Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-20, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

11. Zimowy Las Sztuki otwarty [ZDJĘCIA]

11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
Scena Teatru EkoStudio w Opolu po raz jedenasty zamieniła się w galerię prezentującą sztukę. Jak zwykle prezentacji sztuk plastycznych towarzyszył recital muzyczny i teatr światła.
- To dobrze, że jest takie miejsce, gdzie sztuka może zaistnieć – mówi Andrzej Czernik – dyrektor teatru i pomysłodawca imprezy - Ja się ogromnie cieszę, że jest takie miejsce tutaj w Opolu, gdzie jest Zimowy Las Sztuki, gdzie artyści różnych profesji spotykają się. Nie tylko są obrazy, ale są też zdjęcia, rzeźby, instalacje a także nowe formy artystyczne. Jest muzyka, jest taniec, jest teatr czyli wszystko w jednym miejscu na chwilę i uważam to za piękne.

Przyznano trzy nagrody. W kategorii Dramat nagrodę odebrał Jarosław Michał Chyc za rzeźbę zatytułowaną „Świat”

- W swojej pracy zaznaczyłem po prostu podział. Podział na ludzi lepszych, podział na ludzi, którzy są gorsi, uważani przez ten podział lepszy. Słowa tego nie przedstawią tego, co czułem. W pracy bardziej jestem w stanie pokazać to, co mnie boli - mówi artysta.

W kategorii Epika otrzymał ją mieszkający w Monachium Sebastian Onufszak za pracę „Pętla życia”.

- To była animacja surrealistyczna. Początek życia, jak życie biegnie i koniec życia. To jest instalacja, która nazywa się black box - mówi nagrodzony autor.

Za obraz zatytułowany „Na drugim brzegu” Małgorzata Kowalcze odebrała nagrodę w kategorii Liryka.

- Od paru lat, może od pięciu żyję w bajce, to znaczy robię ilustracje do bajek. Wcześniejsze moje prace były ciężkie, w sepiach, w brązach. Wszystko było takie na poważnie. Od pewnego czasu odeszłam od tego. Zaczęłam po prostu żyć bajką i w bajce - mówi malarka.

Tegoroczny Zimowy Las Sztuki nosi tytuł ”Dziwne” i pokazuje prace ponad sześćdziesięciu artystów. Kuratorem wystawy jest Andrzej Lach. Ekspozycja będzie dostępna tylko do 22. lutego. Drzwi do lasu otwierane są codziennie o godzinie 18.06. Wstęp wolny.
Andrzej Czernik
Jarosław Michał Chyc
Sebastian Onufszak
Małgorzata Kowalcze

Kultura i rozrywka

2018-03-24, godz. 09:00 Opolscy seniorzy będą tańczyć zumbę. Ruszyły zapisy na zajęcia Zumba to kolejna propozycja dla aktywnych starszych osób ze strony opolskiego Centrum Seniora. Ruszyły zapisy na pierwsze zajęcia. Liczba miejsc jest ogranicz ... » więcej 2018-03-24, godz. 01:00 Muzyka i wykonanie pełne pasji: historyczny koncert i wielkie święto Elsnera! Kilkuminutowe owacje na stojąco i finał dzieła na bis. W piątkowy (23.03) wieczór w Filharmonii Opolskiej doszło do historycznego wydarzenia. Opolska publiczn ... » więcej 2018-03-24, godz. 01:00 Poezja śpiewana zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kolejny koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole przyciągnął miłośników poezji śpiewanej. Na naszej scenie wystąpił Adam Urbaniak z przyjaciółmi. » więcej 2018-03-23, godz. 16:00 Chór Kandersino zaprasza na koncert pieśni pasyjnych Na specjalny koncert zapraszają mieszkańców Kędzierzyna-Koźla chórzyści grupy Kandersino. » więcej 2018-03-23, godz. 12:00 Teatr czasów okupacji. "Kolaboranci" opanują Teatr im. J. Kochanowskiego 'Kolaboranci' to nowe przedstawienie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl Marii Marcinkiewicz-Górnej i Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Rat ... » więcej 2018-03-23, godz. 09:30 Bluźnierca najlepszy na tegorocznym festiwalu Rock Time[ZDJĘCIA] Zespół Bluźnierca z Opola wygrał studencki przegląd Rock Time okazując się najlepszym z sześciu grup , które wystąpiły w finałowym koncercie w NCPP. Opolscy m ... » więcej 2018-03-22, godz. 21:45 Dotykają sztuki i stają się jej autorami. Niewidomi i niedowidzący tworzą instalacje świetlne [ZDJĘCIA] Niewidomi i niedowidzący już po raz 3. wzięli udział w warsztatach plastycznych poświęconych sztuce współczesnej. Podczas zajęć uczestnicy tworzą instalacje a ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:15 Projekty polskiego paszportu na stulecie odzyskania niepodległości Wystawę inspirowaną zachętą ministra Mariusza Błaszczaka 'Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018' otworzył w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej Krzysz ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:28 "Pasja" w opolskich lalkach Grupa pasjonatów teatru ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie zaprezentowała na deskach dużej sceny Opolskiego Teatru Lalki i A ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:00 "Poezja jest jak woda". Spotkanie z poetką w bibliotece Magdalena Wiącek spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »