Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-18, 20:15 Autor: Mariusz Majeran

Prawdziwe życie na scenie w teatrze. Kolejna premiera w opolskich lalkach

Tancerka w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Tancerka w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera „Tancerki” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora była kameralna, bo Scena Na Parterze nie mieści zbyt wielu osób. Monodram w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz pokazuje coś, co może spotkać każdego z nas.
- Historia na pozór prosta, a zawiera sporo emocji – podkreśla reżyserka. – Mówi o pewnych rozliczeniach zawodowych. Teraz patrzymy na siebie sprzed lat. O tym też jest to widowisko. Prowokacją jest, tak naprawdę tylko ta nasza główna bohaterka. Ta tancerka, która jest już poza światem takiego zawodowego dziania się, która wyjeżdża za miasto, wybiera sobie stary domek, a tam postanawia otworzyć teatr.

- Gram artystkę z teatru, więc jakby samą siebie. Chcę, by sztuka wywoływała dyskusję – podkreśla Barbara Lach.

- W czasie tej naszej pracy ciągle wracałam do tego, żeby jednak myśleć: dla kogo to gramy? Kto tutaj będzie przychodził? Sześćdziesiąt plus, siedemdziesiąt i więcej, bo my chcemy, żeby ci ludzie wreszcie też, troszeczkę dzięki naszemu przedstawieniu, pomyśleli o sobie. O swoich ambicjach, o tym, że w tym wieku można jeszcze też coś zrobić właśnie dla siebie. Doładować swój akumulator – podkreśla aktorka.

Po każdym przedstawieniu twórcy zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji. Spektakl przeznaczony jest dla widza dorosłego. Będzie grany popołudniami.

Kultura i rozrywka

2017-12-14, godz. 19:32 Tancerki jazzowe i baletowe ze szkoły Ramada w Opolu docenione na arenie międzynarodowej Kolejne sukcesy Akademii Tańca Ramada z Opola na arenie międzynarodowej. Uczennice szkoły doceniono podczas Mistrzostwa Świata IDO World Championship Modern, ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:05 Do niedzieli potrwa krapkowicki jarmark bożonarodzeniowy Ruszył czterodniowy jarmark bożonarodzeniowy w Krapkowicach. Od dziś (14.12) do niedzieli (17.12) na klientów czeka 26 domków ze zróżnicowaną ofertą produktów ... » więcej 2017-12-14, godz. 12:00 Aleksander Doba, podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca w Opolu Aleksander Doba będzie dziś gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2017-12-14, godz. 09:30 Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza na "Kolędowanie z aniołami" Magię świąt będzie można poczuć dzisiaj (14.12) w Strzelcach Opolskich. Tamtejszy ośrodek kultury zaprasza na koncert przy muzycznym stole pod tytułem 'Kolędo ... » więcej 2017-12-13, godz. 20:46 O twórczości Jana Cybisa w teatrze Muzeum Śląska Opolskiego razem z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu przygotowało spotkanie dotyczące twórczości i życia Jana Cybisa. Opolskie muzeum posi ... » więcej 2017-12-13, godz. 20:43 Nie żyje Yach Paszkiewicz twórca festiwalu wideoklipów Nie żyje Yach Paszkiewicz twórca festiwalu wideoklipów, który został z Gdańska przeniesiony do Opola. Był także autorem kilkuset teledysków. Współpracował ze ... » więcej 2017-12-13, godz. 14:07 Reymonta Czyta Dzieciom - w Namysłowie propagują czytelnictwo W ramach budżetu obywatelskiego realizowany jest zwycięski projekt, który zakłada rewitalizację dwóch bibliotek w szkołach podstawowych nr 4 i nr 2. Inwestycj ... » więcej 2017-12-13, godz. 11:12 Wspomnienia zmagań niepełnosprawnych sportowców można oglądać w holu urzędu marszałkowskiego Wystawę poświęconą zmaganiom polskiej reprezentacji na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii można już oglądać w holu urzędu marszałko ... » więcej 2017-12-13, godz. 06:30 Mocnym opolskim akcentem skończyła się Opolska Jesień Literacka Od 6 listopada Opolanie uczestniczyli w 15. Opolskiej Jesieni Literackiej. We wtorkowy (12.12) wieczór z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotka ... » więcej 2017-12-12, godz. 18:40 Teresa Zielińska opowiadała o ludziach, których spotkała na swojej drodze Teresa Zielińska opowiadała w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej o swojej książce 'Historie życiem pisane'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »