywka

2018-09-25, godz. 17:30 Opolski Festiwal Fotografii rusza w piątek w Opolu. Wystawy i spotkania Już po raz ósmy Opole zamieni się w stolicę polskiej fotografii. Będziemy gościć autorów najlepszych zdjęć z całej Polski. Swoje prace pokażą także uznani lok ... » więcej 2018-09-25, godz. 14:30 Recital fortepianowy z polskimi akcentami na festiwalu beethovenowskim Recitalem fortepianowym rozpocznie się dziś (25.09) druga seria koncertów w ramach 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. » więcej 2018-09-25, godz. 12:00 Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji Trytona Nyskiego W tym roku wyróżnienie Trytona Nyskiego zostanie przyznane po raz 21. Jego laureatami mogą być osoby lub instytucje, które w sposób szczególny przyczyniły się ... » więcej 2018-09-25, godz. 08:20 Oleski MDK prowadzi nabór na zajęcia stałe. Do wyboru jest wiele form artystycznych Wciąż można zapisać się na zajęcia stałe Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie. Szeroka oferta jest kierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale są również propoz ... » więcej 2018-09-25, godz. 07:00 Seniorzy zwiedzą piastowski zamek za darmo. Rusza program 60+ Kultura Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów oraz koncerty - to tylko część atrakcji, na które zaprasza Ministerstwo Kult ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:30 Nie żyje Adam Zbiegieni. Nestor opolskich plastyków miał 94 lata Był prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, honorowym obywatelem Opola, a rok temu otrzymał specjalną nagrodę od marszałka wojewó ... » więcej 2018-09-24, godz. 14:00 Muzycznie, filmowo i z warsztatami. Muzeum Polskiej Piosenki inauguruje projekt "Nuty dla Ojczyzny 2.0" Koncerty zespołu Hańba oraz rapera Adama Ostrowskiego, znanego jako O.S.T.R, warsztaty teatralne i panel tematyczny z dziennikarzem muzycznym Hirkiem Wroną - ... » więcej 2018-09-23, godz. 20:30 Smakołyki, zdjęcia, pokazy i rywalizacja. Taki był IV Festiwal Dzielnic w Opolu IV Festiwal Dzielnic w Opolu to już historia. Głównym punktem był piknik w Parku Miejskim na osiedlu im. Armii Krajowej, gdzie wszystkie dzielnice prezentował ... » więcej 2018-09-23, godz. 18:30 Edukacja przez muzykę - w opolskim amfiteatrze dzień minął pod znakiem bioróżnorodności 'Kraina bioróżnorodności' zawitała dziś (23.09) do Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu. To tytuł edukacyjnego pikniku rodzinnego na temat ochrony gatunków zagrożon ... » więcej 2018-09-23, godz. 16:00 Trwa II Wielkie Kolorowanie w Opolu. Dla każdego wystarczy kredek i arkuszy [ZDJĘCIA] Ponad 40 kilogramów kredek mają do dyspozycji uczestnicy drugiej edycji 'Opolskiej Kolorowanki'. W Stegu Arena jest ponad 600 arkuszy formatu A0. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »