Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-10, 19:15 Autor: Daniel Klimczak

WYBORY 2020: Rafał Trzaskowski w Nysie przekonywał o konieczności zacierania podziałów i zapewniał, że będzie współpracować z rządem

Rafał Trzaskowski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rafał Trzaskowski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rafał Trzaskowski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rafał Trzaskowski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rafał Trzaskowski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Rafał Trzaskowski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski odwiedził dziś (10.07) Nysę. W czasie wiecu na placu przy ulicy Piastowskiej, polityk przekonywał do poparcia go przy urnach.
Obecny prezydent Warszawy wskazywał, że największą stawką tych wyborów jest zażegnanie podziałów w społeczeństwie. Jego zdaniem, źródłem tych różnic są działania obecnych władz centralnych.

- Te ataki z ostatnich dni zaczynają byc groteskowe, tylko niestety one przez cały czas nas dzielą i zostawiają bardzo głębokie blizny, dlatego że rządzący, oni próbują decydować, kto ma polskie serce, kto ma polską duszę - mówił.

Pretendent do funkcji głowy państwa zapewniał też, że po ewentualnej wygranej, będzie współpracował z obecnym rządem.

- Ja wam obiecuje, że wyciągnę rękę do wszystkich, którzy myślą inaczej i będziemy odbudowywali wspólnotę, że jestem gotów do współpracy z rządem. Nawet jeżeli rządzący nie będą chcieli współpracować, to zrobię im na złość i będę z nimi współpracował - zapowiadał.

Na miejscu pojawiła się również grupa sympatyków prezydenta Andrzeja Dudy, którzy na trzymanych przez siebie transparentach zarzucali Rafałowi Trzaskowskiemu kłamstwa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że to przejaw braku odwagi ze strony jego konkurenta.

- Widzę też tutaj panią, która trzyma transparent pana prezydenta. Wielkie oklaski dla tej pani za odwagę. Ta pani ma odwagę stanąć wśród nas, a pan prezydent nie miał odwagi stanąć do debaty - zarzucał.

Polityk przestrzegał także przed atakami na sądy, media oraz samorządy, których, jego zdaniem, będzie dopuszczać się obecna władza, jeśli wybory nie przyniosą zmian w pałacu prezydenckim.

Dodajmy, że Nysa była jednym z ostatnich przystanków na kampanijnej trasie Rafała Trzaskowskiego. Po wizycie w naszym regionie, kandydat Koalicji Obywatelskiej udał się na Śląsk.
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski

Wiadomości z regionu

2020-08-13, godz. 20:30 Raport dnia. 15 zakażeń koronawirusem w regionie i ponad 800 w całej Polsce. Kolejnych 14 pacjentów zmarło 15 kolejnych zarażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (13.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych zakażeniach i 14 zgonach… » więcej 2020-08-13, godz. 20:00 Prudnik: uczestnicy pleneru malarskiego dedykują swoje prace setnej rocznicy Cudu nad Wisłą Setna rocznica Bitwy Warszawskiej jest głównym tematem prudnickiego pleneru malarskiego. Uczestniczą w nim wykładowcy uczelni artystycznych oraz urbaniści… » więcej 2020-08-13, godz. 19:00 W Opolu z "tarczy antykryzysowej" do przedsiębiorców trafiło 90 mln złotych. Nie powstrzymało to jednak wzrostu b… W Opolu wzrosło bezrobocie mimo, że do firm z 'tarczy antykryzysowej' trafiło 90 mln złotych wsparcia. Rejestry Powiatowego Urzędu Pracy od początku marca… » więcej 2020-08-13, godz. 17:45 Prudnik: brak zainteresowania zawodem rolnika. Zakończył się nabór elektroniczny do szkół średnich Nie najgorzej wypadł nabór do pierwszych klas szkół średnich powiatu prudnickiego. Planuje się otwarcie w nich 12 oddziałów, a więc tyle, co w minionym… » więcej 2020-08-13, godz. 17:30 Funkcjonariusze KAS zlikwidowali 3 nielegalne salony gier w okolicy Kędzierzyna-Koźla. Zabezpieczyli łącznie 14 au… 14 nielegalnych automatów do gier hazardowych przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-08-13, godz. 16:45 Trzech pracowników firmy ochroniarskiej z opolskiego ratusza przebywa na kwarantannie Trzech pracowników firmy ochroniarskiej z Urzędu Miasta Opola przebywa na kwarantannie w związku z możliwym zarażeniem się koronawirusem. » więcej 2020-08-13, godz. 15:47 Pożar domu w Krapkowicach. Ucierpiała jedna osoba Dziś (13.08) około 14.00 doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w Krapkowicach. W tym zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, którą z domu ewakuowali… » więcej 2020-08-13, godz. 15:12 Postępuje budowa nowego przedszkola w Jemielnicy. Wmurowano kamień węgielny Postępuje budowa nowego przedszkola przy ul. Długiej w Jemielnicy w powiecie strzeleckim. Wykonawca zapowiada zakończenie inwestycji przed czasem, co oznacza… » więcej 2020-08-13, godz. 14:26 Potrąciła koziołka, ale nie zostawiła rannego zwierzęcia i wezwała pomoc. Koziołek wraca do sił Odpowiednia reakcja kierującej i pomoc policji pomogły ocalić koziołka potrąconego przez samochód. Ta sytuacja miała miejsce we wtorek (11.08) w Osieku… » więcej 2020-08-13, godz. 13:20 Napadli na strażnika pilnującego budowę obwodnicy Niemodlina? Teraz odpowiedzą przed sądem Napadli na stróżówkę przy budowanej obwodnicy Niemodlina, skrępowali ochroniarza i ukradli sprzęt budowlany o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Tak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***