Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-08-24, 17:19 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Polski chór z Kamieńca Podolskiego zagości w Opolu

Chór "Sursum Corda" [fot. materiały własne artystów / www.webwnm.com]
Chór "Sursum Corda" [fot. materiały własne artystów / www.webwnm.com]
Dziś (24.08) goszczą w Otmuchowie, jutro odwiedzą Opole. Około południa zrealizują sesję nagraniową w Studiu M Radia Opole, a wieczorem zaprezentują się publiczności podczas dwóch koncertów.
Polski chór "Sursum Corda" działa od 37 lat. Powstał przy parafii katolickiej w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, choć obecnie funkcjonuje przy Parafii Katedralnej. Towarzyszenie liturgii i duchowy rozwój wiernych - to fundamenty istnienia zespołu. Potwierdza to także repertuar oparty na pieśniach religijnych i patriotycznych.

Już jutro (25.08) o godzinie 17:00 wystąpią w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Oprócz koncertu będzie można obejrzeć scenkę "Pan Wołodyjowski" w wykonaniu dziecięcego zespołu teatralnego "Kwiat na kamieniu".

Wieczorem artyści przeniosą się do kościoła o.o. Franciszkanów, by uczestniczyć w mszy św., która rozpocznie się o godzinie 19:00. Po mszy będzie można obejrzeć przedstawienie, zatytułowane "Kochamy Cię, Janie Pawle II".

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Naukowo-Społeczno-Kulturalne Polonia-Kresy.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Kultura i rozrywka

2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***