Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-02-07, 18:40 Autor: Mariusz Majeran

Poważna sztuka dla dzieci w opolskich lalkach

Premiera sztuki Marwin w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki Marwin w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki Marwin w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki Marwin w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki Marwin w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki Marwin w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Przed nami prapremiera przedstawienia napisanego na konkurs "Marvin" autorstwa Marty Guśniowskiej. Autorka zastrzegła sobie, że chce, żeby sztukę wystawiono w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.
Reżyserii podjął się współpracujący od 2009 roku z opolskim teatrem Paweł Aigner.

- Tytułowy Marvin to dinozaur, który smuci się, że jest przedstawicielem gatunku, który musi zniknąć. Towarzyszą mu żółw i motyl - dodaje reżyser.

- To jest taka sztuka Marty Guśniowskiej, która nie jest tak jednoznacznie tylko ku zabawie. Tutaj jest poruszanych dużo tematów, które są troszeczkę cięższego kalibru, bo to jest w sumie o odchodzeniu, o śmierci, ale w taki sposób właśnie groteskowy. Dość zabawnie opowiedziana historia trzech bohaterów, z których każdy ma różną długość życia. I to jest śmieszne, jak oni do tego dochodzą i jest sporo takiej metafizyki, zadumy, ale też takiego ciepłego żartu. A wszystko w świecie takiego starego cyrku - uzupełnia Aigner.

Scenografię stworzył Pavel Hubička, muzykę Tomasz Lewandowski. A grają: Anna Jarota, Agnieszka Zyskowska – Biskup, Jan Chraboł, Krzysztof Jarota, Andrzej Mikosza, Tomasz Szczygielski i Andrzej Szymański.

Prapremiera 10 lutego (sobota) o godzinie 17.00. Przedstawienie jest skierowane do dzieci od 7. roku życia.
Paweł Aigner

Kultura i rozrywka

2019-09-18, godz. 21:35 Różnorodność w kameralnym wydaniu. Rusza 9. Festiwal "W oparach dźwięków" Nietypowe instrumenty, kameralny klimat i interdyscyplinarne podejście do świata dźwięku - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', kt ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:30 Warsztaty dla młodzieży i rekordowa liczba koncertów. Przed nami festiwal beethovenowski w Głogówku! Koncerty kameralne, symfoniczne, a nawet zajęcia muzyczne dla młodzieży - tak zapowiada się 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarze ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:00 Dzięki małym grantom jest kino na wsi, festiwal etniczny i warsztaty W Izbicku, Olszowej i Strzelcach Opolskich realizowane są projekty kulturalne wymyślone przez mieszkańców. Pieniądze na nie pozyskano z programu małych grantó ... » więcej 2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej 2019-09-16, godz. 18:00 Janusz Olejniczak nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej Janusz Olejniczak współautor audycji 'Co słychać?' w Radiu dla Ciebie został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Autor jest także pianistą, laure ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:15 Podwójny bis i owacje na finał IV Festiwalu Mikołaja z Koźla [ZDJĘCIA] W niedzielne popołudnie (15.09) w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej zabrzmiały dwa koncerty, wieńczące IV Festiwal Mikołaja z Koźla. Finałowy k ... » więcej 2019-09-15, godz. 17:13 Do Opola zjechali miłośnicy tatuaży z całej Europy [ZDJĘCIA] Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo, to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miło ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »