Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-25, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Piosenki Wassowskiego i Przybory w elektronicznych aranżacjach

Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Gotz [fot. Paula Hołubowicz]
Aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz piosenkarz Artur Gotz nagrał swoją trzecią płytę. Tym razem proponuje piosenki z Kabaretu Starszych Panów w nowych, odważnych aranżacjach.
- Nie chciałem, żeby na tej płycie były piosenki w aktorskich aranżacjach - podkreśla artysta - To jest płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w nowych bardzo elektronicznych aranżacjach. Odważnych, dynamicznych. Ludzie starsi na pewno nie będą się nudzili i na pewno się nie obrażą, mam nadzieję, na te aranżacje. A młodzi poznają te piosenki, których, no niestety, nie znają, bo nie pamiętają ani Kabaretu Starszych Panów, ani tych artystów. A szkoda.

Pomysł na płytę powstał na życzenie słuchaczy po koncertach w Australii, wtedy zaimprowizowałem kilka piosenek Kabaretu Starszych Panów - uzupełnia piosenkarz - Tam zaczęliśmy improwizować i wyszła taka elektroniczna wersja. Po za tym sześćdziesiąta rocznica powstania kabaretu i parę rozgłośni radiowych namawiało mnie żeby przypomnieć ten materiał właśnie w trochę innej formie, której wcześniej nie było.

Płyta "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów" powstała pod patronatem także Radia Opole.
Artur Gotz cz. 1
Artur Gotz cz. 2
Już kąpiesz się nie dla mnie - Artur Gotz (J. Przybora/J. Wassowski)

Kultura i rozrywka

2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »