Radio Opole » Wiadomości z regionu
2012-02-26, 17:10 Autor: Radio Opole

Remont Bramy Lwów w Mosznej w przyszłym roku

Po odrestaurowaniu zabytkowej Bramy Gladiatorów, która prowadzi do parku przy pałacu w Mosznej, wójt Strzeleczek chciałby także odnowić drugą: Bramę Lwów. Nie może jednak tego zrobić, bo znajduje się ona na terenie należącym do stadniny koni. – Chcieliśmy także przejąć od Agencji Nieruchomości Rolnych inne grunty, aby stworzyć atrakcyjną aleję do budowanego pawilonu leczniczego, ale nasze prośby zostały odrzucone – mówi Bronisław Kurpiela, wójt Strzeleczek.

Brama lwów w Mosznej– Mamy wizję zagospodarowania tego terenu. Wybudowany zostanie tam pawilon, a do niego droga dojazdowa. Powstanie również zbiornik wyrównawczy o objętości 300 metrów sześciennych z wodą pitną. 15 hektarów faktycznie byłoby olbrzymim terenem, jednak chętnie przejęlibyśmy drogę z tym kawałkiem parku, bo to nie jest za dużo – dodaje wójt Kurpiela.

Wójt Kurpiela mówi, że Agencja Nieruchomości Rolnych zgodziła się ogłosić przetarg na teren pod zbiornik wyrównawczy. Brama Lwów na remont niestety będzie musiała poczekać do przyszłego roku.

Posłuchaj informacji:

Bogusław Kalisz (oprac. Karolina Kopacz)

Wiadomości z regionu

2019-06-25, godz. 19:30 Od stu lat kontrolują funkcjonowanie państwa i wskazują nieprawidłowości. NIK świętuje 100 lat Najwyższy organ kontroli w Polsce od 100 lat ocenia gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i funkcjonowanie państwa. Opolska delegatura była ostatnią na mapie, ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Opolscy strażacy przez godzinę szukali topielca w kamionce Bolko. Pijany mężczyzna spał na brzegu w trawie [ZDJĘCIA] Opolscy strażacy przez godzinę szukali mężczyzny, który miał się topić w kamionce Bolko w Opolu. Wcześniej na brzegu widziano tylko jego ubranie. Pijanego męż ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Rekrutacja napawa optymizmem, w Głuchołazach powstanie stowarzyszeniowe liceum Niemal pewna jest reaktywacja Liceum Ogólnokształcącego im. Chrobrego w Głuchołazach. Kiedy w 2002 roku szkole tej groziła likwidacja jej prowadzenie przejęła ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:00 Ciekawa oferta aktywnego wypoczynku wakacyjnego w Głuchołazach Bogaty program sportowo-rekreacyjny w mieście oraz imprezy wyjazdowe przygotowano dla spędzających wakacje w Głuchołazach. Do ich dyspozycji są wszystkie obie ... » więcej 2019-06-25, godz. 18:00 Mogą dać przykład i podzielić się doświadczeniem. W Opolu odznaczono małżeństwa z przynajmniej półwiecznym stażem Przeżyli ze sobą wiele dobrych, ale też i trudnych chwil, a swoim doświadczeniem mogą obdarować niejedno pokolenie. Pary, które świętują Złote i Diamentowe Go ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:30 Uniwersytet Opolski: senat podjął decyzję o utworzeniu wydziału lekarskiego Na Uniwersytecie Opolskim powstał wydział lekarski. Taką decyzję podjął senat uczelni. rektor Marek Masnyk na konferencji prasowej tłumaczył, że wydział utwor ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:15 Radni w czwartek podzielą Opole na dwie strefy taryfowe Opole zostanie podzielone na dwie strefy taryfowe dla taksówek. W czwartek (27.06) radni zagłosują nad zróżnicowaniem cen za korzystanie z tego środka transpo ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:45 Narodziny w opolskim zoo. Rodzina uchatek kalifornijskich powiększyła się o dwa młode osobniki W opolskim zoo na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Młode pozostają pod opieką pielęgniarza, ich dokładną płeć i wagę poznamy za kilka dni. Ojcem ma ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:30 Ścieżka rowerowa pod Grodkowem w remoncie. Kilka miesięcy po oddaniu do użytku, na jezdni pojawiły się nierówności Choć nie ma jeszcze roku, to już wymaga naprawy. Mowa o ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc w gminie Grodków. » więcej 2019-06-25, godz. 15:15 OCO: wstrzymują operacje z powodu upałów Opolskie Centrum Onkologi z powodu upałów wstrzymało przyjęcia pacjentów na oddziałach chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »