Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-11-03, 15:30 Autor: Joanna Matlak

"Pieniądze nie są najważniejsze gdy podróżujemy" - spotkanie z Władysławem Labudą w Opolu

Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
W 3 lata okrążył Ziemię, odwiedzając 5 kontynentów. Trasa wiodła m.in przez Kanadę, Meksyk, Kolumbię, Boliwię, Chile i Australię. Nie miał przy sobie pieniędzy i napisał o tym książkę zatytułowaną „Jak podróżować za darmo?”. Podróżnik Władysław Labuda wczoraj przyjechał do Opola, a spotkanie z nim odbyło się w Studenckim Centrum Kultury.
Władysław Labuda podczas spotkania mówił o tym co blokuje ludzi przed podróżowaniem.
- Na początku sami się zatrzymują, bo myśląc że nie mogą, sami stawiają sobie barierę. Ale takie bariery rzeczywiste to na pewno zdrowie, czas i pieniądze. Ale jeśli chodzi o pieniądze to nie są one największą walutą, bo można je w zupełnie inny sposób zastąpić. Najważniejsze jest to, żeby jechać w podróż i dawać, a nie brać - mówi podróżnik.

Labuda twierdzi, że strach nie jest przeszkodą. Ma też plan na kolejną wyprawę.
- To chyba normalne, bo strach mobilizuje i każe jeszcze bardziej skupić się na działaniu. Kiedy ja czuje się przestraszony, to jestem skoncentrowany i bardziej uważam na siebie.
W listopadzie lecę do Azji na kilka miesięcy. Chcę zobaczyć Laos, Kambodżę, Birmę, a potem pewnie Chiny - mówi.

Władysław Labuda był gościem spotkania organizowanego przez opolską Fundację „Czas Podróżników”
Władysław Labuda cz.1
Władysław Labuda cz.2

Kultura i rozrywka

2017-08-16, godz. 13:00 Koncerty na Wzgórzu Uniwersyteckim. Młynarski i Niemen Dwa koncerty czekają nas na Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu w tym tygodniu. W ramach V Muzycznych Spotkań jutro (17.08) usłyszymy muzyczne inspiracje twórczośc ... » więcej 2017-08-16, godz. 11:00 Śpiewy w amfiteatrze. Publiczność na... scenie Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny 'Metronom' wystąpi w amfiteatrze opolskim. Opolska grupa wykonuje popularne polskie i zagraniczne pieśni. » więcej 2017-08-16, godz. 07:45 Fragment historycznych dziejów przez pryzmat jednej rodziny. Wystawa w nyskim muzeum 'Śladami starych fotografii Szumańscy w latach 1850-1939' - taką wystawę, pochodzącą ze zbiorów prywatnych, można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. Jest ef ... » więcej 2017-08-15, godz. 08:37 Tłumy na koncercie Eksplozja rytmów [ZDJĘCIA] Opolanie wykorzystali poniedziałkowy wieczór i bawili się tłumnie na koncercie 'Eksplozja rytmów' na przystani nad Odrą. » więcej 2017-08-14, godz. 19:30 Ułani świętują w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich świętuje od dziś rocznice powstania pułku. Zainteresowani tradycją kawalerii, jeździectwem i historią oręża ... » więcej 2017-08-14, godz. 17:00 Czytelnicy będą mieli bibliotekę na miarę XXI wieku Nowa biblioteka powstaje w Głuchołazach. Inwestycja realizowana jest w ramach przyjętego przez rząd Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakres prac obej ... » więcej 2017-08-13, godz. 19:45 Musicalowe melodie przed Filharmonią Opolską okazały się strzałem w dziesiątkę Musicalowa szafa grająca przyciągnęła przed Filharmonię Opolską setki słuchaczy. » więcej 2017-08-13, godz. 17:30 Moda "regionalna" sprzed lat na wystawie w Muzeum Powiatowym w Nysie Do nyskiego muzeum przyjeżdża wystawa prezentująca ubiory ludowe Śląska Opolskiego. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej. » więcej 2017-08-13, godz. 13:30 Rewelacyjny koncert zespołu Perfect [ZDJĘCIA] Bisy przyjmowane na stojąco i rozśpiewany amfiteatr. Tak wyglądał koncert zespołu Perfect w Opolu. Zespół został entuzjastycznie przyjęty przez opolską public ... » więcej 2017-08-13, godz. 10:11 Jukebox Musicals przed Filharmonią Opolską W ramach letnich koncertów promenadowych Filharmonii Opolskiej dziś (13.08) gratka dla miłośników musicali. Na scenie wystąpią artyści prezentujący gatunek Ju ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »