Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-11-03, 15:30 Autor: Joanna Matlak

"Pieniądze nie są najważniejsze gdy podróżujemy" - spotkanie z Władysławem Labudą w Opolu

Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
W 3 lata okrążył Ziemię, odwiedzając 5 kontynentów. Trasa wiodła m.in przez Kanadę, Meksyk, Kolumbię, Boliwię, Chile i Australię. Nie miał przy sobie pieniędzy i napisał o tym książkę zatytułowaną „Jak podróżować za darmo?”. Podróżnik Władysław Labuda wczoraj przyjechał do Opola, a spotkanie z nim odbyło się w Studenckim Centrum Kultury.
Władysław Labuda podczas spotkania mówił o tym co blokuje ludzi przed podróżowaniem.
- Na początku sami się zatrzymują, bo myśląc że nie mogą, sami stawiają sobie barierę. Ale takie bariery rzeczywiste to na pewno zdrowie, czas i pieniądze. Ale jeśli chodzi o pieniądze to nie są one największą walutą, bo można je w zupełnie inny sposób zastąpić. Najważniejsze jest to, żeby jechać w podróż i dawać, a nie brać - mówi podróżnik.

Labuda twierdzi, że strach nie jest przeszkodą. Ma też plan na kolejną wyprawę.
- To chyba normalne, bo strach mobilizuje i każe jeszcze bardziej skupić się na działaniu. Kiedy ja czuje się przestraszony, to jestem skoncentrowany i bardziej uważam na siebie.
W listopadzie lecę do Azji na kilka miesięcy. Chcę zobaczyć Laos, Kambodżę, Birmę, a potem pewnie Chiny - mówi.

Władysław Labuda był gościem spotkania organizowanego przez opolską Fundację „Czas Podróżników”
Władysław Labuda cz.1
Władysław Labuda cz.2

Kultura i rozrywka

2017-12-13, godz. 11:12 Wspomnienia zmagań niepełnosprawnych sportowców można oglądać w holu urzędu marszałkowskiego Wystawę poświęconą zmaganiom polskiej reprezentacji na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii można już oglądać w holu urzędu marszałko ... » więcej 2017-12-13, godz. 06:30 Mocnym opolskim akcentem skończyła się Opolska Jesień Literacka Od 6 listopada Opolanie uczestniczyli w 15. Opolskiej Jesieni Literackiej. We wtorkowy (12.12) wieczór z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotka ... » więcej 2017-12-12, godz. 18:40 Teresa Zielińska opowiadała o ludziach, których spotkała na swojej drodze Teresa Zielińska opowiadała w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej o swojej książce 'Historie życiem pisane'. » więcej 2017-12-12, godz. 16:00 Film o Wojciechu Młynarskim w muzeum Niedawno odszedł od nas wielki twórca polskiej piosenki Wojciech Młynarski. Poeta piosenki był związany z Opolem poprzez festiwal piosenki. Muzeum Polskiej Pi ... » więcej 2017-12-12, godz. 13:00 Teresa Zielińska będzie gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej 'Historie życiem pisane' - tej książce poświęcone będzie dzisiejsze spotkanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Autorką jest Teresa Zielińska, któ ... » więcej 2017-12-12, godz. 08:00 Nagrodzono zwycięzców XVI Konkursu Literackiego w Języku Niemieckim Rozdano nagrody laureatom XVI Konkursu Literackiego w Języku Niemieckim. Wzięło w nim udział ponad 100 osób od młodzieży po osoby powyżej 80 roku życia. Zadan ... » więcej 2017-12-11, godz. 23:00 Pieśni i recytacje na Adventskonzert. Filharmonia Opolska pełna członków mniejszości Za nami Koncert Adwentowy organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. W Filharmonii Opolskiej zaśpiewały m.in. dzieci z Ze ... » więcej 2017-12-11, godz. 20:36 Debata o Karolu Musiole w bibliotece Polskie Stowarzyszenie Krajoznawców przygotowało panel dyskusyjny poświęcony Karolowi Musiołowi. Pierwszy powojenny burmistrz Opola został wybrany w plebiscyc ... » więcej 2017-12-11, godz. 13:25 Czytanie wspomnień Jana Cybisa w muzeum Muzeum Śląska Opolskiego od początku roku organizuje wydarzenia związane z obchodami Roku Jana Cybisa. Przez ostanie trzy miesiące proponowało wysłuchanie zap ... » więcej 2017-12-11, godz. 13:20 Czar świątecznych piosenek. Danuta Błażejczyk gościem Małej Akademii Piosenki Danuta Błażejczyk była gościem Małej Akademii Piosenki. Piosenkarka śpiewała razem z dziećmi kolędy i utwory świąteczne w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »