Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-12-06, 08:50 Autor: Katarzyna Zawadzka

A może rzucić to wszytko... i zacząć śpiewać w chórze? - Trwa nabór do Chóru Filharmonii Opolskiej

Chór Filharmonii Opolskiej [fot. archiwum chóru]
Chór Filharmonii Opolskiej [fot. archiwum chóru]
"A może rzucić to wszytko... i zacząć śpiewać w chórze?" - pod takim hasłem odbywają się w grudniu przesłuchania do chóru Filharmonii Opolskiej.
Zespół występuje pod batutą Izabeli Polakowskiej-Rybskiej. Wykonuje klasyczny repertuar, ostatnio pojawiło się w nim na przykład "Requiem" Giuseppe Verdiego czy "Pasja" Jana Sebastiana Bacha. W chórze od 8 lat śpiewa między innymi Agata Krywko.

- Największą frajdę śpiewania w Chórze Filharmonii Opolskiej daje mi fakt występowania z orkiestrą symfoniczną - mówi Krywko. - Śpiewanie i współbrzmienie chóru z orkiestrą, to tylko tutaj jest możliwe. Cenię też repertuar, który filharmonia mi oferuje - dodaje.

- Warto śpiewać - mówi pan Włodzimierz, który w chórze FO śpiewa od 10 lat. - Niezależnie czy jest to chór filharmonii, czy inny. Ja kiedyś śpiewałem w parafialnym. My jako chór występujemy w filharmonii. Był też wyjazdy do innych miast. Śpiewaliśmy też na przykład w katedrze - dodaje.

Chór Filharmonii Opolskie spotyka się we wtorki i w czwartki od godz. 17:30 do 20:30. Podczas prób odbywają się także przesłuchania dla osób, które chcą dołączyć do zespołu.
Chórzyści

Kultura i rozrywka

2018-02-18, godz. 19:47 Dzieci znów wybrały się w muzyczną podróż po oceanie dźwięków. Tym razem odwiedziły Rosję [FILM, DUŻO ZDJĘĆ] Rosja była drugim przystankiem czwartej edycji 'Radiowej podróży po oceanie dźwięków'. Młodzi uczestnicy bawili się w Studiu M Radia Opole, poznając kulturę t ... » więcej 2018-02-18, godz. 19:45 Český díplom powrócił na deski opolskiego teatru [ZDJĘCIA] Przedstawienie dyplomowe studentów PWST we Wrocławiu weszło do repertuaru Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. » więcej 2018-02-18, godz. 12:00 Krapkowicki Dom Kultury mógłby oferować więcej, ale nie ma wystarczająco miejsca Grać premiery kinowe czy organizować koncerty i spektakle? Taki dylemat towarzyszy na co dzień dyrekcji Krapkowickiego Domu Kultury. » więcej 2018-02-18, godz. 07:00 Album z obrazami Jana Cybisa Muzeum Śląska Opolskiego w ramach grantu remontuje Galerię im. Jana Cybisa w Opolu a także wydała specjalny album z obrazami tego najsłynniejszego kolorysty. » więcej 2018-02-17, godz. 21:00 Rok Krapkowickiego Domu Kultury z wątkiem niepodległościowym w tle Akcenty związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości będą widoczne w tegorocznej ofercie Krapkowickiego Domu Kultury. » więcej 2018-02-17, godz. 20:30 Przemierza świat gry komputerowej. "Zagubiony chłopiec" na scenie opolskiego teatru lalek Za nami premiera spektaklu 'Zagubiony chłopiec' Artura Pałygi w reż. Pawła Passiniego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W główna rolę wcieliła się debiutując ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:15 Grzegorz Wilk wystąpił na rynku w Opolu w koncercie walentynkowym Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprosiło Opolan na rynek na koncert walentynkowy. Usłyszeliśmy piosenki o miłości w wykonaniu Grzegorza Wilka. » więcej 2018-02-17, godz. 07:41 Energetyczne obrazy na wystawie w Opolu Prace Ariany Karimy można oglądać w Kawiarni Kafka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Kolorowe obrazy są pełne energii. » więcej 2018-02-17, godz. 07:20 Kolejny interesujący koncert w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Eksperymentalne brzmienia usłyszeli słuchacze w legendarnym Studiu M Radia Opole podczas koncertu wrocławskiej grupy Kagyuma. Zespół został ciepło przyjęty pr ... » więcej 2018-02-17, godz. 07:00 Rusza cykl wykładów o sztuce na 100 lecie odzyskania niepodległości Galeria Sztuki Współczesnej wpisuje się w obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji instytucja kultury przygotowała cykl wykładów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »