Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-12, 22:45 Autor: Katarzyna Doros

WYBORY 2020: Radość w opolskim sztabie PiS. "Wyrównana walka, ale jednoznaczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy" [FILM, ZDJĘCIA]

Komitet Wyborczy PiS - II tura wyborów prezydenckich 2020
- Wynik ponad 50% oznacza wielką wyrównaną walkę, ale jednoznaczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy - tak poseł Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oceniła sondażowy wynik drugiej tury wyborów prezydenckich.
Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos prezydent Andrzej Duda otrzymał 50,4 procent głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6 procent głosów.

- Wszyscy obawialiśmy się tego wyniku - mówi Violetta Porowska. - Zawsze mówiono nam przed wyborami, przed tą drugą turą, że jeden i drugi kandydat idzie łeb w łeb, więc ten niepokój był wielki. Natomiast teraz widzimy, że prezydent Andrzej Duda przy tej wielkiej frekwencji, pamiętajmy o różnych okolicznościach tej sytuacji, prawie 70-procentowa frekwencja oznacza, że ponad połowa Polaków powiedziała "tak" dla pana prezydenta Andrzeja Dudy: tak głosuję na pana, tak jest pan moim kandydatem, tak chcę, żeby pan przez kolejnych pięć lat był głową państwa polskiego.

- To niekwestionowane zwycięstwo, ale przede wszystkim poczekajmy na końcowy wynik - mówił podczas wieczoru wyborczego Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Zawsze te wyniki są dla nas zaniżone i okazuje się, że finalnie mamy nawet trzy, cztery, pięć procent więcej. Jest zwycięstwo i to jest najważniejsze. Ten tandem pan prezydent-rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadził do tego, że dzisiaj mamy ogromny sukces gospodarczy, ludziom się żyje naprawdę wspaniale i przed nami kolejne lata wspaniałej służby z wielkimi sukcesami i to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze.

- Myślę, że udało się właśnie uzyskać ten milion dodatkowych głosów, których potrzebowaliśmy dla pana prezydenta Andrzeja Dudy i tym się cieszymy, że te osoby zadecydowały za Polską - dodaje wicewojewoda Teresa Barańska.

Według sondażu Ipsos frekwencja wyniosła 68,9 procent. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza do godziny 17:00 na Opolszczyźnie frekwencja wynosiła 46,20 procent. Dodajmy, że wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich na Opolszczyźnie będą znane w poniedziałek (13.07) przed południem.
Violetta Porowska
Adrian Czubak, Teresa Barańska

Wiadomości z regionu

2020-08-14, godz. 14:00 Od dziś w Nysie można lepiej poznać początki Solidarności. "To był trudny czas, ale piękne rzeczy w bólach się… Nysa to kolejne miasto Opolszczyzny, w którym można oglądać wystawę poświęconą początkom Solidarności. Na terenie Bastionu Świętej Jadwigi zaprezentowano… » więcej 2020-08-14, godz. 13:56 Jest upalnie, będzie burzowo. Alert pogodowy dla powiatu głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego Uwaga na burze z gradem w powiecie głubczyckim, nyskim i prudnickim. » więcej 2020-08-14, godz. 12:50 Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek na ulicy Bohaterów Warszawy w Głuchołazach Do zdarzenia doszło po godzinie 9.00. Kierowca jednego z samochodów osobowych wymagał pomocy ratowników medycznych. Według najnowszych informacji sprawcą… » więcej 2020-08-14, godz. 12:15 Oszuści znów uaktywnili się. Kluczborska seniorka straciła 50 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że jej krewny potrącił… Dziewięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą 'na policjanta' odnotowali opolscy funkcjonariusze w ostatnich dniach. Dwie okazały się skuteczne. » więcej 2020-08-14, godz. 11:30 Raport MZ. Dużo zakażeń koronawirusem w regionie. W kraju ponad 800 przypadków nowych zachorowań W województwie opolskim minionej doby na koronawirusa zachorowało 31 osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia w kraju zmarło kolejnych 15 osób i odnotowano… » więcej 2020-08-14, godz. 11:15 "To są nasi sąsiedzi, a traktujemy ich jak braci i siostry". Marcin Ociepa w Radiu Opole o sytuacji na Białorusi - W państwie demokratycznym nie ma miejsca na zastraszanie społeczeństwa - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-14, godz. 07:30 Pierwsi kandydaci zdecydowali się już złożyć dokumenty na opolskie uczelnie Informatyka, logistyka, wychowanie fizyczne, fizjoterapia i architektura - to kierunki studiów najczęściej wybierane przez maturzystów na Politechnice Opolskiej… » więcej 2020-08-13, godz. 20:30 Raport dnia. 15 zakażeń koronawirusem w regionie i ponad 800 w całej Polsce. Kolejnych 14 pacjentów zmarło 15 kolejnych zarażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (13.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych zakażeniach i 14 zgonach… » więcej 2020-08-13, godz. 20:00 Prudnik: uczestnicy pleneru malarskiego dedykują swoje prace setnej rocznicy Cudu nad Wisłą Setna rocznica Bitwy Warszawskiej jest głównym tematem prudnickiego pleneru malarskiego. Uczestniczą w nim wykładowcy uczelni artystycznych oraz urbaniści… » więcej 2020-08-13, godz. 19:00 W Opolu z "tarczy antykryzysowej" do przedsiębiorców trafiło 90 mln złotych. Nie powstrzymało to jednak wzrostu b… W Opolu wzrosło bezrobocie mimo, że do firm z 'tarczy antykryzysowej' trafiło 90 mln złotych wsparcia. Rejestry Powiatowego Urzędu Pracy od początku marca… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***