Radio Opole » Kultura i rozrywka
2015-11-03, 15:30 Autor: Joanna Matlak

"Pieniądze nie są najważniejsze gdy podróżujemy" - spotkanie z Władysławem Labudą w Opolu

Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
Spotkanie z Władysławem Labudą w SCKu
W 3 lata okrążył Ziemię, odwiedzając 5 kontynentów. Trasa wiodła m.in przez Kanadę, Meksyk, Kolumbię, Boliwię, Chile i Australię. Nie miał przy sobie pieniędzy i napisał o tym książkę zatytułowaną „Jak podróżować za darmo?”. Podróżnik Władysław Labuda wczoraj przyjechał do Opola, a spotkanie z nim odbyło się w Studenckim Centrum Kultury.
Władysław Labuda podczas spotkania mówił o tym co blokuje ludzi przed podróżowaniem.
- Na początku sami się zatrzymują, bo myśląc że nie mogą, sami stawiają sobie barierę. Ale takie bariery rzeczywiste to na pewno zdrowie, czas i pieniądze. Ale jeśli chodzi o pieniądze to nie są one największą walutą, bo można je w zupełnie inny sposób zastąpić. Najważniejsze jest to, żeby jechać w podróż i dawać, a nie brać - mówi podróżnik.

Labuda twierdzi, że strach nie jest przeszkodą. Ma też plan na kolejną wyprawę.
- To chyba normalne, bo strach mobilizuje i każe jeszcze bardziej skupić się na działaniu. Kiedy ja czuje się przestraszony, to jestem skoncentrowany i bardziej uważam na siebie.
W listopadzie lecę do Azji na kilka miesięcy. Chcę zobaczyć Laos, Kambodżę, Birmę, a potem pewnie Chiny - mówi.

Władysław Labuda był gościem spotkania organizowanego przez opolską Fundację „Czas Podróżników”
Władysław Labuda cz.1
Władysław Labuda cz.2

Kultura i rozrywka

2018-07-18, godz. 15:15 Wiolonczeliści z Europy ponownie zjechali się do Nysy. Ruszają koncerty MAW 2018 Wiolonczeliści z całej Europy przyjechali do Nysy by doskonalić swoje umiejętności. Intensywnym warsztatom muzycznym, które trwają od wczoraj (17.07) będzie t ... » więcej 2018-07-18, godz. 12:30 KROPKA w Głuchołazach. Piosenka turystyczna zabrzmi w Górach Opawskich. Radio Opole będzie na miejscu Bez Idola, Wołosatki, Antoni Muracki czy Grupa Bohema - to tylko część artystów, których usłyszymy podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystyczne ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej 2018-07-16, godz. 14:54 Artur Wasążnik debiutuje powieścią "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Ukazała się debiutancka powieść Artura Wasążnika pt. 'Przemienienie. Zakładnik Obietnicy'. Opowiada o zakulisowej walce o władze, spiskach, intrygach i rywali ... » więcej 2018-07-15, godz. 17:00 "Opolanie lubią czytać". Wojciech Mieczysławski o kondycji czytelnictwa w Opolu - Jako bibliotekarz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że opolanie czytają - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Mieczysławski, bibliote ... » więcej 2018-07-15, godz. 13:45 Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami" Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga. » więcej 2018-07-15, godz. 10:00 Dzięki tej książce poznamy historię Baborowa. Powstaje monografia gminy Powstaje pierwsza po II wojnie światowej monografia gminy Baborów. Za jej przygotowanie odpowiada dr Katarzyna Meller. Książka ma zawierać najważniejsze fakty ... » więcej 2018-07-14, godz. 20:30 Całonocne granie w WBP w Opolu. "To poprawia kontakt z ludźmi" W kontrze do gier komputerowych zorganizowali noc grania w planszówki. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwa wydarzenie, które zorganizował Opolsk ... » więcej 2018-07-14, godz. 16:15 Muzyczna Owczarnia w Jaworkach tonie w dźwiękach. Radio Opole przygląda się temu z bliska [ZDJĘCIA] W Jaworkach, miejscowości położnej kilka kilometrów od Szczawnicy, szkoli się blisko 100 młodych ludzi. W starej owczarni, przerobionej na klub muzyczny od bl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »