Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-20, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

11. Zimowy Las Sztuki otwarty [ZDJĘCIA]

11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
Scena Teatru EkoStudio w Opolu po raz jedenasty zamieniła się w galerię prezentującą sztukę. Jak zwykle prezentacji sztuk plastycznych towarzyszył recital muzyczny i teatr światła.
- To dobrze, że jest takie miejsce, gdzie sztuka może zaistnieć – mówi Andrzej Czernik – dyrektor teatru i pomysłodawca imprezy - Ja się ogromnie cieszę, że jest takie miejsce tutaj w Opolu, gdzie jest Zimowy Las Sztuki, gdzie artyści różnych profesji spotykają się. Nie tylko są obrazy, ale są też zdjęcia, rzeźby, instalacje a także nowe formy artystyczne. Jest muzyka, jest taniec, jest teatr czyli wszystko w jednym miejscu na chwilę i uważam to za piękne.

Przyznano trzy nagrody. W kategorii Dramat nagrodę odebrał Jarosław Michał Chyc za rzeźbę zatytułowaną „Świat”

- W swojej pracy zaznaczyłem po prostu podział. Podział na ludzi lepszych, podział na ludzi, którzy są gorsi, uważani przez ten podział lepszy. Słowa tego nie przedstawią tego, co czułem. W pracy bardziej jestem w stanie pokazać to, co mnie boli - mówi artysta.

W kategorii Epika otrzymał ją mieszkający w Monachium Sebastian Onufszak za pracę „Pętla życia”.

- To była animacja surrealistyczna. Początek życia, jak życie biegnie i koniec życia. To jest instalacja, która nazywa się black box - mówi nagrodzony autor.

Za obraz zatytułowany „Na drugim brzegu” Małgorzata Kowalcze odebrała nagrodę w kategorii Liryka.

- Od paru lat, może od pięciu żyję w bajce, to znaczy robię ilustracje do bajek. Wcześniejsze moje prace były ciężkie, w sepiach, w brązach. Wszystko było takie na poważnie. Od pewnego czasu odeszłam od tego. Zaczęłam po prostu żyć bajką i w bajce - mówi malarka.

Tegoroczny Zimowy Las Sztuki nosi tytuł ”Dziwne” i pokazuje prace ponad sześćdziesięciu artystów. Kuratorem wystawy jest Andrzej Lach. Ekspozycja będzie dostępna tylko do 22. lutego. Drzwi do lasu otwierane są codziennie o godzinie 18.06. Wstęp wolny.
Andrzej Czernik
Jarosław Michał Chyc
Sebastian Onufszak
Małgorzata Kowalcze

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej 2018-06-19, godz. 10:30 W Opolu trwa festiwal podróżniczy "4 strony marzeń" Za nami już pierwsze spotkania w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego zorganizowanego przez filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Młodzi po ... » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 "(O)Polskie Antypody", czyli spotkanie z Teresą Zielińską Teresa Zielińska, była dziennikarka Radia Opole, będzie kolejnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie ona o swojej nowej książce '(O)Polski ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 II Dino Top Festiwal. Na scenie m.in. Gang Olsena, Cree, Ostrowska i Malejonek Już 22 czerwca w Sędziszowie Małopolskim nasi słuchacze będą mogli bawić się podczas drugiej edycji festiwalu Dino Top Festiwal, organizowanego przez Polskie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »