Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-28, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Jest decyzja o areszcie dla Jarosława G. Opolanin miał znęcać się nad psem, obcować z nim płciowo i grozić świadkowi

Jogi interwencyjnie odebrany przez TOZ [fot. TOZ Opole]
Jogi interwencyjnie odebrany przez TOZ [fot. TOZ Opole]
Jogi interwencyjnie odebrany przez TOZ [fot. TOZ Opole]
Jogi interwencyjnie odebrany przez TOZ [fot. TOZ Opole]
Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Opolu o tymczasowy areszt dla Jarosława G. właściciela psa rasy typu amstaff, który kilka dni temu został interwencyjnie odebrany przez opolskie TOZ. Zdaniem śledczych mężczyzna miał znęcać się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, obcować płciowo ze zwierzęciem i grozić kobiecie, która zgłosiła sprawę na policję. Dziś (28.07) późnym popołudniem Sąd Rejonowy w Opolu wydał decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla Jarosława G.
- Mężczyźnie zarzuca się popełnienie dwóch przestępstw. Proceder znęcania się nad czworonogiem miał trwać od 2017 roku - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. - To znęcanie miało miejsce miało polegać na biciu psa, drażnieniu, złośliwym straszeniu, utrzymywaniu go w niewłaściwych warunkach bytowania i w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, a także poprzez obcowanie płciowe ze zwierzęciem. Ponadto mężczyźnie zarzucono występek gróźb karalnych wobec osoby, która w tym postępowaniu występuje w charakterze zawiadamiającego.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, Jarosław G. miał grozić kobiecie uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W złożonych wyjaśnieniach Jarosław G. miał potwierdzić, że doszło do jednorazowego pobicia psa.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej 2020-08-03, godz. 14:30 Prudnik: spłonął sportowy obiekt łuczników. Policja ustala, czy było to podpalanie Podpalenie mogło być przyczyną pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. W nocy z soboty na niedzielę (01.08/02.08) spłonęła specjalna… » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Fundacji Rozwoju… Parlamentarzyści Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Fundacji Rozwoju Śląska i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Posłowie… » więcej 2020-08-03, godz. 13:32 Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyborów prezydenckich Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich, w których zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Uchwałę w tej sprawie podjęła Izba Kontroli Nadzwyczajnej… » więcej 2020-08-03, godz. 12:32 Wkrótce ruszą remonty kolejnych placówek oświatowych w Nysie. Inwestycje polepszą ich wygląd, a także pozwolą oszczędzać… Kolejne placówki edukacyjne w Nysie doczekają się remontu. Tym razem, prace będą prowadzone w Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy 11 Listopada i Przedszkolu… » więcej 2020-08-03, godz. 11:30 Nysanie poczekają dłużej na remont Placu Kopernika. Z powodu zbyt drogich ofert, miasto rozpisze ponowny przetarg na… Nyskiemu magistratowi nie udało się znaleźć wykonawcy przebudowy Placu Mikołaja Kopernika. Przetarg na to zadanie trzeba było unieważnić, gdyż zaproponowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »