Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-05-28, 14:00 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Kamila Świerc z Opola została Miss Opolszczyzny [ZDJĘCIA]

Miss Opolszczyzny 2017 Kamila Świerc [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Miss Opolszczyzny 2017 Kamila Świerc [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Znamy najpiękniejszą kobietę Opolszczyzny. Natalia Szałagan, ubiegłoroczna zwyciężczyni Miss Opolszczyzny przekazała koronę Kamili Świerc.
Kamila jest rodowitą Opolanką, w tym roku ukończyła II LO w Opolu i od kilku lat zajmuje się hobbystycznie fotomodelingiem. Od października nowa miss planuje studia na kierunku komunikacja wizerunkowa.

- Każda z 21 dziewczyn, które brały udział w konkursie zasłużyła na ten tytuł. Konkurencja była w tym roku ogromna - mówi nowa Miss Opolszczyzny. - Szczerze mówiąc, jest to dla mnie zaskoczenie i o tyle piękne zaskoczenie, że miałam cudowną konkurencję. Ta korona jest dla mnie niezwykłym osiągnięciem i naprawdę jestem za to ogromnie wdzięczna. Na pewno będę wspominać miło zgrupowania miss, bo to tam mogłam poznać dziewczyny – dodaje.

Podczas gali, którą poprowadził Krzysztof Ibisz, finalistki zaprezentowały się w pokazie strojów sportowych, sukni wieczorowych oraz bielizny.

- W tym roku decyzja była szczególnie trudna, a jury nie było jednomyślne - mówi Anna Pabiś, współorganizatorka konkursu Miss Opolszczyzny. - Były minimalne różnice w punktach jeśli chodzi o wygraną Miss Opolszczyzny, Miss Opola I i II wicemiss, naprawdę decydowały pojedyncze punkty, dlatego, że w tym roku był bardzo wyrównany poziom. Dziewczyny każdego jurora zachwycały czymś innym – wyjaśnia.

Miss Opolszczyzny oraz dziewczyny, które zdobyły tytuł wicemiss i otrzymały tzw. zieloną kartę od jury, powalczą teraz w ćwierćfinale konkursu Miss Polski, który odbędzie się w Warszawie.
Anna Pabiś
Kamila Świerc

Kultura i rozrywka

2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »