Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-01-21, 20:18 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Stonoga" i inne przeboje. Studio M odwiedziły Siostry Wajs [ZDJĘCIA]

Siostry WAJS w Studiu M Radia Opole [fot. Marcin Skomudek]
Siostry WAJS w Studiu M Radia Opole [fot. Marcin Skomudek]
W sobotnie (21.01) popołudnie legendarne studio M zapełniło się dziecięcym śpiewem.
Niemal godzinę Siostry Wajs, wspólnie z najmłodszymi słuchaczami, bawiły się przy muzyce. Były tańce, wspólny śpiew i nauka trudnych wyrazów. Nie trzeba było zachęcać dzieci do zabawy. Niektóre dzieci znały piosenki na pamięć.

- Było bardzo fajnie, bo był koncert i były moje ulubione panie - mówił jeden z uczestników.

- Uwielbiam Siostry Wajs! - wykrzyknęła uczestniczka, która śpiewała wszystkie piosenki tuż pod sceną.

Patrycja i Agnieszka, czyli Siostry Wajs, realizują różne projekty dla dzieci. Edukacja poprzez zabawę to główna idea. Dominują jednak projekty muzyczne.

- Dzieci to specyficzni, ale bardzo wdzięczni odbiorcy - przyznają artystki. - Bardzo miłe było to, że dzieci znały nasze piosenki. A poza tym rozpierała je energia.

Siostry Wajs stwierdzają zgodnie, że właśnie tego oczekują od swoich słuchaczy - szczerości i odbioru pozytywnej energii.

- W tej chwili dzieci nie mają swoich muzycznych gwiazd, które mogłyby śledzić i postanowiłyśmy zostawić coś, co będzie dla nich jednocześnie edukacją i muzyczną przygodą - wyjaśniają artystki.

Przypomnijmy, że spotkanie z Siostrami Wajs odbyło się w Studiu M Radia Opole, a retransmisji będzie można posłuchać 29 stycznia w audycji "Radiowniczek".
Siostry Wajs
Uczestnicy koncertu

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 16:12 Jubileusz szkoły z międzypokoleniowymi tradycjami edukacji muzycznej 70-lecie powstania świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Prudniku. To jedyna taka placówka oświatowa w tym powiecie. Tegorocznym jej sukcesem jest przeprowadzo ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:33 Akademia Tańca RAMADA wygrywa w Elblągu Podczas VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu opolskie tancerki z RAMADY wygrywają w różnych kategoriach. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »