Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-25, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Piosenki Wassowskiego i Przybory w elektronicznych aranżacjach

Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz piosenkarz Artur Gotz nagrał swoją trzecią płytę. Tym razem proponuje piosenki z Kabaretu Starszych Panów w nowych, odważnych aranżacjach.
- Nie chciałem, żeby na tej płycie były piosenki w aktorskich aranżacjach - podkreśla artysta - To jest płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w nowych bardzo elektronicznych aranżacjach. Odważnych, dynamicznych. Ludzie starsi na pewno nie będą się nudzili i na pewno się nie obrażą, mam nadzieję, na te aranżacje. A młodzi poznają te piosenki, których, no niestety, nie znają, bo nie pamiętają ani Kabaretu Starszych Panów, ani tych artystów. A szkoda.

Pomysł na płytę powstał na życzenie słuchaczy po koncertach w Australii, wtedy zaimprowizowałem kilka piosenek Kabaretu Starszych Panów - uzupełnia piosenkarz - Tam zaczęliśmy improwizować i wyszła taka elektroniczna wersja. Po za tym sześćdziesiąta rocznica powstania kabaretu i parę rozgłośni radiowych namawiało mnie żeby przypomnieć ten materiał właśnie w trochę innej formie, której wcześniej nie było.

Płyta "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów" powstała pod patronatem także Radia Opole.
Artur Gotz cz. 1
Artur Gotz cz. 2
Już kąpiesz się nie dla mnie - Artur Gotz (J. Przybora/J. Wassowski)

Kultura i rozrywka

2018-03-18, godz. 19:00 Zadebiutował chór Pueri Cantores Opolienses Występem w kościele pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Opolu swoją działalność koncertową zainaugurował chór Pueri Cantores Opolienses. Złożony jest z ... » więcej 2018-03-18, godz. 17:15 Na dwa tygodnie przed świętami prezentowały wielkanocne stoły w Walcach [ZDJĘCIA] Wielkanocne smakołyki i ozdoby można było zobaczyć dziś (18.03) w Walcach. W tamtejszej hali sportowej zorganizowano XX Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnyc ... » więcej 2018-03-17, godz. 18:15 "Miejsce i imię" to nowa powieść Macieja Siembiedy Jakub Kania, były prokurator IPN, szuka miejsca pochówków holenderskich Żydów. To osoby, które zostały zamordowane w obozie koncentracyjnym na Górze Świętej A ... » więcej 2018-03-17, godz. 15:21 Rozśpiewane schole liturgiczne na tegorocznej Wrzosoli Młodzi wykonawcy z parafialnych scholi z regionu zjechali do Opola by uczestniczyć w 16. edycji Wrzosoli. Tegoroczne spotkanie miało charakter warsztatowy, a ... » więcej 2018-03-17, godz. 11:00 Francja w Opolu. Rusza Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich organizuje w nadchodzącym tygodniu Wojewódzka Biblioteka Publiczna. » więcej 2018-03-17, godz. 07:23 Bluesowe klimaty w Studiu M. Zagrał Mizia & Mizia Blues Band [FILM, ZDJĘCIA] Mizia & Mizia Blues Band wystąpił w legendarnym Studiu M Radia Opole. Grupa muzyków z Wrocławia koncertuje razem od 12 lat. Grają utwory swoich mistrzów jak M ... » więcej 2018-03-17, godz. 06:00 Weekend minie w Gogolinie i Krapkowicach pod znakiem wspólnego jarmarku wielkanocnego Konkursy, muzyka, świąteczne smakołyki i ozdoby. Na dzisiejsze i niedzielne popołudnie (17-18.03) zaplanowano Międzygminny Jarmark Wielkanocny, organizowany p ... » więcej 2018-03-16, godz. 19:05 Pieniądze na sport, turystykę i kulturę. W sumie ponad 1,5 mln złotych Rozstrzygnięto konkursy na dofinansowanie turystyki, sportu i kultury w regionie opolskim. W sumie zarząd województwa przyznał na te cele ponad półtora milion ... » więcej 2018-03-16, godz. 15:41 Drabina Jakuba zagra dla Stowarzyszenia TRISO w teatrze - zmiana miejsca koncertu Sobotni (17.03) koncert bluesowy zespołu Drabina Jakuba w ramach happening 'Nie z tej ziemi' Stowarzyszenia TRISO będzie przeniesiony do foyer Teatru im. Jana ... » więcej 2018-03-16, godz. 10:45 Stowarzyszenie TRISO zaprasza na happening "Nie z tej ziemi!" 'Nie z tej ziemi!' to happening, na który zaprasza w sobotę (17.03) Stowarzyszenie TRISO z Opola. Wydarzenie organizowane jest z okazji Światowego Dnia Trisom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »