Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-25, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Piosenki Wassowskiego i Przybory w elektronicznych aranżacjach

Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz piosenkarz Artur Gotz nagrał swoją trzecią płytę. Tym razem proponuje piosenki z Kabaretu Starszych Panów w nowych, odważnych aranżacjach.
- Nie chciałem, żeby na tej płycie były piosenki w aktorskich aranżacjach - podkreśla artysta - To jest płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w nowych bardzo elektronicznych aranżacjach. Odważnych, dynamicznych. Ludzie starsi na pewno nie będą się nudzili i na pewno się nie obrażą, mam nadzieję, na te aranżacje. A młodzi poznają te piosenki, których, no niestety, nie znają, bo nie pamiętają ani Kabaretu Starszych Panów, ani tych artystów. A szkoda.

Pomysł na płytę powstał na życzenie słuchaczy po koncertach w Australii, wtedy zaimprowizowałem kilka piosenek Kabaretu Starszych Panów - uzupełnia piosenkarz - Tam zaczęliśmy improwizować i wyszła taka elektroniczna wersja. Po za tym sześćdziesiąta rocznica powstania kabaretu i parę rozgłośni radiowych namawiało mnie żeby przypomnieć ten materiał właśnie w trochę innej formie, której wcześniej nie było.

Płyta "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów" powstała pod patronatem także Radia Opole.
Artur Gotz cz. 1
Artur Gotz cz. 2
Już kąpiesz się nie dla mnie - Artur Gotz (J. Przybora/J. Wassowski)

Kultura i rozrywka

2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »