Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-11-03, 15:30 Autor: Joanna Matlak

"Pieniądze nie są najważniejsze gdy podróżujemy" - spotkanie z Władysławem Labudą w Opolu

Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
W 3 lata okrążył Ziemię, odwiedzając 5 kontynentów. Trasa wiodła m.in przez Kanadę, Meksyk, Kolumbię, Boliwię, Chile i Australię. Nie miał przy sobie pieniędzy i napisał o tym książkę zatytułowaną „Jak podróżować za darmo?”. Podróżnik Władysław Labuda wczoraj przyjechał do Opola, a spotkanie z nim odbyło się w Studenckim Centrum Kultury.
Władysław Labuda podczas spotkania mówił o tym co blokuje ludzi przed podróżowaniem.
- Na początku sami się zatrzymują, bo myśląc że nie mogą, sami stawiają sobie barierę. Ale takie bariery rzeczywiste to na pewno zdrowie, czas i pieniądze. Ale jeśli chodzi o pieniądze to nie są one największą walutą, bo można je w zupełnie inny sposób zastąpić. Najważniejsze jest to, żeby jechać w podróż i dawać, a nie brać - mówi podróżnik.

Labuda twierdzi, że strach nie jest przeszkodą. Ma też plan na kolejną wyprawę.
- To chyba normalne, bo strach mobilizuje i każe jeszcze bardziej skupić się na działaniu. Kiedy ja czuje się przestraszony, to jestem skoncentrowany i bardziej uważam na siebie.
W listopadzie lecę do Azji na kilka miesięcy. Chcę zobaczyć Laos, Kambodżę, Birmę, a potem pewnie Chiny - mówi.

Władysław Labuda był gościem spotkania organizowanego przez opolską Fundację „Czas Podróżników”
Władysław Labuda cz.1
Władysław Labuda cz.2

Kultura i rozrywka

2018-02-22, godz. 06:20 Piosenki Elvisa Presleya w filharmonii Rusza kolejny sezon muzyczny 'Wielcy Nieobecni' w Filharmonii Opolskiej w pierwszym koncercie usłyszymy piosenki Donny Summer i Elvisa Presleya. » więcej 2018-02-21, godz. 15:49 Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim w PBW w Opolu Czy chętnie korzystamy z zapożyczeń językowych? Po co to robimy? To tylko niektóre z pytań, jakie postawili sobie uczestnicy debaty zorganizowanej w ramach Dn ... » więcej 2018-02-21, godz. 13:20 Islandzki komediodramat w kinie studyjnym w Opolu Tym razem dwa małżeństwa dzieli jedno drzewo. Dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Film jest duńsko-polsko-irlandzką koprodukcją. Zdjęcia do filmu ... » więcej 2018-02-21, godz. 10:22 Otwarte zebranie naukowe w Instytucie Śląskim W ramach cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim' dziś (21.02) spotkanie z dr Małgorzatą Iżykowską i Aleksandrą Starczewską-Wojnar. Obie panie związane są z Archiwu ... » więcej 2018-02-20, godz. 19:00 Quiz z wiedzy ogólnej i znajomości historii Opola Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowała drugą odsłonę „Quizu w bibliotece” - zabawy-konkursu z wiedzy ogólnej. » więcej 2018-02-20, godz. 15:00 Remonty obiektów kulturalnych w Brzegu. Co z majówką i działalnością BCK-u? Kilka tygodni temu ruszyła przebudowa miejskiego amfiteatru w Brzegu. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, a wykonawca ma oddać odrestaurowany obiekt do końca si ... » więcej 2018-02-20, godz. 12:00 Premiera spektaklu o przyjaźni w Żłobiźnie [ZDJĘCIA] Działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu zespoły teatralne i taneczne przygotowały wspólne przedstawienie 'Anielskie skrzydła'. » więcej 2018-02-20, godz. 10:00 11. Zimowy Las Sztuki otwarty [ZDJĘCIA] Scena Teatru EkoStudio w Opolu po raz jedenasty zamieniła się w galerię prezentującą sztukę. Jak zwykle prezentacji sztuk plastycznych towarzyszył recital muz ... » więcej 2018-02-20, godz. 06:28 Awangarda jest starsza od niepodległości o rok W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu ruszył cykl wykładów „Sto lat! Sztuki polskiej”. Raz w miesiącu goście będą opowiadali o jednym z kierunków w sztuce pol ... » więcej 2018-02-19, godz. 16:15 Nie żyje Waldemar Więckiewicz Zmarł pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Waldemar Więckiewicz, autor książek o Pogorzelcu, jednym z osiedli tego miasta. Jako pierwsza wyszła spod jego pióra pozy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »