Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-12, 22:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

WYBORY 2020. "Wyniki exit poll niczego nie przesądzają. Wszystko jest jeszcze możliwe". Politycy KO komentują sondażowe wyniki [FILM, ZDJĘCIA]

Wieczór wyborczy Koalicji Obywatelskiej, wybory prezydenckie 2020
49,6 procent - tyle według sondażowych wyników uzyskał Rafał Trzaskowski, kandydat z ramienia Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Oznacza to, że prawdopodobnie przegrał z obecnie urzędującym Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który uzyskał wynik 50,4 procent. Przedstawiciele opolskich struktur Koalicji Obywatelskiej podkreślają, że wyniki exit poll niczego nie przesądzają i czekają na oficjalne.
- To przede wszystkim ludzie stanęli za Rafałem Trzaskowskim. Pokazał im, jakim jest człowiekiem, a przy tym również szczery - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego i przewodniczący opolskich struktur Platformy Obywatelskiej. - Wielki szacunek Rafał Trzaskowski uzyskał od ludzi przez to, jaki był, jaki jest i jaki będzie. Ludzie brali po dwa plakaty, cztery banery, wieszali je, roznosili gazety, bo pomyśleli, że jeśli ktoś potrafi przez 4 tygodnie jeździć, poświęcić rodzinę i siebie na hejt, obrażanie, to dlaczego ja jako wyborca nie mogę też zrobić czegoś przez dwie godziny. Ludzi ujęło to, że był tam, gdzie go potrzebowali.

Według sondażowych wyników różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim wynosi 0,8 punktu procentowego. Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej dodaje, że wszystko jest jeszcze możliwe, bo nie są policzone głosy Polaków głosujących poza granicami państwa.

- Cierpliwie czekamy do oficjalnego potwierdzenia wyników wyborczych i wtedy będziemy oficjalnie komentować. Choć już teraz nie czekając na wyniki, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy podczas II tury oddali głos na Rafała Trzaskowskiego. Wszystkim tym, którzy opowiedzieli się za Polską nowoczesną, proeuropejską, tolerancyjną, wolną od hejtu i mowy nienawiści. Za krajem, który jest otwarty na wszystkich Polaków.

Dodajmy, że oficjalne wyniki - według szefa PKW - prawdopodobnie oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek (13.07).
Andrzej Buła
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2020-08-14, godz. 12:50 Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek na ulicy Bohaterów Warszawy w Głuchołazach Do zdarzenia doszło po godzinie 9.00. Kierowca jednego z samochodów osobowych wymagał pomocy ratowników medycznych. Według najnowszych informacji sprawcą… » więcej 2020-08-14, godz. 12:15 Oszuści znów uaktywnili się. Kluczborska seniorka straciła 50 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że jej krewny potrącił… Dziewięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą 'na policjanta' odnotowali opolscy funkcjonariusze w ostatnich dniach. Dwie okazały się skuteczne. » więcej 2020-08-14, godz. 11:30 Raport MZ. Dużo zakażeń koronawirusem w regionie. W kraju ponad 800 przypadków nowych zachorowań W województwie opolskim minionej doby na koronawirusa zachorowało 31 osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia w kraju zmarło kolejnych 15 osób i odnotowano… » więcej 2020-08-14, godz. 11:15 "To są nasi sąsiedzi, a traktujemy ich jak braci i siostry". Marcin Ociepa w Radiu Opole o sytuacji na Białorusi - W państwie demokratycznym nie ma miejsca na zastraszanie społeczeństwa - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-14, godz. 07:30 Pierwsi kandydaci zdecydowali się już złożyć dokumenty na opolskie uczelnie Informatyka, logistyka, wychowanie fizyczne, fizjoterapia i architektura - to kierunki studiów najczęściej wybierane przez maturzystów na Politechnice Opolskiej… » więcej 2020-08-13, godz. 20:30 Raport dnia. 15 zakażeń koronawirusem w regionie i ponad 800 w całej Polsce. Kolejnych 14 pacjentów zmarło 15 kolejnych zarażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (13.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych zakażeniach i 14 zgonach… » więcej 2020-08-13, godz. 20:00 Prudnik: uczestnicy pleneru malarskiego dedykują swoje prace setnej rocznicy Cudu nad Wisłą Setna rocznica Bitwy Warszawskiej jest głównym tematem prudnickiego pleneru malarskiego. Uczestniczą w nim wykładowcy uczelni artystycznych oraz urbaniści… » więcej 2020-08-13, godz. 19:00 W Opolu z "tarczy antykryzysowej" do przedsiębiorców trafiło 90 mln złotych. Nie powstrzymało to jednak wzrostu b… W Opolu wzrosło bezrobocie mimo, że do firm z 'tarczy antykryzysowej' trafiło 90 mln złotych wsparcia. Rejestry Powiatowego Urzędu Pracy od początku marca… » więcej 2020-08-13, godz. 17:45 Prudnik: brak zainteresowania zawodem rolnika. Zakończył się nabór elektroniczny do szkół średnich Nie najgorzej wypadł nabór do pierwszych klas szkół średnich powiatu prudnickiego. Planuje się otwarcie w nich 12 oddziałów, a więc tyle, co w minionym… » więcej 2020-08-13, godz. 17:30 Funkcjonariusze KAS zlikwidowali 3 nielegalne salony gier w okolicy Kędzierzyna-Koźla. Zabezpieczyli łącznie 14 au… 14 nielegalnych automatów do gier hazardowych przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***