Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-20, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

11. Zimowy Las Sztuki otwarty [ZDJĘCIA]

11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Sebastian Onufszak [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Jarosław Michał Chyc [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
11. Zimowy Las Sztuki Małgorzata Kowalcze [fot. Mariusz Majeran]
Scena Teatru EkoStudio w Opolu po raz jedenasty zamieniła się w galerię prezentującą sztukę. Jak zwykle prezentacji sztuk plastycznych towarzyszył recital muzyczny i teatr światła.
- To dobrze, że jest takie miejsce, gdzie sztuka może zaistnieć – mówi Andrzej Czernik – dyrektor teatru i pomysłodawca imprezy - Ja się ogromnie cieszę, że jest takie miejsce tutaj w Opolu, gdzie jest Zimowy Las Sztuki, gdzie artyści różnych profesji spotykają się. Nie tylko są obrazy, ale są też zdjęcia, rzeźby, instalacje a także nowe formy artystyczne. Jest muzyka, jest taniec, jest teatr czyli wszystko w jednym miejscu na chwilę i uważam to za piękne.

Przyznano trzy nagrody. W kategorii Dramat nagrodę odebrał Jarosław Michał Chyc za rzeźbę zatytułowaną „Świat”

- W swojej pracy zaznaczyłem po prostu podział. Podział na ludzi lepszych, podział na ludzi, którzy są gorsi, uważani przez ten podział lepszy. Słowa tego nie przedstawią tego, co czułem. W pracy bardziej jestem w stanie pokazać to, co mnie boli - mówi artysta.

W kategorii Epika otrzymał ją mieszkający w Monachium Sebastian Onufszak za pracę „Pętla życia”.

- To była animacja surrealistyczna. Początek życia, jak życie biegnie i koniec życia. To jest instalacja, która nazywa się black box - mówi nagrodzony autor.

Za obraz zatytułowany „Na drugim brzegu” Małgorzata Kowalcze odebrała nagrodę w kategorii Liryka.

- Od paru lat, może od pięciu żyję w bajce, to znaczy robię ilustracje do bajek. Wcześniejsze moje prace były ciężkie, w sepiach, w brązach. Wszystko było takie na poważnie. Od pewnego czasu odeszłam od tego. Zaczęłam po prostu żyć bajką i w bajce - mówi malarka.

Tegoroczny Zimowy Las Sztuki nosi tytuł ”Dziwne” i pokazuje prace ponad sześćdziesięciu artystów. Kuratorem wystawy jest Andrzej Lach. Ekspozycja będzie dostępna tylko do 22. lutego. Drzwi do lasu otwierane są codziennie o godzinie 18.06. Wstęp wolny.
Andrzej Czernik
Jarosław Michał Chyc
Sebastian Onufszak
Małgorzata Kowalcze

Kultura i rozrywka

2018-09-22, godz. 22:07 "Zraniony jeleń" na deskach OTLiA. Za nami premiera! Spektakl 'Zraniony jeleń' zobaczyli premierowo widzowie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. To autorska i teatralna próba odczytania 'Poety w Nowym Jorku' Feder ... » więcej 2018-09-22, godz. 17:15 Kameralistyka w polsko-rosyjskim tonie na festiwalu w Głogówku Polsko-rosyjski program zabrzmi w drugim dniu 26. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. W repertuarze znajdują się sonaty Scharwenki i Szostakowicza ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:01 "Muzyczni giganci" zainaugurowali 26. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena [ZDJĘCIA] Mianem gigantów prowadzący koncert Oskar Koziołek Goetz określił zarówno kompozytorów (Ludwiga van Beethovena i Witolda Maliszewskiego), których dzieła wypełn ... » więcej 2018-09-22, godz. 10:00 Powiat kluczborski i niepodległość kraju były elementami II edycji konkursu "Pstryknij powiat" 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było tematem przewodnim tegorocznej edycji, zorganizowanego przez starostwo w Kluczborku konkursu „Pstryknij ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:00 Nysa pożegna lato. Jedną z atrakcji kolorowy pokaz Występy amatorskich zespołów artystycznych oraz gry i zabawy ruchowe to część atrakcji, które znalazły się w programie nyskiego 'Pożegnania Lata'. » więcej 2018-09-21, godz. 18:00 Dobrodzień pokaże historię lokalną poprzez przedstawienie historyczne 'Zjazd królów, książąt i wszystkich świętych, co w Dobrodzieniu bywali' - taki tytuł nosi projekt realizowany przez Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu w r ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:30 Wielcy nieobecni zagoszczą w Filharmonii Opolskiej Cykl zakłada występy ośmiu duetów piosenkarskich wywodzących się z prowadzonego od 1991 roku przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki. Kolejny konce ... » więcej 2018-09-21, godz. 12:00 Spotkanie autorskie z podróżnikiem i autorem książki Spotkanie z podróżnikiem i współautorem książki 'Podróże do granic' Robertem Czerniakiem przygotowała filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2018-09-21, godz. 09:00 Mocny akcent na rozpoczęcie 26. Śląskiego Festiwalu im. L. van Beethovena w Głogówku Na koncercie inauguracyjnym (21.09) zabrzmi I symfonia g-moll op. 8 Witolda Maliszewskiego oraz koncert skrzypcowy patrona festiwalu w interpretacji wybitnej ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:00 Przeciwko stereotypom z poezją u boku. Wystartował projekt Poetry Slam Poezją w stereotypy - młodzież z trzech krajów Europy będzie uczyła się o stereotypach i o tym, jak wpływają na postrzeganie narodów i członków różnych grup. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »