Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-21, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Koronawirus w ŚDS w Strzelcach Opolskich. Na kwarantannę trafiło 4 terapeutów i 5 uczestników zajęć

Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich [fot. ŚDS w Strzelcach Opolskich]
Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich [fot. ŚDS w Strzelcach Opolskich]
Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich [fot. Witold Wośtak]
Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich [fot. Witold Wośtak]
Czterech terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich trafiło na kwarantannę po tym, jak u jednego z nich rutynowe badanie przed zabiegiem chirurgicznym dało pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Kwarantanną objęto także pięciu uczestników zajęć w ŚDS. Pracownik ośrodka zakażenie przechodzi bezobjawowo.
- Ustaliliśmy ścieżkę kontaktów i w tej chwili mamy czterech terapeutów, łącznie z tym jednym zakażonym terapeutą na kwarantannie. Na kwarantannie przebywa 5 uczestników, którzy w danym tygodniu pracowali na jednej pracowni z tym terapeutą. Działamy normalnie, pozostałe indywidualne zajęcia rehabilitacyjne od jutra (22.09) działają normalnie - informuje Żaneta Giemza-Jureczko, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich.

Rodzice i opiekunowie pozostałych uczestników zajęć zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i indywidualnie będą podejmować decyzję, czy przyprowadzą podopiecznych na zajęcia. - W związku z kwarantanną pozostałych trzech pracowników, do wtorku (29.09) wstrzymano zajęcia grupowe w placówce - dodaje Żaneta Giemza-Jureczko.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich od czerwca działa we wzmożonym reżimie sanitarnym. Grupa podopiecznych jest podzielona na kilka mniejszych zespołów. W danym tygodniu przychodzą jedni uczestnicy i pracują z danym terapeutą, w następnym kolejni.

Dodajmy, że służby wojewody opolskiego poinformowały dziś (21.09) o czterech zakażeniach w powiecie strzeleckim. Na COVID-19 zachorowały 2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku, którzy przebywają w izolacji domowej oraz senior, który w stanie stabilnym jest hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Żaneta Giemza-Jureczko

Wiadomości z regionu

2020-10-24, godz. 18:15 Mieszkańcy Rożnowa pamiętają o poległych na I i II wojnie światowej. Odsłonięto pomnik w starym parku Pomnik na cześć poległych w pierwszej i drugiej wojnie światowej zbudowali mieszkańcy Rożnowa w gminie Wołczyn. » więcej 2020-10-24, godz. 17:23 Przekleństwa na elewacji biura poselskiego Violetty Porowskiej. "Jestem oburzona, bo to zwykłe chuligaństwo" [AKTUA… Wulgarne hasła ktoś namalował sprayem na ścianie przed biurem poselskim Violetty Porowskiej (PiS) w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 17:22 "Wymazy" tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Zmiany w punkcie testowym w Kędzierzynie-Koźlu Rejestrację wyłącznie telefoniczną wprowadza w poniedziałek (26.10) punkt testowy na obecność koronawirusa przy szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-10-24, godz. 16:30 Jak przygotować dom przed sezonem grzewczym? Przede wszystkim zadzwonić po kominiarza i kupić czujniki Warto odpowiednio przygotować dom jednorodzinny na początku sezonu grzewczego. » więcej 2020-10-24, godz. 15:03 "To istotny element naszej tradycji i kultury". Młodzież Wszechpolska sprzątała stary cmentarz w Opolu Opolskie koło Młodzieży Wszechpolskiej porządkowało od rana stary cmentarz komunalny przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 15:00 Kiedy ruszy budowa szpitala w CWK? Na miejscu są już budowlańcy i kontenery Trwają przygotowania do budowy szpitala polowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. » więcej 2020-10-24, godz. 13:15 Uwaga kierowcy! W nocy i w niedzielny poranek będzie mgliście Planującym podróż nadchodzącej nocy proponujemy wziąć poprawkę na warunki drogowe. Nocą i nad ranem widzialność na trasach będzie mała. W regionie… » więcej 2020-10-24, godz. 12:07 Zagraniczni przewoźnicy pod lupą WITD 4 mandaty karne, wszczęte 2 postępowania administracyjne oraz zatrzymany 1 dowód rejestracyjny - to podsumowanie jednodniowej akcji mundurowych z Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-24, godz. 10:45 Cała Polska w strefie czerwonej. Wchodzą w życie nowe ograniczenia Od soboty (24.10) wchodzą w życie nowe ograniczenia związane ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid19. » więcej 2020-10-24, godz. 10:40 558 zakażonych na Opolszczyźnie. Nie żyje 11 osób [AKTUALIZACJA] - Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej w województwach: mazowieckim (2026), małopolskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***