Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-03, 21:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Lekcje z NFZ" dla maturzystów. "By wiedzieli jak poruszać się w systemie" [ZDJĘCIA]

Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Lekcja z NFZ [fot. Adam Dubiński]
Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszają "Lekcje z NFZ". Pracownicy Funduszu opowiadają młodzieży o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, o ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Cykl takich zajęć teoretycznych zainaugurowano dziś (03.03) w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu.
- Chcemy, aby wszyscy uczniowie z regionu wchodzili w życie jako świadomy pacjent - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ. - Chcemy, aby potrafili poruszać się po systemie opieki zdrowotnej. Na przykład, kiedy wyjadą na studia do odległych miast, żeby nie musieli dzwonić do rodziców i pytać "mamo, a gdzie ja mam iść do lekarza"? Na tej lekcji uczniowie uzyskują od nas kompendium wiedzy.

- Takie zajęcia powinny być prowadzone w szkołach, ponieważ poprawiają świadomość o zdrowiu i ubezpieczeniach. Nie wszyscy wiedzą czym się zajmuje NFZ i jak to w praktyce funkcjonuje. Wiem, gdzie znaleźć e-recepty czy wizyty - mówi Szymon, maturzysta z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

- Młodym należy wskazać to, jak się poruszać w systemie, bo mamy lekarza pierwszego kontaktu, mamy specjalistów, mamy gęstą sieć infrastrukturalną, jeżeli chodzi o różnego rodzaju szpitale, punkty diagnostyczne - dodaje poseł Violetta Porowska, członkini sejmowej komisji zdrowia.

"Lekcje z NFZ" to autorski projekt opolskiego Funduszu. Radio Opole jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Barbara Pawlos, uczeń, Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2023-10-02, godz. 12:00 Wybory 2023: Prof. Marcin Lorenc stawia na rozwój akademickości Dorota Simonides, Stanisław Sławomir Nicieja, Ryszard Knosala czy Piotr Wach - to profesorowie opolskich uczelni, którzy z powodzeniem sprawowali mandat senatorów… » więcej 2023-10-02, godz. 12:00 Opolscy strażacy wyruszają na Rysy. Cel - zdobyć pieniądze na leczenie 6-letniego Michała Już wiele raz pokazali, że pomaganie mają we krwi. Grupa kilkunastu opolskich strażaków w specjalnym umundurowaniu rusza zdobyć Rysy. W ten sposób chcą… » więcej 2023-10-02, godz. 10:10 Wybory 2023. Danuta Jazłowiecka z KO: większość niezdecydowanych jest za opozycją - W polityce jest jak na froncie. Idziemy tam, gdzie jesteśmy potrzebni - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole senator Danuta Jazłowiecka z Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2023-10-02, godz. 09:00 Kto powinien zapłacić za remont linii kolejowej nr 144? [INTERWENCJA] Rewitalizacja jest w planie, ale nie ma zapewnionego finansowania. Zadanie powinno być realizowane z unijnych pieniędzy regionów - to stanowisko PKP PLK przesłane… » więcej 2023-10-02, godz. 08:30 Zbierał broń, bo interesują go militaria. Prokuratura o sprawie Dawida N., zatrzymanego przez CBŚP Dawid N., zatrzymany w sprawie laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazynów broni przyznał się do posiadania zatrzymanych przedmiotów - przekazuje… » więcej 2023-10-02, godz. 06:17 Wypadek śmiertelny w Starych Siołkowicach. Pojazd wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji W miejscowości Stare Siołkowice w powiecie opolskim dziś (02.10) rano o godz. 04:05 doszło do śmiertelnego wypadku. » więcej 2023-10-02, godz. 06:10 Opole: rusza remont wiaduktu na ul. Reymonta. Utrudnienia także na Głogowskiej Dzisiaj (2.10) rozpocznie się remont nawierzchni na wiadukcie na ulicy Reymonta. Będzie zmiana organizacji ruchu. Drogowcy pojawią się także na Głogowsk… » więcej 2023-10-01, godz. 19:44 Ćwierć wieku samorządu. Powiat krapkowicki świętuje 25-lecie Koncerty, zawody sportowe czy festiwal dyni. M.in. te atrakcje czekały na przybyłych do Krapkowic. Dwa ostatnie dni (30.09-01.10) stały pod znakiem świętowania… » więcej 2023-10-01, godz. 17:30 Ku czci rotmistrza Pileckiego. W Głubczycach biegacze upamiętnili bohatera Blisko 350 osób wzięło udział w I Opolskim Biegu Rotmistrza Pileckiego w Głubczycach. To wydarzenie upamiętniające jednego z największych bohaterów w… » więcej 2023-10-01, godz. 16:00 Promocja tradycyjnych produktów. Miód w roli głównej podczas targów w Muzeum Wsi Opolskiej Tutaj miód występuje w roli głównej. W Muzeum Wsi Opolskiej odbyła się impreza plenerowa promująca tradycyjne potrawy i obrzędy. Przygotowano specjalne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »