Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-10, 20:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podsumowują kampanię wyborczą

Podsumowanie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Branicach [fot. Łukasz Fura]
Podsumowanie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Branicach [fot. Łukasz Fura]
Podsumowanie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Branicach [fot. Łukasz Fura]
Podsumowanie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Branicach [fot. Łukasz Fura]
Podsumowanie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Branicach [fot. Łukasz Fura]
Podsumowanie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy w Branicach [fot. Łukasz Fura]
376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów – tak opolscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz władze województwa opolskiego podsumowali dzisiaj (10.07) w Branicach kampanię prezydencką Andrzeja Dudy w naszym regionie. Podkreślali również, jak wiele ważnych spraw zostało zrobionych w naszym województwie w trakcie kadencji urzędującego prezydenta.
- Przywróciliśmy czy też stworzyliśmy 127 nowych posterunków, które poprzedni rząd zlikwidował. To za czasów rządów Platformy Obywatelskiej zlikwidowano ponad 1000 szkół i zamknięto prawie 1000 lokali Poczty Polskiej. Nasz rząd to lepszy żywot Polaków - mówi Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł na Sejm RP. - Za dwa dni każdy z nas będzie miał długopis i największą władzę, którą się daje wyborcom raz na 5 lat. To jest władza wybrania właściwej osoby. Dokonamy wyboru, czy Polska ma być zwijana, okłamywana i ma być gdzieś z boku Europy, jako nieważny kraj. Czy może mamy się rozwijać, być mocnym i silnym krajem? Czy każdy z nas ma mieć dalej 500 plus, 300 plus, 13 i 14 emeryturę?

Wojewoda opolski Adrian Czubak dodał, że w niedzielę (12.07) to wyborcy zdecydują, jak będzie wyglądał ich kraj przez najbliższe 5 lat, a jednocześnie przypomniał, jaka była Polska przed objęciem rządów przez Andrzeja Dudę.

- W 2015 roku, kiedy otrzymałem zaszczyt i honor reprezentowania rządów Prawa i Sprawiedliwości to doskonale wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, ile przed nami ciężkiej pracy. Przyjęliśmy Polskę zrujnowaną, okradzioną. Kiedy myśmy o tym mówili w kampanii wyborczej 5 lat temu to właśnie taki pan Trzaskowski śmiał się z nas. A myśmy jasno mówili, my tę Polskę naprawimy.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński podkreślił, że prezydent Andrzej Duda to karta polskiej rodziny, a nie LGBT jak w przypadku kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

- Dowodem jest to, jak kandydat Koalicji Obywatelskiej podpisywał tę kartę w Warszawie. Ostatnio 2-3 dni temu dowiedzieliśmy się z wpisu osoby prominentnej z tamtej strony sceny politycznej, że ta karta ma być rozpowszechniona na całą Polskę. To nie jest nasz światopogląd i nasza przyszłość dla Polski. My wybieramy kartę rodziny i związane z tym działania faktyczne.

Wicewojewoda opolski Teresa Barańska zaznaczyła, że tylko prezydent Andrzej Duda jest gwarantem dobrych spraw dla Polski i zapewnia dalszy rozwój dla naszego kraju.

- Dla nikogo nie ma wątpliwości, że Polska się nie rozwija. Przez te 5 lat zrobiliśmy olbrzymi krok. Pozwólmy, aby nadal nasz kraj szedł drogą rozwoju, ale to jest możliwe tylko wtedy, jak wszyscy udamy się do urn. Jeżeli oddamy głos na słuszną sprawę.

Antoni Duda, stryj urzędującego prezydenta dodał, że jest on wychowany na wartościach: Bóg, honor, ojczyzna, które są dla niego drogowskazem.

Dodajmy, że powiecie głubczyckim kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał najlepszy wynik na Opolszczyźnie w I turze – 54,5 procenta.
Violetta Porowska
Adrian Czubak
Jerzy Czerwiński
Teresa Barańska

Wiadomości z regionu

2020-08-13, godz. 20:30 Raport dnia. 15 zakażeń koronawirusem w regionie i ponad 800 w całej Polsce. Kolejnych 14 pacjentów zmarło 15 kolejnych zarażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (13.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych zakażeniach i 14 zgonach… » więcej 2020-08-13, godz. 20:00 Prudnik: uczestnicy pleneru malarskiego dedykują swoje prace setnej rocznicy Cudu nad Wisłą Setna rocznica Bitwy Warszawskiej jest głównym tematem prudnickiego pleneru malarskiego. Uczestniczą w nim wykładowcy uczelni artystycznych oraz urbaniści… » więcej 2020-08-13, godz. 19:00 W Opolu z "tarczy antykryzysowej" do przedsiębiorców trafiło 90 mln złotych. Nie powstrzymało to jednak wzrostu b… W Opolu wzrosło bezrobocie mimo, że do firm z 'tarczy antykryzysowej' trafiło 90 mln złotych wsparcia. Rejestry Powiatowego Urzędu Pracy od początku marca… » więcej 2020-08-13, godz. 17:45 Prudnik: brak zainteresowania zawodem rolnika. Zakończył się nabór elektroniczny do szkół średnich Nie najgorzej wypadł nabór do pierwszych klas szkół średnich powiatu prudnickiego. Planuje się otwarcie w nich 12 oddziałów, a więc tyle, co w minionym… » więcej 2020-08-13, godz. 17:30 Funkcjonariusze KAS zlikwidowali 3 nielegalne salony gier w okolicy Kędzierzyna-Koźla. Zabezpieczyli łącznie 14 au… 14 nielegalnych automatów do gier hazardowych przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-08-13, godz. 16:45 Trzech pracowników firmy ochroniarskiej z opolskiego ratusza przebywa na kwarantannie Trzech pracowników firmy ochroniarskiej z Urzędu Miasta Opola przebywa na kwarantannie w związku z możliwym zarażeniem się koronawirusem. » więcej 2020-08-13, godz. 15:47 Pożar domu w Krapkowicach. Ucierpiała jedna osoba Dziś (13.08) około 14.00 doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w Krapkowicach. W tym zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, którą z domu ewakuowali… » więcej 2020-08-13, godz. 15:12 Postępuje budowa nowego przedszkola w Jemielnicy. Wmurowano kamień węgielny Postępuje budowa nowego przedszkola przy ul. Długiej w Jemielnicy w powiecie strzeleckim. Wykonawca zapowiada zakończenie inwestycji przed czasem, co oznacza… » więcej 2020-08-13, godz. 14:26 Potrąciła koziołka, ale nie zostawiła rannego zwierzęcia i wezwała pomoc. Koziołek wraca do sił Odpowiednia reakcja kierującej i pomoc policji pomogły ocalić koziołka potrąconego przez samochód. Ta sytuacja miała miejsce we wtorek (11.08) w Osieku… » więcej 2020-08-13, godz. 13:20 Napadli na strażnika pilnującego budowę obwodnicy Niemodlina? Teraz odpowiedzą przed sądem Napadli na stróżówkę przy budowanej obwodnicy Niemodlina, skrępowali ochroniarza i ukradli sprzęt budowlany o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Tak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***