Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-18, 20:15 Autor: Mariusz Majeran

Prawdziwe życie na scenie w teatrze. Kolejna premiera w opolskich lalkach

Tancerka w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Tancerka w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Premiera „Tancerki” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora była kameralna, bo Scena Na Parterze nie mieści zbyt wielu osób. Monodram w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz pokazuje coś, co może spotkać każdego z nas.
- Historia na pozór prosta, a zawiera sporo emocji – podkreśla reżyserka. – Mówi o pewnych rozliczeniach zawodowych. Teraz patrzymy na siebie sprzed lat. O tym też jest to widowisko. Prowokacją jest, tak naprawdę tylko ta nasza główna bohaterka. Ta tancerka, która jest już poza światem takiego zawodowego dziania się, która wyjeżdża za miasto, wybiera sobie stary domek, a tam postanawia otworzyć teatr.

- Gram artystkę z teatru, więc jakby samą siebie. Chcę, by sztuka wywoływała dyskusję – podkreśla Barbara Lach.

- W czasie tej naszej pracy ciągle wracałam do tego, żeby jednak myśleć: dla kogo to gramy? Kto tutaj będzie przychodził? Sześćdziesiąt plus, siedemdziesiąt i więcej, bo my chcemy, żeby ci ludzie wreszcie też, troszeczkę dzięki naszemu przedstawieniu, pomyśleli o sobie. O swoich ambicjach, o tym, że w tym wieku można jeszcze też coś zrobić właśnie dla siebie. Doładować swój akumulator – podkreśla aktorka.

Po każdym przedstawieniu twórcy zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji. Spektakl przeznaczony jest dla widza dorosłego. Będzie grany popołudniami.

Kultura i rozrywka

2018-03-21, godz. 19:30 Biograficzna książka o patriotyzmie i niepodległości dla dzieci Wioletta Piasecka napisała książkę dla dzieci o Janie Ignacym Paderewskim 'Ignaś. Opowieści patriotyczne'. » więcej 2018-03-21, godz. 17:00 Galeria Sztuki Współczesnej obchodzi 60-lecie istnienia Trwają imprezy związane z obchodami 60-lecia powstania Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2018-03-21, godz. 14:45 Grafika w galerii Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Mieszkająca we Włoszech polska artystka Joanna Brześcińska-Riccio prezentuje swoje prace w galerii Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-03-21, godz. 10:00 Pierwszy dzień wiosny w galerii Galeria Sztuki Współczesnej powita wiosnę performansem Mari Bitki. Artystka pochodzi z Opola, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Instytutu ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:40 Czytanie sztuki Mrożka w Studiu M [FILM, ZDJĘCIA] 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Polska' rozpoczną się dopiero 3 kwietnia a już dziś aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zagrali w Stud ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:00 Spotkanie w Instytucie Śląskim. Na temat Opola Opolu będzie poświęcona kolejna 'Środa w Instytucie Śląskim'. Tym razem prelegenci opowiedzą o różnych perspektywach przestrzeni miasta. » więcej 2018-03-20, godz. 20:10 O mało znanym w naszym regionie matematyku w bibliotece Sylwetkę pochodzącego z Byczyny naukowca Wilhelma Martina Kuttę poznaliśmy w ramach Śląskiego Forum Krajoznawczego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu ... » więcej 2018-03-20, godz. 16:00 Dobrodzieńska Dobroteka prezentowała się w Poznaniu Po raz kolejny Dobroteka zaistniała na Arena Design w Poznaniu. Tym razem zaprezentowano meble, które powstały w Dobrodzieniu podczas 'Dobrego Tygodnia Projek ... » więcej 2018-03-20, godz. 14:20 Koniec wystawy "Tatusiu, kiedy wrócisz?" Uroczyście zamknięto w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu wystawę zatytułowaną 'Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojn ... » więcej 2018-03-18, godz. 19:00 Zadebiutował chór Pueri Cantores Opolienses Występem w kościele pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Opolu swoją działalność koncertową zainaugurował chór Pueri Cantores Opolienses. Złożony jest z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »