Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-07-02, 20:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Od klasyki do rozrywki z miłością do muzyki. Ruszył cykl koncertów promenadowych

Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ kwartetu "Con Amore" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Występ żeńskiego kwartetu "Con Amore" zainaugurował tegoroczny cykl koncertów promenadowych Filharmonii Opolskiej.
Kwartet "Con Amore" tworzą: Ewa Andruszkiewicz (I skrzypce), Agnieszka Newiger-Mączka (II skrzypce), Beata Jańta (altówka) i Agnieszka Płoszejowska (wiolonczela). Na co dzień artystki grają w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Opolskiej. Tym razem Opolanie mogli je podziwiać z kameralnym składzie i przekrojowym repertuarze. Panie przyznają, że taki koncert pozwala zobaczyć i usłyszeć muzyków orkiestrowych w zupełnie inny sposób.

- Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie - mówią artystki. - Muzyka dzieli się tylko na dwie: dobrą i złą. To jest jedyny podział, także każdą muzykę zagrać dobrze jest zawsze trudno. Trzeba w to włożyć pasję, technikę, znajomość repertuaru i danego stylu. Nie ma utworów łatwiejszych i trudniejszych, one mają tylko w różnymi miejscu trudność umiejscowioną. Mamy nadzieję, że zadowoliłyśmy wszystkich, nawet najbardziej wybrednych słuchaczy.

Na koncercie nie zabrakło takich przebojów jak kanon z opery "Orfeusz w piekle" (J. Offenbach) czy "Łabędź" z cyklu "Karnawał zwierząt" (C. Saint-Saëns). Fanów muzyki rozrywkowej mogły za to ucieszyć takie utwory jak The Entertainer" (S. Joplin) czy "My way" (C. François, J. Revaux).

Panie wchodzące w skład kwartetu "Con Amore" zgodnie przyznają, że takie koncerty to nie tylko możliwość, aby przedstawić różnorodny repertuar. Pozwalają też różnym instrumentom wyjść na pierwszy plan, co nie zawsze jest możliwe na koncertach symfonicznych.

- Wreszcie podział był, a jeszcze aranże pozwalały pograć melodie innym instrumentom - przyznaje Ewa Andruszkiewicz. - Ja się bardzo z tego powodu cieszę. Takie utwory są bogatsze i dla słuchaczy też ciekawsze, i z przyjemnością się je gra.
Kwartet "Con Amore"

Kultura i rozrywka

2019-12-10, godz. 12:00 "Czego pragną kobiety" - wystawa Malwiny Mielniczuk Malwina Mielniczuk otworzy dzisiaj (10.12) w Miejscu X w Opolu wystawę pt. 'Czego pragną kobiety'. Artystka zajmuje się rysunkiem, malarstwem i street artem, działa… » więcej 2019-12-09, godz. 16:00 Adam Śmietański prywatnie. Nowe fotografie posiada MŚO Muzeum Śląska Opolskiego wzbogaciło się o 600 fotografii Adam Śmietańskiego. To twórca, który uwiecznił powojenne życie Opola. Był przesiedleńcem z Brzeżan na… » więcej 2019-12-09, godz. 15:00 "Charytatywny, świąteczny kiermasz sztuki" rusza w Galerii WuBePe w Opolu Świąteczny kiermasz sztuki to inicjatywa studentów związanych z Akademickim Kołem Artystycznym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2019-12-09, godz. 12:00 Wystawa w GSW "Nie do widzenia", czyli dłońmi także można widzieć świat Pokazać świat widziany dotykiem - Taki cel jaki przyświecał pracownikom Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, którzy zorganizowali warsztaty dla niewidomych. Efekt… » więcej 2019-12-09, godz. 09:42 Ewa Kassala spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Ewa Kassala to autorka jedynej na świecie trylogii o królowych egipskich. W tym roku ukazały się dwie jej powieści 'Królowa Saby' i 'Maria Magdalena'. Będą one… » więcej 2019-12-08, godz. 12:51 Brzeski Festiwal Fotografii otworkowej dotarł do Opola Fotografowali pudełkami od zapałek, metalową puszką czy opakowaniem po perfumach. Prace uczestników Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej przyjechały do Opola… » więcej 2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 18:24 Bogactwo form i feeria barw. Nowa wystawa w Galerii Pierwsze Piętro w Opolu Autorką żywiołowych grafik i obrazów jest Magdalena Hanysz-Stefańska. To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku, zdobywczyni… » więcej 2019-12-07, godz. 17:58 Muzyczne Mikołajki z piosenką dziecięcą i warsztatami balonowymi w Muzeum Polskiej Piosenki Ponad setka dzieci wzięła udział w dzisiejszych (07.12) Muzycznych Mikołajkach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-12-07, godz. 08:03 Dziś II Opawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarnołtówku Spotkanie ze Świętym Mikołajem, przejażdżka saniami, kiermasz ze świątecznymi ozdobami oraz koncert kolęd i pastorałek - m.in. to składa się na II Opawski Jarmark… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »