Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-26, 07:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Rekreacja, relaks i zdrowa kuchnia! Radio Opole odwiedziło Nowy Świętów [FILM, ZDJĘCIA]

"Chcę wyjechać na wieś..." - Nowy Świętów (25.07.2020)
Nowy Świętów w gminie Głuchołazy odwiedziło w sobotę (25.07) Radio Opole w ramach akcji "Chcę wyjechać na wieś". Już od świtu w programie "Mamy weekend" mówiliśmy o walorach tego zakątka Opolszczyzny, zaś o palących dla mieszkańców sprawach sołtysi okolicznych wsi dyskutowali w "Loży samorządowej". Było też o tym, jak zadbać o zdrowie.
- Najlepiej zjadać to, co wyrosło blisko nas - mówiła w programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" Anna Knoblich-Kaczmarek, która jest konsultantką ajurwedy i psychoterapeutką. - Zasada ajurwedy, jeśli chodzi o odżywianie jest taka, żeby przygotowywać posiłki tuż przed ich zjedzeniem. Chodzi o to, żeby przede wszystkim odżywiać się lokalnie, sezonowo i tworzyć posiłek na chwilkę przed jedzeniem. Powinien być przygotowany w okresie nie dłuższym niż 2 godziny przed spożyciem. To jest najzdrowsze dla naszego ciała, ale też dla umysłu, który również karmi się wszystkimi bodźcami i wrażeniami, które odbieramy - dodaje.

Gościem programu była też mieszkająca w Nowym Świętowie Katarzyna Rychel, która zajmuje się rękodziełem. Jej autorskie lalki otrzymały od Nyskiego Księstwa Gór i Jezior certyfikat lokalnego produktu. Nasza rozmówczyni zajmuje się także renowacją starych mebli.

- To, co robię to jest mój szacunek do drewna. To też jakaś forma recyklingu - zaznacza Rychel. - Bardzo często takie rzeczy są wyrzucane, oddawane i tak dalej. Robię to zatem z szacunku do drewna, bo ono ma duszę. Dla takich osób, które dostrzegają to, staram się nadawać nowe życie tym przedmiotom - dodaje.

Akcja Radia Opole "Chcę wyjechać na wieś" trwa do ko końca sierpnia. W kolejną sobotę (1.08) odwiedzimy Grobniki w gminie Głubczyce.
Anna Knoblich-Kaczmarek
Katarzyna Rychel
Z Arturem Kamińskim rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Z Wandą Bezwerchną rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Z Marią Rogucką rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Z Janiną Świetlikowską rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Z Marianem Ptakiem rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Z Janiną Świetlikowską rozmawia Krzysztof Dobrowolski (wejście live)
Z Aleksandrą Zator rozmawia Katarzyna Zawadzka
Z Katarzyną Jędrzejewską rozmawia Katarzyna Zawadzka
Z Anną Knoblich-Kaczmarek rozmawia Katarzyna Zawadzka
Z Pawłem Golą rozmawia Katarzyna Zawadzka
Z Eweliną Fundełą rozmawia Katarzyna Zawadzka
Z Pawłem Szymkowiczem rozmawia Katarzyna Zawadzka
Z Katarzyną Rychel rozmawia Katarzyna Zawadzka

Wiadomości z regionu

2020-08-14, godz. 14:00 Od dziś w Nysie można lepiej poznać początki Solidarności. "To był trudny czas, ale piękne rzeczy w bólach się… Nysa to kolejne miasto Opolszczyzny, w którym można oglądać wystawę poświęconą początkom Solidarności. Na terenie Bastionu Świętej Jadwigi zaprezentowano… » więcej 2020-08-14, godz. 13:56 Jest upalnie, będzie burzowo. Alert pogodowy dla powiatu głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego Uwaga na burze z gradem w powiecie głubczyckim, nyskim i prudnickim. » więcej 2020-08-14, godz. 12:50 Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek na ulicy Bohaterów Warszawy w Głuchołazach Do zdarzenia doszło po godzinie 9.00. Kierowca jednego z samochodów osobowych wymagał pomocy ratowników medycznych. Według najnowszych informacji sprawcą… » więcej 2020-08-14, godz. 12:15 Oszuści znów uaktywnili się. Kluczborska seniorka straciła 50 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że jej krewny potrącił… Dziewięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą 'na policjanta' odnotowali opolscy funkcjonariusze w ostatnich dniach. Dwie okazały się skuteczne. » więcej 2020-08-14, godz. 11:30 Raport MZ. Dużo zakażeń koronawirusem w regionie. W kraju ponad 800 przypadków nowych zachorowań W województwie opolskim minionej doby na koronawirusa zachorowało 31 osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia w kraju zmarło kolejnych 15 osób i odnotowano… » więcej 2020-08-14, godz. 11:15 "To są nasi sąsiedzi, a traktujemy ich jak braci i siostry". Marcin Ociepa w Radiu Opole o sytuacji na Białorusi - W państwie demokratycznym nie ma miejsca na zastraszanie społeczeństwa - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-14, godz. 07:30 Pierwsi kandydaci zdecydowali się już złożyć dokumenty na opolskie uczelnie Informatyka, logistyka, wychowanie fizyczne, fizjoterapia i architektura - to kierunki studiów najczęściej wybierane przez maturzystów na Politechnice Opolskiej… » więcej 2020-08-13, godz. 20:30 Raport dnia. 15 zakażeń koronawirusem w regionie i ponad 800 w całej Polsce. Kolejnych 14 pacjentów zmarło 15 kolejnych zarażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (13.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych zakażeniach i 14 zgonach… » więcej 2020-08-13, godz. 20:00 Prudnik: uczestnicy pleneru malarskiego dedykują swoje prace setnej rocznicy Cudu nad Wisłą Setna rocznica Bitwy Warszawskiej jest głównym tematem prudnickiego pleneru malarskiego. Uczestniczą w nim wykładowcy uczelni artystycznych oraz urbaniści… » więcej 2020-08-13, godz. 19:00 W Opolu z "tarczy antykryzysowej" do przedsiębiorców trafiło 90 mln złotych. Nie powstrzymało to jednak wzrostu b… W Opolu wzrosło bezrobocie mimo, że do firm z 'tarczy antykryzysowej' trafiło 90 mln złotych wsparcia. Rejestry Powiatowego Urzędu Pracy od początku marca… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***