Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-20, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

11. Zimowy Las Sztuki otwarty [ZDJĘCIA]

11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
Scena Teatru EkoStudio w Opolu po raz jedenasty zamieniła się w galerię prezentującą sztukę. Jak zwykle prezentacji sztuk plastycznych towarzyszył recital muzyczny i teatr światła.
- To dobrze, że jest takie miejsce, gdzie sztuka może zaistnieć – mówi Andrzej Czernik – dyrektor teatru i pomysłodawca imprezy - Ja się ogromnie cieszę, że jest takie miejsce tutaj w Opolu, gdzie jest Zimowy Las Sztuki, gdzie artyści różnych profesji spotykają się. Nie tylko są obrazy, ale są też zdjęcia, rzeźby, instalacje a także nowe formy artystyczne. Jest muzyka, jest taniec, jest teatr czyli wszystko w jednym miejscu na chwilę i uważam to za piękne.

Przyznano trzy nagrody. W kategorii Dramat nagrodę odebrał Jarosław Michał Chyc za rzeźbę zatytułowaną „Świat”

- W swojej pracy zaznaczyłem po prostu podział. Podział na ludzi lepszych, podział na ludzi, którzy są gorsi, uważani przez ten podział lepszy. Słowa tego nie przedstawią tego, co czułem. W pracy bardziej jestem w stanie pokazać to, co mnie boli - mówi artysta.

W kategorii Epika otrzymał ją mieszkający w Monachium Sebastian Onufszak za pracę „Pętla życia”.

- To była animacja surrealistyczna. Początek życia, jak życie biegnie i koniec życia. To jest instalacja, która nazywa się black box - mówi nagrodzony autor.

Za obraz zatytułowany „Na drugim brzegu” Małgorzata Kowalcze odebrała nagrodę w kategorii Liryka.

- Od paru lat, może od pięciu żyję w bajce, to znaczy robię ilustracje do bajek. Wcześniejsze moje prace były ciężkie, w sepiach, w brązach. Wszystko było takie na poważnie. Od pewnego czasu odeszłam od tego. Zaczęłam po prostu żyć bajką i w bajce - mówi malarka.

Tegoroczny Zimowy Las Sztuki nosi tytuł ”Dziwne” i pokazuje prace ponad sześćdziesięciu artystów. Kuratorem wystawy jest Andrzej Lach. Ekspozycja będzie dostępna tylko do 22. lutego. Drzwi do lasu otwierane są codziennie o godzinie 18.06. Wstęp wolny.
Andrzej Czernik
Jarosław Michał Chyc
Sebastian Onufszak
Małgorzata Kowalcze

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej 2018-12-16, godz. 06:45 Przed nami trzecia odsłona rodzinnych koncertów w Filharmonii Opolskiej Najbliższy, a zarazem trzeci z siedmiu koncertów rodzinnych, zaplanowano na niedzielę (16.12). Początek wydarzenia o godzinie 11:00. » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Noel - musical świąteczny w Opolu Opolanie będą mogli zobaczyć w niedzielny wieczór niezwykłe widowisko muzyczne - musical bożonarodzeniowy 'Noel'. W takiej formie zostanie przedstawiona histo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »