Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-18, 20:15 Autor: Mariusz Majeran

Prawdziwe życie na scenie w teatrze. Kolejna premiera w opolskich lalkach

Tancerka w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Tancerka w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera „Tancerki” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora była kameralna, bo Scena Na Parterze nie mieści zbyt wielu osób. Monodram w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz pokazuje coś, co może spotkać każdego z nas.
- Historia na pozór prosta, a zawiera sporo emocji – podkreśla reżyserka. – Mówi o pewnych rozliczeniach zawodowych. Teraz patrzymy na siebie sprzed lat. O tym też jest to widowisko. Prowokacją jest, tak naprawdę tylko ta nasza główna bohaterka. Ta tancerka, która jest już poza światem takiego zawodowego dziania się, która wyjeżdża za miasto, wybiera sobie stary domek, a tam postanawia otworzyć teatr.

- Gram artystkę z teatru, więc jakby samą siebie. Chcę, by sztuka wywoływała dyskusję – podkreśla Barbara Lach.

- W czasie tej naszej pracy ciągle wracałam do tego, żeby jednak myśleć: dla kogo to gramy? Kto tutaj będzie przychodził? Sześćdziesiąt plus, siedemdziesiąt i więcej, bo my chcemy, żeby ci ludzie wreszcie też, troszeczkę dzięki naszemu przedstawieniu, pomyśleli o sobie. O swoich ambicjach, o tym, że w tym wieku można jeszcze też coś zrobić właśnie dla siebie. Doładować swój akumulator – podkreśla aktorka.

Po każdym przedstawieniu twórcy zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji. Spektakl przeznaczony jest dla widza dorosłego. Będzie grany popołudniami.

Kultura i rozrywka

2018-10-23, godz. 19:00 Komiks instrukcją działania dla młodzieży w sytuacji zagrożenia Opolska młodzież szkoliła się z pierwszej pomocy... czytając komiks. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w ramach trwającego tam Festiwalu Komiksu zorga ... » więcej 2018-10-23, godz. 16:45 27. Drum Fest: afrykańskie wibracje w NCPP. Koncert w środę Zespół Foliba wystąpi jutro (24.10) w Opolu w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu 'Drum Fest'. Artyści poszukują korzeni muzyki perkusyjnej przy dźwiękach a ... » więcej 2018-10-23, godz. 09:00 Pasje mieszkańców Strzelec Opolskich nagrodzone na międzynarodowym festiwalu filmowym Klip promujący Strzelce Opolskie i pokazujący mieszkańców z przeróżnymi pasjami, został doceniony na międzynarodowym festiwalu. Jury FilmAT Festival przyznało ... » więcej 2018-10-22, godz. 19:26 Proza Roberta Walsera w MBP w Opolu. "To najbardziej nieznany i zagadkowy pisarz" W tym roku mija 140. rocznica urodzin Roberta Walsera. To jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych. Walser swoje utwory zapisywał ołówkiem maleńkimi lit ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:20 Grzegorz Halama wystąpił dla maluchów. Mała Akademia Piosenki w nowej odsłonie Opolskie przedszkolaki w ramach Małej Akademii Piosenki spotkały się z popularnym aktorem kabaretowym. Grzegorz Halama zapoznał najmłodszych nie tylko z piose ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Starą karczmę przerobią na dom kultury Wiosną rozpocznie się remont starej karczmy położonej w centrum Jemielnicy. Kilka miesięcy później ma zacząć tam działać świetlica wiejska a docelowo - dom ku ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »