Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-09-06, 15:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: Miasto także świętuje. Będą atrakcje okołofestiwalowe

Konferencja prasowa w MPP. Arkadiusz Wiśniewski, Marek Szubryt, Jarosław Wasik i Łukasz Śmierciak [fot. Katarzyna Zawadzka]
Konferencja prasowa w MPP. Arkadiusz Wiśniewski, Marek Szubryt, Jarosław Wasik i Łukasz Śmierciak [fot. Katarzyna Zawadzka]
Strefa widza na Rynku © (fot. Daria Placek)
Strefa widza na Rynku © (fot. Daria Placek)
Strefa widza na placu Wolności © (fot. Daria Placek)
Strefa widza na placu Wolności © (fot. Daria Placek)
Pokaz polskich teledysków, koncert Janusza Radka czy Kawiarenka z Gwiazdami - to tylko niektóre z atrakcji, które będą towarzyszyć w tym roku opolskiemu festiwalowi.
W czwartek 14 września reżyser Yach Paszkiewicz i Tomasz Żąda z radiowej Trójki opowiedzą o Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Będzie to zapowiedź wydarzenia, które w grudniu przeniesie się do Opola. W piątek 15 września na opolskim rynku zaśpiewa Janusz Radek.

- Jego występ poprzedzi projekcja filmu "Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda" - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. - To film, który wyreżyserował Tomek Knitel. Można go na co dzień oglądać w naszym muzeum. Narratorem jest Artur Orzech. To godzinny film poświęcony opolskim festiwalom. Serdecznie zapraszam!

- Ponadto tradycyjnie nie zabraknie strefy widza - mówi Łukasz Śmierciak z urzędu miasta w Opolu. - Miasto organizuje strefę, gdzie na żywo będzie można śledzić wszystko to, co dzieje się w amfiteatrze podczas wszystkich dni koncertów festiwalowych. Będą także konkursy z nagrodami. Będą nawiązywały do historii festiwalów, ale ponieważ mamy wyjątkowy rok 800-lecia Opola, pytania będą dotyczyły też historii miasta - dodaje.

W sobotę i niedzielę na opolskim rynku będzie można odwiedzić "Kawiarenkę z Gwiazdami". Rozmowy z artystami będą odbywać się od godz. 13:30 do 16:30.
Jarosław Wasik
Łukasz Śmierciak

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 21:30 Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory" Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostani ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Przedpremiera sztuki Woody Allena w Opolu Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu postanowił na zakończenie sezonu artystycznego pokazać przedpremierę sztuki, która będzie miała swoją premierę dopiero w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »