Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-25, 11:15 Autor: Mariusz Majeran

Opolska kultura w miesięczniku „Śląsk”. Jest najnowszy numer wydawnictwa

Janusz Ireneusz Wójcik [Mariusz Majeran]
Janusz Ireneusz Wójcik [Mariusz Majeran]
Miesięcznik Społeczno-Kulturalny Śląsk
Miesięcznik Społeczno-Kulturalny Śląsk
Miesięcznik Społeczno-Kulturalny „Śląsk” od lat ukazuje kulturę szeroko rozumianego regionu. Opolszczyzna ma w nim także swoje miejsce.
Społecznie redakcję opolską prowadzi Janusz Ireneusz Wójcik. - Coraz więcej miejsca zajmuje w miesięczniku kultura i twórcy opolscy – mówi poeta i animator kultury.

- W najnowszym numerze wspomnienia o wybitnym technokracie, humaniście, wieloletnim prezesie Elektrowni Opole - panu Józefie Pękali, którego pożegnano pod koniec ubiegłego roku. Wspomina go ksiądz profesor Andrzej Hanich. Również wiersz "Mimo wszystko smutek ziemski" opolskiego poety Harrego Dudy. W kronice kulturalnej relacjonujemy wiele wydarzeń opolskich. Na kolorowej stronie województwa opolskiego wspominamy wizytę naszego krajana artysty Ryszarda Drucha i jego kolegi Grzegorza Gustawa zza oceanu, którzy wystąpili z Polonijnym Salonem Artystycznym na Uniwersytecie Opolskim - informuje Wójcik.

Właśnie ukazał się najnowszy świąteczno-noworoczny numer miesięcznika. Można go przeczytać w opolskich bibliotekach. Egzemplarze archiwalne dostępne są na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Spotkanie z Januszem Ireneuszem Wójcikiem dziś (25.01) w programie Justyny Dziedzic „Rewiry Kultury” po godzinie 20.00.
Janusz Ireneusz Wójcik

Kultura i rozrywka

2019-02-23, godz. 21:37 Biedroneczki w kropeczki szaleją w Opolu-Sławicach podczas babskiego combra Blisko 120 kobiet ze Sławic i nie tylko, bawi się w remizie podczas babskiego combra. To piąta edycja tradycyjnej imprezy, którą reaktywowano w 2015 roku. » więcej 2019-02-23, godz. 18:51 Uniwersytet Opolski ma już 25 lat! Szykuje się wielki bal karnawałowy Tańce, atrakcyjne menu i mnóstwo wspomnień - to tylko kilka z wielu niespodzianek, jakie przygotowano dla gości na tegorocznym balu karnawałowym z okazji 25-l ... » więcej 2019-02-23, godz. 17:04 Dotknąć Japonii. Słodkie sushi, kimona i mangi w nyskiej bibliotece Na 10 - godzinny maraton Sweet Con zaprasza (do godziny 19.00) miejska biblioteka w nyskim rynku. Na czterech piętrach Domu Wagi Miejskiej można pooddychać ja ... » więcej 2019-02-23, godz. 11:51 Kolorowy świat Alex Urban [ZDJĘCIA] Artystka z Wrocławia przedstawia swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Na ścianach galerii zobaczymy kolorowe obrazy, rzeźby i instalację. Alex U ... » więcej 2019-02-22, godz. 21:30 Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury 'Od swinga do klasyki', pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny, » więcej 2019-02-22, godz. 21:00 Wodzenie niedźwiedzia może być naszym dziedzictwem kulturowym. "To duża szansa dla województwa" [ZDJĘCIA] Sygnatariusze wniosku o wpisanie zwyczaju wodzenia niedźwiedzia na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spotkali się w Muzeum Wsi Opolskiej, by podpi ... » więcej 2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »