Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-25, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Piosenki Wassowskiego i Przybory w elektronicznych aranżacjach

Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz piosenkarz Artur Gotz nagrał swoją trzecią płytę. Tym razem proponuje piosenki z Kabaretu Starszych Panów w nowych, odważnych aranżacjach.
- Nie chciałem, żeby na tej płycie były piosenki w aktorskich aranżacjach - podkreśla artysta - To jest płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w nowych bardzo elektronicznych aranżacjach. Odważnych, dynamicznych. Ludzie starsi na pewno nie będą się nudzili i na pewno się nie obrażą, mam nadzieję, na te aranżacje. A młodzi poznają te piosenki, których, no niestety, nie znają, bo nie pamiętają ani Kabaretu Starszych Panów, ani tych artystów. A szkoda.

Pomysł na płytę powstał na życzenie słuchaczy po koncertach w Australii, wtedy zaimprowizowałem kilka piosenek Kabaretu Starszych Panów - uzupełnia piosenkarz - Tam zaczęliśmy improwizować i wyszła taka elektroniczna wersja. Po za tym sześćdziesiąta rocznica powstania kabaretu i parę rozgłośni radiowych namawiało mnie żeby przypomnieć ten materiał właśnie w trochę innej formie, której wcześniej nie było.

Płyta "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów" powstała pod patronatem także Radia Opole.
Artur Gotz cz. 1
Artur Gotz cz. 2
Już kąpiesz się nie dla mnie - Artur Gotz (J. Przybora/J. Wassowski)

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 21:30 Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory" Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostani ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Przedpremiera sztuki Woody Allena w Opolu Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu postanowił na zakończenie sezonu artystycznego pokazać przedpremierę sztuki, która będzie miała swoją premierę dopiero w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »