Radio Opole » Wiadomości z regionu
2013-03-13, 17:21 Autor: Radio Opole

Opole: Chcą uchylenia uchwały o utrzymaniu czystości

Ekolodzy chcą uchylenia uchwały o utrzymaniu czystości w Opolu. Po raz kolejny zaskarżają miejscowe prawo. Stowarzyszenie Silesia zawnioskowało w tej sprawie do wojewody opolskiego.

Tomasz Wolny, prezes Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych SilesiaZdaniem stowarzyszenia regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie jest niezgodny z innymi aktami prawnymi i nie był konsultowany z mieszkańcami miasta. Mówi Tomasz Wolny, szef Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych Silesia:

Ewentualne uchylenie przez wojewodę tego regulaminu mogłoby skomplikować wdrożenie w Opolu zapisów ustawy śmieciowej. Rzecznik urzędu miasta, Alina Pawlicka-Mamczura, uspakaja jednak, że problemu ze śmieciami nie będzie:

– Tomasz Wolny, jak każdy mieszkaniec miasta, ma prawo zwrócić się do wojewody z prośbą o uchylenie uchwały – tak komentuje działania ekologa wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Dodajmy, że stowarzyszenie Silesia już raz zaskarżyło do nadzoru wojewody tak zwaną uchwałę śmieciową. Miasto – po nakazie wojewody – poprawiło ją, ale ekolodzy znowu znaleźli w niej nieprawidłowe ich zdaniem zapisy.

Aneta Skomorowska (oprac. WK)

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »